Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

γεια σας παιδιά επιτέλους ακούγεται και κατι απο δω πανω νόμιζα πως είχε μονο σκυλαδες και ροκάδες

Καλά Ντερβίση πλάκα μας κάνεις ;;; άκου σκυλο-ροκάδες !!!
Κρατήσαμε μόνο την λουλουδού, για την τιμή των όπλων !!!

Είστε σε καλό δρόμο συνεχίστε

Aν βολεψει η μερα , ο κουκος θα ειναι παλι ενας , αλλα πεντε οι φιλοι του. Αλλα ειπαμε αν βολεψει , γιατι η Λαρισα ειναι και λιγο μακρια. Και επι τη ευκαιρια ΠΕΛΑΓΙΑ να χαιρεσαι την γιορτη σου και οτι επιθυμεις να το’χεις ( δεν πιστευω να εκανα λαθος-πρεπει να ειναι σημερα η γιορτη σου…)

έχω υποψιν μου ένα μαγαζακι στη τούμπα είναι ένα καφέ που ο ιδιοκτητης είναι μουσικός, άνεμος λέγεται, μην φανταστείται τίποτα τρελο αλλα για τοσους που μας κοβω δεν θα εχουμε προβλημα αν ειστε μεσα ενημερωστε να δω για ημερομηνια

Το θεμα φιλε μου δεν ειναι να μαζευτουμε εμεις οι 5 που εχουμε γραψει μεχρι τωρα και να παμε. Ας δουμε λιγες μερες ακομα πως θα παει απο συμμετοχη, μιλα και για εκει, και το κανονιζουμε. Δεν χρειαζεται να βιαστουμε. Σημασια εχει να ειμαστε και αρκετοι, ωστε και να γνωριστουμε και να γουσταρουμε πιο πολυ. Τωρα με 5 ατομα δεν ειναι ουτε καν μαζωξη.
Ρωτα εσυ για εκει που λες, να δεις τις προθεσεις του ιδιοκτητη και μας ενημερωνεις.

Παιδια και εγω ειμαι μεσα.κανονιζουμε σιγα σιγα με τις συμμετοχες…και θα την φτιαξουμε την παρεα.

έγινε φιλε δικιο έχεις.Θα μιλήσω με τον ιδιοκτητη και θα ενημερωσω.Ελπιζω να μαζευτουμε περισσοτεροι.

Μίλα με τον ιδιοκτήτη,πες ώρα,ημερομηνία και διεύθυνση!

παιδιά χωρίς δέσμευση, αν τελικά το κλείσετε θα προσπαθήσω να κατέβω με την γυναίκα μου , θα το προτείνω φυσικά στα παιδιά και θα δούμε

Κατι γινεται σιγα σιγα και αχνοφαινεται στον οριζοντα η μαζωξη…Παλι δεν μπορω να πιστεψω οτι εδω στο φορουμ ειμαστε μονο αυτα τα ατομα,για να το διαδωσουμε λιγο…Επισης να ακουστουν και αλλα μερη θα ηταν καλο…

Μίλησα με τον ιδιοκτήτη, είναι μέσα, το μαγαζί(Ανεμος-πισω απο τον αγιο θεραποντα(βοήθεια μας) στη κατω τούμπα) είναι ότι πρέπει για μας, ο ιδιοκτήτης είναι ρεμπέτης και θα έχουμε όλα τα κομφόρ.Το καλό είναι πως δέχεται και σάββατο και έτσι θα μπορούν να έρθουν όλοι. Ας αρχίσουμε να μαζευόμαστε περισσότεροι !!!

Αν η ημερομηνία βολέψει και εγώ μέσα.

επίσης. αχ ρε Πελαγια…

Να πω και εγώ την κουταμάρα μου.

Πολύ συλλογισμένους , συνεσταλμένους και αναποφάσιστους σας βλέπω. Πού είναι ολόκληρη η Θεσσαλονίκη;
Αν παίζατε όσο γράφατε, θα είχαμε ανοίξει μαγαζί δικό μας!
Μήπως να κάνουμε τη μάζωξη στη Νάουσα; Έχω καιρό που τρίβομαι με τη σκέψη. Τι λέει η Πτολεμαϊδα; (μαζί το σχεδιάζουμε).
Να πάμε σε ένα καλό καζάνι, να μη μας αφήσει ο καζανιέρης να φύγουμε (όχι όπως πέρσι που αναγκαστήκαμε να φύγουμε στις 4 το πρωί!).
Καταλήξτε κάπου και θα προσπαθήσω να είμαι και εγώ μαζί σας.

Παιδιά ακούστε την γνώμη και το σκεπτικό μου και πέστε μετά την δική σας άποψη …

Λέω, αφού προσανατολιστήκατε σχετικά με το μαγαζί, να ορίσετε μια επίσημη μάζωξη
και εάν κάτσει με επιτυχία, μετά το οργανώνετε πιο συχνά …

Αυτή η μάζωξη θα έχει χαρακτήρα αναγνώρισης, σύσφιξης σχέσεων και θα έρθουν και
οι φίλοι μας από Β.Ελλάδα μέχρι Κατερίνη και Λάρισα (προς τα κάτω), όποιος μπορέσει …

Εάν δεν μπορείτε να το οργανώσετε, ας το αναλάβει η Νάουσα η η Πτολεμαΐδα που έχει
και μπουζουκοκίθαρους !!! και πάμε εμείς καλεσμένοι τους !!! κανένα πρόβλημα !!!

Προσοχή, δεν υποτιμώ κανέναν σας, απλά πέρσι οι διοργανωτές και ο οικοδεσπότης luke,
κουράστηκαν πολύ, γιατί έχει τρέξιμο, προκειμένου να ευχαριστήσουν τους καλεσμένους !
Κατά τ`άλλα ήταν μια εξαιρετική βραδιά με άριστες εντυπώσεις …

Αν λοιπόν το σκηνοθετήσετε, αρχικά επίσημα, μετά την γνωριμία μας, θα μπορούμε πιο συχνά
υποθέτω να βρισκόμαστε οι κατοικούντες στην Σαλονίκη για κανένα κρασάκι και σεις να
“ξύνετε” την ψώρα σας παίζοντας τα οργανάκια σας !!!

Αυτά τα ολίγα με αγάπη και το τσιγαράκι, ξεχάστε το … :026: …

Αφού βρέθηκε ταβέρνα (Αγ.Θεράπων) και υπάρχουν τα κιθαρομπούζουκα, ορίστε μέρα και μαζεύονται συμμετοχές.
Σε τελευταία ανάλυση καμμιά δεκαριά θα είμαστε σίγουρα.
Για αρχή φτάνει.Ας είναι αναγνωριστική και πάμε για άλλα μετά.
Δεν χρειάζονται Κουρούτες από την πρώτη φορά.
Τόσες μαζώξεις έχουμε κάνει και από το πουθενά ακόμη Πελαγία.
Δεν θα λύσουμε και το Μεσανατολικό!!!
Ούτε το θεώρημα Fermat!!!
Νομίζω;
Οι πιτσιρικάδες φοιτητές, όπλα-παλάσκες και υπηρεσία, όχι μόνον ποσταρίσματα.
Αυτά.

Y.Γ. Ε ρε Πέτρο, τι μας έκανες :mad:

Επί τέλους Αντώνη μας !!! φάνηκες … :109:

Λοιπόν παίδες, έτσι θα γίνει και Σαββατόβραδο, μια και τον ταβερνιάρη δεν τον ενοχλεί !!!
Είπαμε, για να εξυπηρετηθούν και οι εργαζόμενοι !!!
Και υπ`όψη, προστάτης μας ο Αγ.Θεράπων, για κάθε μας εκδήλωση, πάντα !!! :088:

Γμ! Θα είμαι…Πτολεμαίδα!

Μίλησα με τον ιδιοκτητη και η πιο βολικη ημερομηνία είναι το Σάββατο 23 Οκτωβρίου. Ας αρχίσουν να πέφτουν συμμετοχές.