Μαζώξεις στην Θεσσαλονίκη & στην Β. Ελλάδα (2010 - 2018)

Πελαγια μου εγω δεν μπορω να σου πω σιγουρα για τοσο μακρια σε ημερομηνια.Αρχες Ιουνιου την αφηνω την Σαλλλλονικα οριστικα,ξενοικιαζω,παω για δουλεια στον Βολο και μετα φανταρος!Μπορει να τα καταφερω να ανεβω,μπορει και οχι!Θα προσπαθησω με τα χιλια παντως!

Ευχαριστώ Γιάννη που απάντησες και έχεις απόλυτο δίκιο, είναι μακριά για κάποιους.

“Εύχομαι καλό πτυχίο, καλή επάνοδο στο Βόλο, με το καλό και φαντάρος !
Είσαι ένα υπέροχο αυθόρμητο πλάσμα και περάσαμε θαυμάσια στις συναντήσεις μας !”

'Ισως πέσαμε σε κακή περίοδο, σχετικά με τις πανελλήνιες για κάποιους ή ακόμα
και με τις εξελίξεις γενικότερα, αν θες και με προσωπικό μου κώλυμα για τον Μάιο.

Θα χαρώ πολύ αν πάρουν και άλλα μέλη μια θέση σχετικά με την συνεύρεση μας …

σημ. : Δηλώστε επίσης αν σας βολεύει η Κυριακή 27 Μαίου, που θα βρίσκομαι στην πόλη,
καθώς και το ταβερνάκι της προτίμησης σας, για να έρθω σε επαφή με τον ιδιοκτήτη !

Εγω μεσα ειμαι οποτε θελετε, αρκει να μπορω… Πελαγια, παρε ενα για ζεσταμα:

Και εγώ θα είμαι παρόν σε οποιοδήποτε μαγαζί και ημερομηνία.

27 είναι καλά

Εντάξει Φίλιππε, η πρόταση σου γι αυτή την ημερομηνία επεξεργάζεται !
'Ισως τελικά καταλήξουμε για τις 27 το βράδυ στο 'Ασυλο !
Παρακάλεσα τον Κωνσταντίνο να το κοιτάξει για να ορίσουμε την μέρα !

Συνφωνω κι εγω για 27…αν και δεν ξερω αν θα ερθω σιγουρα…

27 δεν μπορώ

Μάλλον αρκετά το ζαλίσαμε και όπως βλέπω δεν περπατά
για πολλούς και διαφόρους λόγους (ο καθένας με τον δικό του).

Αφήστε το λοιπόν προς το παρόν και αν βολέψει, βγάζουμε μια ανακοίνωση
και βρισκόμαστε, έτσι απλά κι αυθόρμητα (έχει και το ξαφνικό την γοητεία του)!

Αν πάλι δεν κάτσει η φάση, υγεία να έχουμε και δεν θα χαθούμε !
Το μόνο σίγουρο … :slight_smile:

αντε ρε βορειοι!θα ριξουμε καμμια πενια?

Ειχα την ευκαιρια 2-3 φορες να ερθω και δε τα καταφερα, τωρα ειμαι Φλωρινα βεβαια αλλα ενα Σ/Κ αν τη κανετε τη συντηση θα προσπαθησω να κατεβω Σαλονικα.

Το έχω καιρό στον νου μου!Έχω κανα 2 χρονάκια να σας δω!Κάτι πρέπει να κάνουμε μου φαίνεται!Έρχεται και η εποχή των καζανιών!Θα κάνουμε τίποτα σε κανένα καζάνι ή μέσα στην Θεσσαλονίκη?

Θα πάρουμε απόφαση Απόστολε και φίλοι μας ! αλλά ο Κώστας
που εκπροσωπεί την Νάουσα και τα καζάνια της, δεν φάνηκε καθόλου…
'Ολοι μας στο θέμα του ρεμπέτικου κάπου βολευόμαστε, αλλά το "μαζί ",
έχει άλλη γλύκα ! Τώρα πια γνωριζόμαστε αρκετά και περνάμε φίνα !

Παρακαλώ τα πρωτοπαλίκαρα (ξέρουν ποιοι είναι), να αναλάβουν δράση !

Ορίστε ημερομηνία και τόπο συνάντησης…
Το ΟΥΖΑΔΙΚΟ και Σάββατο ίσως να μπορεί να μας δεχτεί…
Αν όχι, έχει κι άλλα ταβερνάκια η πόλη μας…
Εκτός κι αν θέλετε, να πάμε να γλεντήσουμε σε μαγαζί με μουσική…
Κι αυτό γίνεται, όλες οι προτάσεις δεκτές !

άντε να χαρούμε λίγη ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ ζωντανή μουσική με την καλή ένοια και ορχίστρα υπερπαραγωγή στο prima vista!

Dear Pelagia…εχω την εντυπωση οτι στους πολυ δυσκολους καιρους που διανυουμε…το να παει καποιος να ακουσει μια ορχηστρα σε καποιο μαγαζι…αρχιζει να φανταζει απιαστο ονειρο…διοτι αν βαλει μεσα και τα μεταφορικα.(βενζινες,διοδια κλπ) θα ξεφυγει στον προυπολογισμο του. Οποτε νομιζω οτι, πιο συμφερουσα λυση ακουγεται μια συγκεντρωση καποιων ατομων (πολλων εννοω) σε μια ταβερνα χωρις μουσικη και με την δυνατοτητα να μπορει καποιοσ να την ‘‘βγαλει’’ με καπως λιγοτερα φραγκα…δεδομενου οτι θα απασχολει τον εαυτο του παιζοντας η τραγουδωντας κι οχι ‘‘παραγγελνοντας’’ συνεχως ‘‘φερε και φερε’’. Μιλαω ετσι γιατι οντως παρατηρω καποιους να αποφευγουν την εξοδο υπολογιζοντας οτι θα ξοδεψουν πολυ περισσοτερα με μια ατομικη εξοδο…παρα σε μια ‘‘παρειστικη’’ εξοδο με ατομα κοινου ενδιαφεροντος. Χωρις βεβαια να θελω να μειωσω καθολου τις ορχηστρες των καταστηματων και τα ιδια τα καταστηματα…Φιλικα δικος σας…Theos.:slight_smile:

ΠΑΡΩΝ !

Χαίρομαι για την όρεξή σας.
Πολύ θα ήθελα να σας ανακοίνωνα μια… μάζωξη αλλά είμαι πολύ πιεσμένος… lately.
Αύριο φεύγω για μια εβδομάδα Ιταλία με το σχολείο μου (24 ώρες την ημέρα δάσκαλος, γαρ)
και μετά την επιοστροφή μου θα δω τι μπορεί να γίνει.
Η αλήθεια είναι οτι “μου ξήνεται ο κ@λ@ς” για κάτι τέτοιο εδώ και καιρό αλλά, όπως είπε και ο theos,
παίρνω διαρκώς απαιδιόδοξα μηνύματα και… κωλώνω (μετακίνηση, χρόνος, κόστος κλπ κλπ).
Εφόσον όμως υπάρχει έστω και μικρό ενδιαφέρον, με χαρά να οργανωθούμε.
Εις το επανιδείν

Περιμένω για κάποια πρόταση.

Αντε ριχτε καμια πενια και για μενα που υπηρετω τα ελληνικα στρατα κ δεν θα μπορεσω ουτε να βοηθησω και το χειροτερο ουτε να ερθω…Χαιρετισματα σε ολους!

Αντε παιδιά τώρα που χειμώνιασε να βρεθούμε, να ρίξουμε καμιά πενιά. (καλή θητεία Γιανν΄ς)

Γεια σας μάγκες
Δεν το κανονίζουμε μια Κυριακή μεσημέρι (π.χ. στο “Χατζή-Μπαξέ”) πριν φύγει το δίσεκτο, να έχουμε να το… θυμόμαστε!!!
Ή και αρχές του 13…,
Οι καιροί ου μενετοί, μάγκες μου…
Αναλαμβάνω το κουμάντο για μαγαζί και ότι χρειαστεί, εκτός από…οργανοπαιξία.
Προτείνω μεσημέρι για τους φίλους που θέλουν χιλιόμετρα και Κυριακή για να υπάρχει άνεση από μαγαζιά.
Αυτά και αναμένω…προσφορές!!!