Μαγαζιά νέα σεζόν

Νεος στην παρέα παιδία εχω δει τα προυγούμενα πόστ για μαγαζιά αλλά μιάς και αρχιζει η νέα σεζόν και πολλά αλλάζουν λεω να καταθέσουμε ένα νεο κατάλογο!εγω ως νεος στην αθηνα δεν εχω πάει σε κανένα καλό και θα θέλα ενα μαγαζί μικρό και ζεστό κουτούκι σα να λεμε με φαι και καλο κρασι και τι αλλο αυθεντικό ρεμπετικο και οχι πρόγραμμά με τη μισή διαρκεια χορευτικα ελπιζω να γινα κατανιητος και να χω ανταποκριση γιατι την αλλη βδομαδα ετοιμαζομαι για εξορμηση!α και αμα ειναι σχετικα κεντρικα ακομα καλυτερα!πολλα ζηταω ε?!

Αφιέρωμα στον Μάρκο Βαμβακάρη (Με κάθε επιφύλαξη για την ποιότητα του)

ΜΠΟΕΜΙΚΟ ΣΕΡΓΙΑΝΙ

Αφιέρωμα στον Μάρκο Βαμβακάρη από το μουσικό τρίο.
ΜΑΚΑΡΙ Ζωοδ. Πηγής 125 & Κομνηνών, Νεάπολη , 210-6458958.
Στις 10 μ.μ. Εισιτ.: ? 11,00 (με ποτό).

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΥ Ο ΔΗΜΗΤΡΑΤΟΣ??

Τελικα ξερει κανεις αν παιζει καπου ο Δημητρατος??

Περάσαμε ενα υπέροχο Σαββατόβραδο στις Ερμηνείες

με τον Αρχοντα του ρεμπέτικου Μπάμπη Γκολέ σε μοναδικές κι ανεπανάλυπτες
ερμηνείες.

Ο Γκολές πάντα κάνει τη διαφορά από τους αλλλους του είδους…

“Οσο παιρνούν τα χρόνια ανεβάζει τον πήχυ της αυθεντικότητας και της
ποιότητας του!”

Μαζι του μια δυναμική και ταλαντούχα γυναικεία παρουσία η Μαρία Κατινάρη,
κόρη του συνθέτη Αντώνη Κατινάρη.

ΜΙα εντυπωσιακή σκηνική παρουσία και μια τραγουδίστρια με ηθος που τιμά το
ονομα του πατέρα της.

Το πρόγραμμα ηταν διασκεδαστικό χωρίς να λείπουν κορυφέες στιγμές μe
ιδιαίτερα τραγούδια.

Μια νύχτα με τον Γκολέ και την Κατινάρη

Ετοιμαζόμαστε για σχολική εκδρομή με την Γ Λυκείου τον Απρίλιο στη Θεσσαλονίκη.
Μια και δεν έχω ιδέα από Θεσσαλονίκη, κάθε πληροφορία σας σε σχέση με ποιοτική διασκέδαση θα μου ήταν πολύτιμη.

μακρυά είναι ο απρίλης ρε κώστα. θα δούμε τότε τι θα υπάρχει εδώ. ελάτε εσείς και δε θα χαθείτε.

ΜΠΟΕΜΙΣΣΑ!γνωρίζει κάποιος το σχήμα του μαγαζιού και άν αξίζει το κόπο να πάμε?καλό βράδυ

Φοιτητομάγαζο της κατανάλωσης , ταχτιρτί και ντάρι ντάρι , μην περιμένετε ρεμπέτικη βραδυά.
Το σχήμα δεν είναι γνωστό στο ευρύ κοινό , καλοί μουσικοί που αναλώνονται σε αρκουδο-νησιώτικα και πανηγυριώτικα συρτά με ολίγον απο πίνω και μεθώ μετα τα δαχτυλίδια.

Συμφωνώ με τον Σωτήρη,πιο πολύ θα χαλαστεί κανείς παρά θα φτιάξει η βραδιά του.Παλιά Μαρκίζα παίζει το συγκρότημα Δρόμος με υποδειγματική τεχνική και αισθητική στο παίξιμο τους.Υπάρχει και το Τζιβαέρι} στο Παγκράτι για τους λάτρεις του ρεμπέτικου με έμφαση στις πρώτες εκτελέσεις των κομματιών.

Κάποιοι πήγαν στη Μποέμισσα, (παίζει ο Πάππος) αλλά απ’ ότι έμαθα δεν πέρασαν και πολύ καλά. Το πρόγραμμα ήταν κυρίως λαικό και η επιλογή των τραγουδιών μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη. Όταν θα πάω εγώ θα σας πώ περισσότερα. Βέβαια όλα αυτά όσο πιό αντικειμενικά γίνεται γιατί σ’ ένα αξιοπρεπές μαγαζί μπορεί σήμερα να περάσεις καλά και αύριο μάπα. Ανάλογα τη μέρα, τη διάθεση σου αλλά και τον κόσμο που θα βρείς μέσα.

Μιλάμε για την Μποέμισσα στην Σολωμού στα Εξάρχεια???
Γιατί αν παίζει εκεί ο Παππος είναι απίστευτο.

Ισαάκ τι διαβάζεις “Αρβιλόραμα”;;
O Mανώλης παίζει στη “Μαγιοπούλα” με γαμώ τα σχήματα και κατά τη γνώμη μου αξίζει να πάτε.

Σόρρυ Μαγιοπούλα, έχεις δίκιο naggel. Δεν πήγα ο ίδιος και δεν μπορώ να πώ προσωπική γνώμη, αλλά οι φίλοι που πήγαν δεν ενθουσιάστηκαν.

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην isaac 10 Νοέμβριος, 2005)

θα κατέβω κάποια στιγμή Αθήνα και το ξαδερφάκι μου το οποίο '‘νανούριζα’'κάποτε και που πιά έχει κλείσει τα 19(άντρας πιά!)θέλει να με βγάλει έξω!τα γούστα μου τα ξέρει οπότε για να με δελεάσει μου είπε πως θα με πάει στη μποέμισσα!μήπως να τον πάω εγώ τελικά?λαμβάνω σοβαρά υπόψιν τη γνώμη σας οπότε ευχαριστώ όλους…

μια πιο “περιφερειακη” αποψη : περυσι στη μαγιοπουλα με ενοχλησαν: 1ον το φοβερο στριμωγμα (στην καρεκλα μου επρεπε να καθισω με ειδικο σπαγγατο) 2ον τα πανινα σωβρακακια (καλυματα) στις κλασσικες ψαθινες καρεκλες που ωφειλαν να παραπεμπουν σε ποιο “ανωτερα” μαγαζια.

να συμπληρώσω θανάση Β., 3ον: το ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ πρόγραμμα του Κορακάκη που έπαιζε ότι θέλεις εκτός από λαϊκά και ρεμπέτικα, 4ον το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στριμωξίδι, 5ον το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στριμωξίδι, 6ον το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ στριμωξίδι !!!

(χάλια μαύρα)

κρίμα γιατί είναι ωραίος ο Κορακάκης…

Παιδιά, η “Κοταρού” τι λέει; Ακούω γι αυτήν και δε μπόρεσα ποτέ να πάω.

Ερώτηση σε όσους είναι στη γύρα:
Έχει πετύχει κανείς τον μπουζουξή Λευτέρη Παρασκευόπουλο;