Μάριος Παπαδέας

Παιδια πιστευω πως οι περισσοτεροι θα ξερετε το Μαριο. Το παιδι που μιλαει στο σαντουρι και που οταν ανοιγει το στομα του να τραγουδησει αναστεναζουν τα κουφωματα. Δεν ξερω για σας αλλα προσωπικα με τρελαινει η φωνη του και τον θεωρω ποιοτικοτατο καλλιτεχνη. Αν καποιος γνωριζει που παιζει θα ηθελα να με ενημερωσει και να μου δωσει εντυπωσεις. Νιωθω τυχερος που εχω παιξει μαζι του

bro tha sumfwnhsw mazi sou!!! fwnara k fovero santouri o marios! ante ela greece me to kalo k tha kanonisoume glenti me to mario! kisses mate!

Πάνος: p_vergo, προσπάθησε σε παρακαλώ να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

παιδιά έχει κανείς το cd του Μάριου Παπαδέα που κυκλοφόρησε από το music corner ?
με ενδιαφέρει να μάθω τα ονόματα των μουσικών που παίζουν. Αν έχει κάποιος την καλοσύνη…
ευχαριστώ

an leme gia to idio cd paizei monos tou xwris allous mousikous

[b]Πάνος: panos_santouri, σε παρακαλώ όχι με greeklish.[/b]

Ίσως έχεις δίκιο, τα αποσπάσματα από το cd στο myspace του Παπαδέα είναι “σόλο”…
θέτω το ερώτημα διαφορετικά : έχει κανείς ηχογράφηση των Σαντουρίστας ? Για καμιά ζωντανή τους εμφάνιση στο άμεσο μέλλον ξέρουμε ?

Δεν το γνωριζω αυτο αλλα αν θες το mail του Μαριου ειναι santourmario@yahoo.gr εχω κ τα τηλ. του αλλα νομιζω οτι θα ηταν καλο να τα παρεις απο αυτον.

εχω ηχωγραφησεις και βιντεο απο μερικα live santouristas band.

Εδω το myspαce του

Και δυο βιντεακια

:242::242:

εννοω ολοκληρα live

Φιλε σορυ για το σεμνα, μπραβο ηθελα να σου πω για τα ολοκληρα live…

Ο Μάριος Παπαδέας (όχι επειδή είναι ανηψιός μου…:)) είναι ένας εξαιρετικός μουσικός και τραγουδιστής. Μελετά πολλές ώρες τη μέρα, το δε σαντούρι όπου και να πηγαίνει το κουβαλάει μαζί του. Αφοσιωμένος δηλ.σ’ αυτό το πράγμα απο μικρό παιδι.
Έχει πολύ μεράκι μέσα του και πιστεύω πως έχει να δώσει πάρα πολλά ακόμα!

ασε που στο τριτο βιντεακι που αναφερεις παιζω κιθαρα…!