Μάζωξη το Δεκέμβρη Νο(2) (2006)

Η απαίτηση κοινή και επιτακτική. Μάζωξη τώρα!!! :088:
Οι ημερομηνίες είναι για τα Σάββατα: 2 Δεκέμβρη ή 9 Δεκέμβρη ή 16 Δεκέμβρη. Η μάζωξη θα γίνει σε ταβέρνα του Ασπρόπυργου μετά οργάνων και μετά την 9η βραδινή. Οι πληροφορίες την επόμενη εβδομάδα.
Ψηφίστε με το χέρι στην καρδιά. Η ψηφοφορία κλείνει την Κυριακή 26 Νοέμβρη.

Μέσα για οποιαδήποτε ημερομηνία βολεύει την ομύγηρη.

Όπερ δηλαδίς δεν το χάνω με τίποτα.

Σώτο, για διανυκτέρευση στο σπίτι σου, δίνω μία φιάλη Glemorangie 247 ετών:063:

Ελα από σήμερα και βολέψου.

Μήπως ήταν καλύτερο να γίνει η συγκέντρωση μεσημεράκι, για να υπάρχει περισσότερος χρόνος;

Από μεσημέρι Σαββάτου μέχρι…Κυριακή ξημέρωμα:019:

Πράγματι, και γω απορώ με το γεγονός ότι μπαίνουν στη δημοσκόπηση μόνο Σαβατιάτικες επιλογές…

Εφόσον αποφασίζεται η μέθοδος της “δημοκρατίας” , θα έπρεπε να υπάρχει και αντίστοιχη δυνατότητα επιλογής για άλλη μέρα (πχ Κυριακή μεσημέρι)…

Για την Κυριακή, το πρόβλημα είναι ότι μπορεί κάποιοι να έχουν έρθει από μακριά και στη συνέχεια να θέλουν να ταξιδέψουν. θα είναι πολύ δύσκολο γι΄αυτούς, ενώ για μας τους Αθηναίους δεν υπάρχει πρόβλημα…

Αυτό δεν είναι παράλογο, αλλά όμως θα έπρεπε να αφήσουμε το αποτέλεσμα της δημοσκόπησης να καθορίσει πόσοι είναι αυτοί που εμπίπτουν στην περίπτωση που αναφέρεις…

Συνεπώς, προτείνεται η άμεση ψηφοφορία των “μακρινών”…
Οι εντόπιοι ακολουθούμε κατανυκτικά τις προσταγές σας !

Δεν ψηφίζω ακόμα… Οποια μέρα και να αποφασιστεί είμαι μέσα.
Περιμένω τις προτάσεις σας.

Κι εγω θα ηθελα να θεσω αυτο που λεει ο Θανασης για Κυριακη μεσημερι για
τους εξης λογους :

  1. Για καποιους φιλους που θα παιζουν και θα θελουν να ερθουν οπως Καμπας, Κωτσοβιλης, Ε.Λαζαρου, Κυριακη και αλλοι που δεν θυμαμαι αυτη τη στιγμη …
  2. Για καποιους γνωστους και φιλους επαγγελματιες που θα παιζουν Σαββατο και θα θελουν και μπορουν να ερθουν.
  3. Για καποιους που Σαββατο μπορει να εχουν καποια κοινωνικη υποχρεωση μια και ειναι γνωστο οτι ενα Σαββατο μενει στον Ελληνα να βγει … (γαμοι, βαπτισεις, γιορτες, τραπεζια, κλπ)
  4. Μηπως για την ταβερνα μπορει να ειναι προτιμητεα η Κυριακη αφου συνηθως το Σαββατο γεμιζουν …
  5. Οσοι φιλοι ερθουν απο μακρυα τη θυσια την κανουν ετσι κι αλλιως
    ισως να θυσιασουν και μια καθημερινη αν προκειται για μεγαλο ταξιδι …
    ασε που το Σαββατο μπορουν-ουμε να πανε-αμε σε καποιο ρεμπετικο στεκι, που και αυτο ειναι επιθυμητο απο εμας τους “επαρχιωτες” !!

Τελος να πω οτι σκοπος του αρχικου καλεσματος ειναι να ερθουν οσο το δυνατον περισσοτεροι οποτε σε αυτη τη βαση μπορουμε να ειμαστε πιο “ευλυγιστοι” …

Γειά και χαρά και από μένα!Θα ήθελα πολυ να έρθω στη μάζωξη,αλλά δουλεύω βρε παιδιά Σαββατιάτικο!Και όχι μόνο εγώ ,αλλά πολλοί συμφορουμίτες όπως ξέρω.Τέλος παντων,η πλειοψηφία αποφασίζει… Απλά θα ζηλεύουμε όπως και την προηγούμενη φορά, από τις διηγήσεις των επομενων ημερών μετά τη μάζωξη,όσων θα παρευρεθούν τελικά εκεί…Μήπως να γινόταν κάποια άλλη στιγμή, μάζωξη για τους εργάτες μουσικούς του φόρουμ;Ανοιχτή σε όλους δηλαδή,αλλά μέρα και ώρα που να βολέυει και μας τους ταλαίπωρους;Για σκεφτείτε το συνάδελφοι…

Φίλοι μου γεια σας.
Μετά απο μεγάλη μου απουσία (σφάλμα ασυγχώρητο που θα έλεγε και ο Τζουανάκος) λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων, επανήλθα.
Η καλύτερη ημερομηνία για μένα είναι το Σάββατο 16 Δεκέμβρη .
διοτι νωρίτερα (9 ΔΕΚΕΜΒΡΗ ) είναι της Αγίας Αννας και αργότερα είναι τα Χριστούγεννα.
Οπότε 16 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ είναι οκ
Ευχαριστώ

Επειδή υπάρχουν αρκετοί φίλοι του φόρουμ που δεν μπορούν Σάββατο (κυρίως μουσικοί) είπαμε να θέσουμε σε ψηφοφορία και τις μέρες Κυριακή 10 Δεκέμβρη και Κυριακή 17 Δεκέμβρη για μεσημεριανή μάζωξη. Έτσι οι πιθανές μέρες είναι:
1) Σάββατο 9 Δεκέμβρη (βράδυ)
2) Κυριακή 10 Δεκέμρη (μεσημέρι)
3) Σάββατο 16 Δεκέμβρη (βράδυ)
4) Κυριακή 17 Δεκέμβρη (μεσημέρι).
Για τον παραπάνω λόγο η ψηφοφορία έπρεπε να γίνει από την αρχή και θα λήξει την Κυριακή 3 Δεκέμβρη.
Υπενθυμίζουμε ότι η μάζωξη θα γίνει σε εξοχικό κέντρο του Ασπροπύργου με προβατίνα μπόλικη και μετά μουσικών οργάνων (όσοι φυσικά έχουν και θέλουν). Οι λεπτομέρειες θα ανακοινωθούν μετά το τέλος της ψηφοφορίας.

Υ.Γ. Με αυτή την αλλαγή αναγκαστήκαμε να βγάλουμε έξω ως πιθανή ημερομηνία την 2α Δεκεμβρίου διότι δεν θα προλαβαίναμε να το οργανώσουμε.

Παιδες εφ οσον η ψηφοφορια συνεχιζεται προσωπικα μου μενει να διαλεξω
μεταξυ των δυο Κυριακων μια και στις δυο μπορω να ερθω …

Τωρα που το σκεφτομαι … στις 17 θα εχω προλαβει να δουλεψω καποια τραγουδια στο μπουζουκι …

Μπουζούκι ; ποιο μπουζούκι; μην ξανακούσω τέτοιες λέξεις από 'σένα Ζώρζ ντε Βαβουλέ! ΚΙΘΑΡΑ θα λες μόνο !!! :mad:

Σε αγγαρείες θα σε βάλουνε πάλι ρε πατριώτη;
Τί να γίνει όμως, στο τέλος της ημέρας κάποιος πρέπει να τη κάνει τη δουλειά… :019:

Αϊντε ντε !!
(ακου ντε Βαβ…) μηπως εχω γαλλικες ριζες ;;

Δικαιουμαι κι εγω να παιξω κανα-δυο ρε παιδια …
Ηδη προβαρω 2-3 Τζουανακου και μερικα Τσιτσανη και Τσαουσακη !!

Οσο για το αγαπημενο μου θα το παιξω με κιθαριστα καποιο εθελοντη … περιμενω προσφορες …
Ενα ρε μινορε κι ενα φα ματζορε καμηλιερικο ειναι …

Άσε Βαβουλέ, αφού θα είναι ο Άρης εκεί, θα λέει τ’ ακκόρντα σε όλους!

(Ρε μινόρε, φα ματζόρε λέει ο δικός σου :019:)

Παιδιά, ότι ημερομηνία και να κανονίσετε θα είμαι μέσα, απλά υπολογίστε με και μένα. Φιλικά, Κων/νος

Καλημέρα φίλοι μου
Φυσικά και εγώ θα είμαι. Τώρα, πόσα άτομα, θα το ξέρω γύρω στις 14 του Δεκέμβρη.
Προς το παρόν 3 άτομα είμαστε οι σίγουροι
Θα δούμε πόσα αλλα ατομα θα φέρω.
Αυτά προς το παρόν.
Να είσαστε καλά

Φίλοι μου καλημέρα σας και καλό σας μήνα.
Ηθελα μια χάρη, αν γίνεται βέβαια.
Μήπως μπορειτε να βάλετε στο πρόγραμμα σας και το τραγούδι του ΤΖΟΥΑΝΑΚΟΥ: “ΑΝΟΙΞΕ ΠΟΡΤΑ ΜΟΥ ΒΑΡΕΙΑ”
Θα ηθελα να το χορέψω
Ευχαριστώ εκ των προτερων
ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ