Μάζωξη στο Ηράκλειο (2009)

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Είμαι Ηράκλειο Κρήτης και σκέφτηκα να μαζευτούμε όσοι μπορούμε για να παίξουμε…

Όποιοι μπορείτε και θέλετε καταθέστε μέρες και ώρες που μπορείτε.

Φιλικά Γιώργος

Εγω φευγω αυριο για νοτια Κρητη και θα γυρισω την Κυριακη το απογευμα. Οποτε μπορω αποψε (δυσκολο, καταλαβαινω), Κυριακη βραδυ, καθως και την αλλη βδομαδα. Εσυ ποσο θα κατσεις Ηρακλειο; Επειδη εκει που θα ειμαι δεν εχω ιντερνετ, αν κανονιστει κατι σε μερα που βολευει και εμενα παρε τηλεφωνο. Αλλιως θα αρκεστω σε φωτογραφιες απο τη συναντηση:106:

Την Κυριακή το βράδυ και τις καθημερινές, μπορώ και εγώ.
Αν χρειαστεί και αυτό το Σάββατο, μπορεί να κανονιστεί (Γιώργο, η υποχρέωση που σου είπα, ρυθμίζεται).
Αν πάλι θέλετε, κάνουμε μία συνάντηση από κοντά να τα πούμε καλύτερα.

Να μαζευτούμε… να μαζευτούμε…:044:.
Τι με νοιάζει αφού εγώ δε θα ΄μαι. :mad::106::108::079::080::240::016::093::026:

Να κι εγώ. Θα μαζευτώ μόνος μου. Ζήλια.

Πήγαινα για το σπίτι και στο δρόμο περπατούσε, αρκετά μακρυά από το χωριό, ένας συγχωριανός.
Σταματάω και του λέω να τον πάρω με το αμάξι και μου απαντάει:“Μπα! άσε, πάω μόνος μου καλαμπουρίζοντας!!!”
Τώρα που το σκέφτομαι, θα κάνατε καλή παρέα!!!:019::019:

Μάγκες κανονίστε μέρα για να κανονίσω και εγώ τα ρεπά μου. Άιντε να κάνουμε την καλή!!!:246::090:

Αντε με το καλό , ρίξε και κανα σύρμα Αποστόλη γιατί το διαδίκτυο …κλωτσάει στον Τρυπητό:245:

Aπο ότι κατάλαβα την Κυριακή μπορείτε όλοι. Θα δω αν μπορεί και ο Πάνος και θα το κανονίσουμε.

Μπα Γιώργη, αστο. Κανόνισα με τον συγχωριανό του Δημήτρη απο Μεσολόγγι.
Ευχαριστώ.

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 20:09 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 20:08 —

Δημήτρη πολύ καλό. Ακόμα το διαβάζω και γελάω.
Ο συγχωριανός σου ή πολύ έξυπνος είναι Ή πολύ έξυπνος δεν είναι.
Οτιδήποτε άλλο, αδύναμον. :019:

Δεν ξέρω από εξυπνάδα πώς στέκει αλλά είναι από τους τύπους που αφήνουν ανέκδοτα-γκάφες!!!

Παιδιά, δυστυχώς δεν θα έρθω στην συνάντηση στο Ηράκλειο. Δεν έχω χορδές για την κιθάρα.:019:

υ.γ. Την τελευταία πρόταση την έγραψα για να μην κατηγορηθώ για off-topic:085:

Έλα εσύ και θα βρούμε χορδές !:088:

Μιας και το Σαββατοκύριακο μάλλον δεν προσφέρεται, κι έπειτα από διαβουλεύσεις επί διαβουλεύσεων, έχω να σας προτείνω τα εξής:

Πέμπτη 13 του μήνα
, βράδυ.
Οι επιλογές μας,

  1. Ζαϊρές, κανα-δυό χιλιόμετρα έξω από το Χουδέτσι (περίπου μισή ώρα δρόμος από το κέντρο του Ηρακλείου). Σίγουρα υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς κόσμου με αμάξια.

  2. Το θηρίο, ταβερνάκι στην αγορά, δίπλα στα ψαράδικα.

  3. Ο παρδαλός πετεινός, ουζερί πιο πάνω από το Κούλε.

  4. Του Βαρδή, ταβέρνα στην Αλικαρνασσό.

Στο θηρίο και τον παρδλό πετεινό είμαστε μες το κέντρο, αλλά έχουμε σχετικά περιορισμένη άπλα. Ο Ζαϊρές είναι εκτός πόλης, μα δεν τίθεται καν θέμα χώρου/φασαρίας. Ο Βαρδής προσφέρει μεγαλύτερη άνεση χώρου από τα άλλα του κέντρου.

Αυτά.

Εγώ είμαι μέσα για την Πέμπτη. Μένει να συμφωνήσουν και οι υπολοιποι…

Και σε όποια ταβέρνα θέτε πάμε!

Συμφωνώ και εγώ.

Παιδια αν γινεται εντος Ηρακλειου γιατι καποιοι δεν εχουν μεταφορικο μεσο. :106:

και εγώ θα το προτιμούσα κάπου μέσα στο Ηράκλειο για να μπορούμε να πιούμε και ένα ποτηράκι παραπάνω και να βρούμε μετά ταξάκι πιο εύκολα…

Παιδιά, δεν υπάρχει πρόβλημα με τις μετακινήσεις. Έχουμε 3 (ίσως και 4) αμάξια, άδεια.

Εγώ λέω να βγούμε στον Ζαϊρέ. Μπορούμε να σμίξουμε πχ στις 8.30 στον χώρο πίσω από την Αστόρια (απέναντι από το μουσείο) και να ξεκινήσουμε κομβόι.

Η λυση αυτη με βρισκει απολυτα συμφωνο:088:. Ασε που τοσα χρονια περναω εξω απο τη συγκεκριμενη ταβερνα καθως πηγαινω στο χωριο μου και δεν εχω αξιωθει να μπω ακομα μεσα. Ευκαιρια ειναι λοιπον. Εγω ειμαι μεσα!:127:

Τελικά το μαγαζί που θα πάμε είναι κατά Αλικαρνασσό μεριά,θα πάμε το ουζερί του Βαρδή (περνάμε στην Ικάρου, κι αντί να κάνουμε δεξιά για τον Κρόνο κόβουμε αριστερά).

Ο Πάνος ο Καραγιώργος είπε να συναντηθούμε Ηράκλειο πιο πριν. Εγώ είμαι σύμφωνος.
Και μετά πάμε όλοι μαζί κονβόι…

Απόψε, Πέμπτη 13 Αυγούστου, και ώρα 9 μ.μ. στο ουζερί του Βαρδή, στην Αλικαρνασσό.
Ερχόμαστε αρματωμένοι και με άγριες διαθέσεις.

Μάλλον θα βρεθούμε από πιο πριν με όποιον θέλει να πάμε μαζί. Θα ενημερώσω τον Γιώργη (giorgos_86).

Όποιος έχει πρόβλημα πρόσβασης, ας πάρει ένα τηλέφωνο.
697 44 50003 - Πάνος.