Μάζωξη στο Άμστερνταμ.

Άψογοι , πάντα τέτοια.
Μακάρι να μπορέσουμε να το σενιάρουμε και όλοι παρέα.
Μου φαίνεται ότι το Amsterdam έχει βάλει υποψηφιότητα για την πρώτη πανευρωπαική συνάντηση του Ρεμπέτικου φόρουμ.

Μπράβο, μπράβο. :110: Πάντα γλέντια και χαρές!

Ο Ούγκο αγκαλιά με το δράμι είναι όλα τα λεφτά. Τον είχα δεί στην Ύδρα πριν τρία-τέσσερα χρόνια, και ήταν κορυφαίος.

Συγχαρητήρια.

Είστε καταπληκτικοί!
Να ΄στε πάντα καλά, να ανταμώνετε και να ξεφαντώνετε!!!

Nαι όντως! Καλή ιδέα!!!
Κι αν βγάλουμε από τώρα τα εισιτήρια “το πήγαινε” θα έρθει πολύ οικονομικά! Αλλά, στο “έλα” βλέπω ένα μικρό πρόβλημα!
Θα έχουν δεδομένο, φαίνεται, πως θα μερακλωθεί όλη η πόλη και δε θέλουν να μας αφήσουν να επιστρέψουμε !!!
Χεχεεεεε…

Λέτε να το οργανώσουμε ;!;!
Θα πάρουμε άδεια από “τις οικογένειες” …σαν εκπαιδευτική εκδρομή !

Μπράβο παιδιά! Υπέροχοι…
Πάντα τέτοια!!!

Παααααααμε!!! Οργανωθειται!!! Ε ρε γλεντια!!
πλακα θα 'χει

Εγω μεσα !

Μην ανησυχεί κανένας. Θα μας πάει οδικώς ο Άρης. Σε 20 ώρες straight με τρείς πεντάλεπτες στάσεις για ξεμούδιασμα, αν και μπορεί να μην τις χρειάζεται. :088:

Αααααα… Από εκεί βγαίνει : “Και ο Άρης το πήγαινε…στρέιτ θρου” ;
:019:

Τρεις στάσεις; Γιατί τρεις στάσεις;
Μία στάση στη Ντιζόν θα κάνουμε, γιατί μου χρωστάνε κάτι μουστάρδες που δεν πήρα την προηγούμενη φορά.:088:

Η Dijoneuse μουστάρδα έχει συνήθως και μαγιονέζα μέσα. :079:
Να σταματήσεις στο Meaux, να πάρεις μουστάρδα με σπόρους που την τρως και σου βγαινει η ψυχή απ’ το άρωμα (και την καούρα).:107:

…ο ορισμός του πώς να κάνετε ΚΩΛ. ένα πόστ!:089:

Και τέσσερα σάντουϊτς στην κωλότσεπη για το δρόμο (πατηκωμένα μεταξύ κώλου και καθίσματος για να μπουκώνονται καλύτερα)

Μήπως να κανονίζαμε καμιά συνάντηση ακόμα;;;;

Το θέμα είναι προφανώς παλιό αλλά αν καποιος διαβάζει σας ενημερώνω ότι αν κάποια από τα παιδιά της παρέας που ζούμε και παίζουμε μαζί τόσα χρόνια μ΄ακολουθούσαν, ξεκινούσα για ένα τριήμερο για να βαρέσουμε ότι ρεμπέτικο ,λαίκο(με την καλή την έννοια )και τσίλικο νέο (πασχαλίδη, μάλαμα, παπακων/νου κ,α ,είτε στο άμστερνταμ είτε σε πόλη της Γερμανίας (εκεί άλλωστε γεννήθηκα )γιατί είναι όνειρο ζωής για μένα .:241:

Φίλε tsiotri, σαν βγεις στον πηγαιμό για την κεντρώα Ευρώπη και σε βγάλει η στράτα στη Στουτγάρδη, ρίξε σύρμα οπωσδήποτε! Εχω μπαγλαμά, κιθάρα και μπουζούκι και πάνω απ΄όλα τρομερή διάθεση!

να σαι σίγουρος φίλε μου ότι αν είναι να υλοποιηθεί θα τα πούμε απο κοντά.

Χαιρετισμούς σε όλους τους μερακλήδες και ρεμπετοβαρεμένους εκεί στη ξενιτειά