Μάζωξη στο Άμστερνταμ.

Λοιπόν….δεν ξέρω αν αυτό το θέμα ανήκει εδώ.

Πρόκειται για τη μάζωξη που λέγαμε τις προάλλες στο Άμστερνταμ.

Τα Σάββατο που μας έρχεται θα μαζωχτούμε καμπόσοι μαντράχαλοι με μπουζούκια , τζουραδες ,μπαγλαμάδες και κιθάρες στη ταβέρνα «Διόνυσος» στην Overtoom επανω.
Όσοι πιστοί προσέλθετε.
Αν κάποιος γουστάρει να έρθει αλλά δεν ξέρει που είναι ευχαρίστως να βρεθούμε κάπου για να πάμε μαζί.

Μέσα απο μένα.

ΠΟυ είναι το Overtoom?
Βασικά γράψε κανονικά τη διεύθυνση.Έχω ναβιγκάτορα…

Νίκος

Βασικά η οδός είναι η Overtoom η οποία είναι πολύ κοντά στη πλατειά Leidseplein

Δεν θυμάμαι ακριβώς τον αριθμό. Θα το ψάξω και θα ενημερώσω.

Λοιπόν… η διεύθυνση είναι Overtoom 176 .

Κοπιάστε κοπιάστε…. Θα έχουμε και ολλανδούς ρεμπέτες (!!)

To βρήκα…εκεί κοντά σε ένα κανάλι έχω διανυκτερεύσει :slight_smile:

Μπράβο ρε μάγκες. Περιμένουμε υλικό από τη μάζωξη (καμιά φώτο, κανα βιντεάκι). Νά μασταν και μεις εκεί καλά θα ήταν. :090:

Ρε συ αδμινιστορα….

3.5 ώρες πτήση είναι μόνο….μην το σκέφτεσαι…
φερτέ και καμία ρακί χεχε

count me in :wink:

Τι ώρα;

Έλα ρε τσούμπους και μ’ ανησύχησες…

Λοιπόν…όπως μου λέει και ο ταβερνιάρης…
Θα έχει κάμποσο κόσμο. Κάτι θνητοί ολλανδοί που πάνε για φαγητό και tropical Greek music. Εγώ σκέφτομαι να σκάσω κατά τις 11 που θα αρχίσει να αδειάζει το μαγαζί… να αδειάζει τρόπος του λέγειν… γιατί απ’ότι κατάλαβα θα έχουμε 11-12 όργανα. Ωραία πράματα. Amsterdam Rembetiko Big Band.

Εγώ μάλλον θα είμαι με έναν ακόμα φίλο απο μεσημεροαπόγευμα στην πόλη.Όποιος έχει όρεξη βρισκόμαστε και πιο πρίν για καναν γκαϊφέ :slight_smile:
Γράφτε τα εμέιλ σας για περαιτέρω επικοινωνία…

το δικό μου

nikolaos.rondelis@gmail.com

Λοιπον…για το Σαββατο…αν χαθει κανεις θα με βρει στο 0620043752…
και μαγκες φερτε και καμια φωτο, καμια digital οποιος εχει…να εχουμε να λεμε χεχε

Λοιπον…

Η πρωτη ετησια Μαζωξις του “Ρεμπετικο Φορουμ” Κλιμακιον Βορειο-δυτικης Ευρωπης ελαβε χωραν εις Αμστερνταμ με ακραν επιτυχια.

Ελαβαν Μερος οι χρηστες.

Cumbus
Multi-Culti
Nikolas

Παρακαληται ο χρηστης cumbus να ανεβασει το οπτικοακουστικον υλικον της εκδηλωσης το συντομοτερο!!!

(Αν ανεβασεις τιποτα που ειμαι παραφωνος σ’εφαγα!!!)

Ήταν μια υπέροχη βραδιά! αν μη τι άλλο δεν καταλήγουν πολλά Σάββατα στο Amsterdam με κοτόσουπα στις 6 το πρωί…

Λοιπόν…ανέβασα τις φωτογραφίες στο ακόλουθο link:

http://www.panthers-benelux.com/amsterdam-rebetiko/

προς το παρών φιλοξενούμαστε στο site των φίλων του Πανιωνίου στις Κάτω χώρες…

εφόσον η μάζωξη γίνει έθιμο προτείνω να δημιουργηθεί site με δικό του domain name

τα videos δυστυχώς είναι πολύ σκοτεινά και ο ήχος μέτριος. θα ανεβάσω όμως κάποιο ενδεικτικά.

Καλες οι φωτο Ανδρεα…αλλα η καλυτερη μακραν… ειναι οι 6 σουπες στη κουζινα ετοιμες για καταναλωση χεχε.
Να 'σαι καλα για τις φωτο…(ωραια περασαμε)

Καλημερα!

δεν τις μέτρησες καλά τις σούπες :102:

πάρτε και ένα videaki (ο θεός να το κάνει…θεοσκότεινο…)

Σωστος!!! Ειναι και μια κρυμενη…ατιμουλα…

Ωραια το βιντεο…ασχετο αν δεν φαινεται τιποτα…ειναι… ακουστικο χεχε… Ανεβασε πραμα!!!

Μπράβο ρε μάγκες. Πάντα τέτοια. Χαμός έγινε και φαίνεται τι να το κάνουμε το video…οι φώτο τα λένε όλα. Άντε και στο επόμενο.:102:

Επιτέλους βρήκα τον δρόμο της επιστροφής :slight_smile:
Και απο την δικιά μου την πλευρά να πώ ότι ήταν μια εξαιρετική βραδιά σε πολύ όμορφο κουτούκι με ασταμάτητη μουσική (πρέπει να χτυπήσαμε κάτι πεντάωρα συνεχόμενα…) και πολύ καλή παρέα (να τονίσω ότι στην παρέα υπήρχαν και πολλές ευχάριστες εκπλήξεις όπως γυναίκες ρεμπετόβιες, τον γιατρό που ήταν μπαξές και τον προσωπικό αγαπημένο μου…τον Ούγκο τον ρεμπέτη τον Ολλανδό…μιλάμε για πολύ μάγκικη πενιά αλλά και φυσιογνωμία…να ναι καλά).
Είμαι σίγουρος ότι θα επαναληφτεί κάτι ανάλογο και γιατί όχι και κάπου αλλού εντός Ε.Ε.

Νικόλα και Ανδρέα (cumbus) χάρηκα πολύ για την γνωριμία και το μουσίκωμα και θα τα ξαναπούμε σύντομα.

Νίκος

Υ.Γ. Η νύχτα ήταν εξαιρετική μετά τις μουσικές και τελικά τη βγάλαμε στην παραλία στο Zandvoort.Αν δεν πήγατε να πάτε…

Γεια σου ρε Νικο μερακλη…οσο για τον Ουγκο…τι να πει κανεις…
Ειναι ο πρωτος Ολλανδος ΜΑΓΓΑΣ που εχω γνωρισει… βασιλιας ειναι ο ανθρωπος, και με στρωμενη πενια…ζωρικη.

Εγω να δεις χαρες που εκανα που σας γνωρισα Νικο…στον ουρανο σας εψαχνα…στο Διονυσο σας βρηκα…

Δεν κατεβαινετε Αμστερδαμ λεω γω να στισουμε κανα σχημα να βαραμε.

Να’στε καλα παιδια…κατι μου λεει οτι θα επαναληφθει η φαση…και πολυ συντομα μαλιστα…
Απλα…γιατι γουσταρα τρελλα…και πρεπει να το ξανακανουμε!!!

Γεια μας!

Πα πα πα… Βλέπω τρίχορδα …κατά συρροή!
Ωραίο πράγμα να βλέπεις νέα κοπέλα να βαστάει τρίχορδο.
Μαγκιά σας!