Μαζώξεις στη Νάουσα (2009 - 2015)

Εγώ είμαι γνωστός για το οτι τρώω τους μεζέδες αφού δεν παίζω σχεδόν κανένα μουσικό όργανο.Οπότε με 15 ευρώ θα φάω τους μεζέδες:127::247: από όλα τα τραπέζια.:):044:
Αλλά θα σας κάνω την χάρη να τραγουδήσω και λίγο με την θεσπέσια και αγγελική φωνή μου.:246:

Ελπίζω και εύχομαι να περάσουμε τέλεια.

Έκλεισε?? Δεν πειραζει, θα έρθω και θα κατσω απ’έξω να σας ακούσω!

Ουτε να το σκεφτεσαι οτι θα κατσεις απεξω να ακους…Ο μαγαζατορας εχει μαζεψει τις καρεκλες και τα τραπεζια απο το πεζοδρομιο…οποτε θα σε φαει η ορθοστασια…:016:

Λυπάμαι που πρέπει να κάνω τον κακό αλλά πραγματικά έχουμε πιάσει τα όριά μας (με βάση όσων δήλωσαν συμμετοχή) σε σχέση με τις θέσεις που χωράνε στο μαγαζί. Δεν μπορούμε να δεχτούμε άλλους, πέραν από όσους έχουν πάρει το ΟΚ. Όποιος έρθει στα ξεκάρφωτα, να ξέρει ότι το κάνει με δική του ευθύνη! Ο καιρός θα είναι μεν καλός, αλλά όχι και για να καθήσουμε έξω.

:246:Τελικά εμείς οι δύο από Κοζάνη θα έρθουμε σίγουρα κατά τις 22.30
Ελπίζω να καθήσουμε κάπου.

Δεν ήθελα να σας τρομάξω με αυτά που ανακοίνωσα.

Φάνηκε ο πανικός μου, ε;

Είναι που θέλω όλοι να έρθουν και να φύγουν ευχαριστημένοι (και με όρθιους ή στριμωχτούς θα υπάρξουν και δυσαρεστημένοι).

Δε λέω, στο τέλος όλα θα πάνε μια χαρά. Καλά κάνετε πάντως και επιβεβαιώνετε την παρουσία σας (είτε με Π.Μ. είτε δημόσια). Έτσι καθαρίζει το θολό τοπίο.

Χιλιοι καλοι χωρουν και πρεπει να κοιταμε το ποτηρι μισογεματο …:088:
Εσυ εισαι ενας καλος οικοδεσποτης και εχεις ολα τα δικια να ανησυχεις …:084:
Αλλα , ολα θα πανε καλα και θα με θυμηθεις !!!:slight_smile:
Εξ αλλου ησουν σαφεστατος και ολοι , ο καθενας προσωπικα παιρνουν τα ρισκα τους …:089:

είστε μεσα στο λογαριασμό, ο φίλος σου ο τάσος έχει ενημεςρωθεί απο τους γείτονες σας:092:

Θανάση άδικα ανησυχείς.
Αν σ΄ ακούσουν να “βαράς” Μάρκο, θα σηκωθούν οι … καθήμενοι :089:

Ευχαριστώ παιδιά και εύχομαι να περάσουμε όλοι μας πολύ καλά.

θα περασετε ‘‘ζαχαρη’’!:slight_smile:
η ζηλια των υπολοίπων που αδυνατουν να παραβρεθουν ειναι φυσικα δεδομενη!
αλλά θα μας περασει αν και εφοσον οσοι δεν πιασετε οργανακι τραβηξετε κανενα βιντεακι και για τους ΄΄ζηλιαρηδες΄΄.με το καλο να ανταμωσετε!

Καλά βρε Αννα ένα τσιγάρο δρόμος είναι η Νάουσα από τον τόπο σου , θα μπορούσες να ρθεις και μη ξεχνας ότι είπε ο Μάρκος :

Ψεύτικος είναι ο ντουνιάς και ψεύτικη η ζωή μας

Προσοχή – Προσοχή !

Οι επιβάτες του rebetiko forum που θα ταξιδέψουν αύριο προς Νάουσα καλούνται να ετοιμάσουν τις αποσκευές τους (σ.σ. κουρδίσουν τα όργανά τους). Σας υπενθυμίζουμε τους κανόνες του rebetiko forum για την ασφάλεια των πτήσεων, σύμφωνα με τους οποίους δεν επιτρέπεται να έχετε μαζί σας άγχος (κοίτα ποιος μιλάει), έγνοιες, σκοτούρες, μιζέρια κλπ.

Για όσους ζητούν εισιτήριο της τελευταίας στιγμής (βλέπε anna) τους πληροφορούμε ότι υπάρχουν ακόμα 2 “μαγικά χαρτάκια” διαθέσιμα (πληροφορίες εντός).

Οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας (επιτροπή υποδοχής) θα βρίσκεται στο χώρο αφίξεων ήδη από τις 19:00 για να τσεκάρουν τα εισιτήριά σας.

Όσοι επιλέξουν να έρθουν με πτήσεις charter πιο νωρίς, για να κάνουν και τη βόλτα τους στον Άγιο Νικόλα, παρακαλούνται να ενημερώσουν εγκαίρως τον πύργο ελέγχου, ώστε να αποσταλούν τα απαραίτητα μαχητικά συνοδείας.

Άντε και καλά κρασιά!

…και στη λαρισα να γινοτανε η μαζωξη(λεμε τωρα)παιζοτανε να παραβρεθει η αφεντια μου!ναι ,ναι και μη χειροτερα!
θα κανονισω? λιγακι αργοτερα καμια μαζωξη στον αμπελωνα:)και κοντα στο σπιτι…μπας και ξεκουνησω!
αυριο παντως θα το πιω το κρασακι στην υγεια ολων μας(στο σπιτι).
καλο σαβ/κο!!!

Eύχομαι να περάσete όλοι sας πολύ καλά.

Επειδή είμαι ο πρώτος που συνήλθε από το βράδυ της μουσικής φρενίτιδας ,καλημερίζω τους φίλους μου στη Νάουσα…αυτούς που μείναν και απολαμβάνουν το όμορφο πρωινό της Κυριακής (πελαγία ,Θωμάς και λοιποί ),τους φίλους που φύγαν πλημμυρισμένοι απο τους ήχους και το αλκοόλ, τον φίλο μου και διοργανωτή της βραδιάς Κώστα που ήταν άψογος οικοδεσπότης αλλά και στα δερβίσια γηγενείς, Δημήτρη ,Ζαφείρη και τα άλλα παιδιά αλλά και τους πατριώτες Θανάση και Τάσο από την κοζάνη, για τον θόδωρο τι να πώ από Λάρισα ,λεπτομέρειες θα μάθετε από τα μέλη που ήταν εκεί.
Φαντάζομαι ότι υπάρχει υλικό το περιμένω στο forum…λοιπόν λεβέντες -ισσες το καράβι ελπίζω να μας οδηγήσει και σε άλλα νερά για το επόμενο εξάμηνο κι αν το θέλει ο θεός να πάμε και …παραπέρα

τους δικούς μου δεν τους ευλογώ θα τους δώ έτσι κι αλλιώς και θα τα πούμε
:109:

ψυχή βαθιά

Καλημέρα κι από μένα,

Έχω να πω κι εγώ οτι περάσαμε πολύ ωραία χθες το βράδυ.
Όλα ήταν πολύ ωραία.
Η οργάνωση της βραδιάς (μπράβο Κώστα) ,το μαγαζί,αλλα και τα τραγούδια που ακούσαμε από τους πολύ ωραίους μουσικούς. Μπράβο σε όλους. :110::110::110::110:

Στέλιος.

Ήταν τέλεια.
Μπράβο στον Κώστα για που το οργάνωσε.:110:

Πολλά συγχαρητήρια στον luke για την εξαιρετική οργάνωση!Περάσαμε πάρα πολύ όμορφα!Ελπίζω να ξαναβρεθούμε σύντομα και να γλεντίσουμε όπως χθες και σε άλλες πόλεις.Σειρά έχουν οι νομοί Λάρισσας,Ροδόπης και μετά βλέπουμε.Μπορεί να χωρέσουμε και καμιά Θεσ/νίκη.

Αυτά για αρχή και έρχεται και βίντεο σιγά σιγά.

Ορίστε!

[video=Χαράματα η ώρα τρεις]960[/video]

Η κάμερα μου ευθύνεται για τον πολύ κακό ήχο.Ζητώ συγνώμη!