Λούφα και παραλλαγή

Μπορεί να μη φοράει τίποτα αρκεί να πίνει το τσίπουρο που φτιάχνει ο ΚΚ:112:

Χωρίς να θέλω να γίνω υπερβολικός όταν πήγα στον έβρο ήταν Μάρτης. Η θερμοκρασία εντός του ψυγείου που συντηρούσαμε τα κρέατα ήταν -5. Η θερμοκρασία περιβάλλοντος -8. Κάναμε αλυσίδα για να μεταφέρουμε τα κρέατα (2-4 τόνους την φορά) από το φορτηγό μέσα στο ψυγείο και μαλώναμε στο κουβάλημα ποιός θα ήταν μέσα στο ψυγείο γιατί εκεί μέσα ήταν πιο ζεστά από έξω.
ΥΓ.
Α ρε theos 1960 τι μου θύμισες. Αυτή η ατελειώτη λάσπη και η κοπριά.
Πάντως την Καρωτή δεν την έζησα και πολύ μιας και ο λόχος μας ήταν εγκατεστημένος στους Μεταξάδες παρόλο που η έδρα του τάγματος ήταν στην Καρωτή.

Εχεις απαντήσει σωστά για το κάτω μέρος του σώματος, άρα έχεις 50% επιτυχία. Συνέχισε την προσπάθεια θυμίσου και τι φορόύσαμε στο πάνω…:110:
Το σωτήριο έτος 1985, υπηρέτησα με την 173 σειρά από 1984 έως 1986, λόγω πενταετούς αναβολής.

Μια δοκιμή θα μας πείσει…:slight_smile:

Δεν γίνεσαι καθόλου υπερβολικός. Το Μάρτη του 1985 είχε χιόνια, λάσπη και -12!:112:

Επειδή την περίοδο της εκπαίδευσης μου είχα φρικάρει εντελώς με τις μουσικές επιλογές των συναδέλφων μου,την κατάσταση την έσωσε ενα mp3 player που είχα πάρει μαζί και ηρεμούσε το πνεύμα.Επειδή όμως η τύχη τα φέρνει όπως θέλει για κακό των άλλων και καλό δικό μου τα φερε να μου δώσουν ειδικότητα μάγειρα.Εδώ και 2 μήνες είμαι υπεύθυνος στα μαγειρία και πρωί μεσημέρι βράδυ μαθαίνουν δισκογραφία Τσιτσάνη-Βαμβακάρη-Παπαιωάννου τσίτα η μουσική και το καλό είναι οτι εκτός απο αυτούς που έχουν φρικάρει ευτυχώς έχω μιήσει στο χώρο 5-6 άτομα,ετσι για το γαμώτο!

Γιώργο κι εσύ μάγειρας ? εγώ κατ’ανάγκην (για να γλιτώσω σκοπιές) έκανα 4 μήνες το μάγειρα:127: (σημ. : ευτυχώς δεν πέθανε κανένας !!!:088: ). Κάθε βραδάκι, το μαγειρείο άκουγε 902, τις ωραίες λαϊκορεμπέτικες εκπομπές, κι όλες τις άλλες ώρες από ΣιΝτί ρεμπέτικα. Τους είχα στρώσει, να ακούνε οι κομπλεξικοί οι μονιμάδες:mad: χασικλίδικα !!

Γειά σου Γιώργο μην τους αφήνεις σε ησυχία , θα μυήσεις κι άλλους σίγουρα.