"κλικα"

Νεο τευχος ποτε θ¨ανεβει?

…!

Ακρα του τάφου σιωπή οι Κλικαδόροι. :slight_smile:
Ετοιμάζεται το φρέσκο. Οπου να 'ναι βγαίνει!

Πω!!!πω!!!πω!!!πω, που έλεγε κι ‘ο Βασίλης Αυλωνίτης μόλις έβλεπε καμία πιαστερη ‘ζαργάνα’, και δεν ήξερε πώς να την κουλαντρίσει……
Πολύ πράμα ρε παιδάκι μου η νέα ‘κλίκα’, και δεν ξέρω από πού ν ‘αρχίσω!
Έτσι μπράβο!
Επιτέλους, να έχουμε καλή ύλη να ψαχνόμαστε…
Συγχαρητήρια σε όσους δούλεψαν για το τεύχος. Ν ‘αστε καλά ρε παιδια.
Νικόλας.

Υ.Γ. Τελικά, θα ξεκινήσω με τα άρθρα Φρονιμόπουλου Σπουρδαλάκη, και
μετά δε θα αφήσω ούτε κοκαλάκι…

Συγχαρητήρια παιδιά
Η ποιότητα της κλίκας συνεχώς ανεβαίνει

Κώστα Χαλιέ, που είσαι;
Περίμενα και δικό σου κομμάτι στο νέο τεύχος!

Βέβαια, όσα ξέρει ο νοικοκύρης…

…μόνος με το χιονιά στο γραφείο, και έχει “ανέβει” φρέσκια Κλίκα. Θα προσέξω μην πάθω υπερκόπωση…

Ευγε στην συντακτικη ομαδα της κλικας.
Απο τα ποιο “γεματα” τευχη που εχουν βγει,μεχρι σημερα.

Υ.Γ.
Εντοπισα ¨μια “ελειψη”. :102: :102: :127:
Κανενα στεκι βρε παιδια δεν ειχατε να προτεινετε σε αυτο
το τευχος;

Φωτης

Συγχαρητήρια σε όλους σας, για την πολιτιστική προσφορά της “κλίκας”. Να έισαστε καλά.

Έχει το “σαρανταυγά” στην Κρήτη, Φώτη… Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα!:slight_smile:

Αν και δεν αξίζουν βιαστικά (τρέχω και δε φτάνω σήμερα) σχόλια σε τέτοια εργασία, δεν αντέχω και θα κάνω μερικά:

-διάβασα του Νίκου Πολίτη το άρθρο. Σκέψεις συγκεντρωμένες, οι οποίες μου ήταν λίγο-πολύ γνωστές, επειδή γράφει τακτικά στο Φόρουμ για το θέμα αλλά και αφορμή για τη σκέψη: Γιατί να ψάχνουμε απάντηση στο “τι είναι ρεμπέτικο” και όχι “ποιά η σημασία της λέξης κάθε φορά και ανάλογα με το τόπο, το χρόνο, τη κοινωνία και τις κοιν. ομάδες κ.λ.π”

-Του Πάνου με τον Ρος… πολύ καλό… και ειδικά τα λεγόμενά του για τα μπουζούκια :78:
-Του Κ. Κουρούνη:257: και θα το ξαναδιαβάσω μερικές φορές ακόμα:)

-Η σελίδα, είναι λίγο αργή;
-Το ντιζάιν και γενικά η τάξη της σελίδας, άψογη:088:

Αν και δεν πρόλαβα να διαβάσω κάτι άλλο… μας σχετική διάδοσις έγινε ήδη σε αρκετά ελληνογερμανικά ε-στεκια…

Φεύγω σφαίρα…

Γυρίζω από εξεταστική και πέφτω πάνω στο νέο τεύχος της Κλικας… :107:305296ος επισκέπτης! :110:
Τι να πω… ένα μεγάλο μπράβο σ’ όλους σας και σας ευχαριστούμε για τούτο το υψηλής αισθητικής “πόνημα” !
Απόλαυσα ιδιαίτερα το επίκαιρο “Περί αισθητικής και αναισθησίας, δηλαδή γαϊδουριάς”, του Κώστα Κουρούνη, από το οποίο ξεχώρισα το εξής: … Αυτό είναι το μεγαλείο των καλλιτεχνικών έργων: Αναπαράγοντάς τα, βγαίνουν ασπροπρόσωποι ακόμα και οι ατάλαντοι!
Κώστα σ’ ευχαριστώ προσωπικά!.. :78:

Δεδικαίομαι ο Ατάλαντος!:019:

Ενα μεγάλο μπραβο και από εμένα για όλα τα παιδιά που δούλεψαν και δουλεύουν για να βγει σε πέρας η Κλίκα και πάντα τέτοια ( και αυτό το τεύχος φοβερό, αμ όχι παίζουμε…)!!!

Θα συμφωνήσω με τον Μουζίκο… δεν ήξερα από ποιο άρθρο να αρχίσω:082:!!! Σπουδαία ύλη!!!
Εύγε στον Σπουρδαλάκη για το καταπληκτικό άρθρο για την επιρροή της υγρασίας στα όργανα.
Για να είμαι ειλικρινής μέχρι τώρα φανταζόμουν ότι τα σκληρά ξύλα επηρεάζονται λιγότερο από τις μεταβολές της υγρασίας…
Ποιος το περίμενε ότι ο “σκληροτράχηλος” έβενος είναι τελικά… σφουγγάρι;:256:

Άγνωσται αι βουλαί της οργανοποιίας!:112:

νομίζω πως η κλίκα εντάσσεται με τα μπούνια στα πολύ αξιόλογα περιοδικά. όλο και πιο ενδιαφέροντα πράγματα.

σας αξίζει ένα μεγάλο μπράβο.

πραγματι αξιολογη δουλεια,μπραβο στα παιδια.
Ααα, μηπως ξερει καποιος να μου πει πως μπορω να διαβασω και τα παλια τευχη? please…!!!:241:

Επιλέγοντας μια κατηγορία, π.χ. Άρθρα, βλέπεις τα άρθρα του τρέχοντος τεύχους και από κάτω συγκεντρωμένες τις ενότητες άρθρων των προηγούμενων τευχών.

Ό,τι δε φαίνεται στην κορυφή της οθόνης μας δεν το βλέπουμε.