ΚΙ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΥΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΤΟ ...

… κάποιο άλλοι, γνωστές κλικόφατσες, τα πίνανε το Σαββατόβραδο σε υπόγειο μαγαζί της Βορείου Ελλάδος, τη συνοδεία (προσοχή, δοτική είναι αυτό, αλλά δεν έχει υπογεγραμμένες το σύστημα ) λαϊκής ορχήστρας που έπαιζε μέχρι πρωίας. Ε, αφού δεν βρισκόμαστε όλοι μαζί, ας βρεθούμε κατά ομάδες

ΥΓ Ο Γιώργης και ο Μανώλης έχουν γίνει πάρα μα πάρα πολύ καλοί. Και παίζουν και την “καρδιά του μάγκα”
ΥΓ2 Γειά σου ρε Αγγελική με τα ταξιμάκια σου …
ΥΓ3 Ενεμφανίσθη και έτερον forum ταυτοχρόνως στο ίδιο μαγαζί, αλλά δεν καθίσαμε όλοι μαζί.

… και κάποιοι άλλοι στην Αθήνα αφού παίξανε ωραία τα κομματάκια τους σε μικρό ταβερνείο, πήγανε κομμάτια στο Θύμιο το Στουραίτη, ο οποίος αφού ήρθε στα γράδα του, έπαιξε μεταξύ άλλων και τα παρακάτω:

http://rapidshare.de/files/17630601/____000.amr.html

http://rapidshare.de/files/17630648/____001.amr.html

http://rapidshare.de/files/17630691/____002.amr.html

Ο Στουραϊτης έχει ξεφύγει. Είναι ένας ακόμη Ιορδάνης. Ρε, εσεις αφού τον βλέπετε που και που, να του χώνεστε μπας και προσέξει την υγεία του.

Τα παιδιά στο Παίρνει και Βραδυάζει είναι εξαιρετικοί. Περάσαμε λίαν καλώς.

(Ισαάκ, πωλείται κινητό ΝΟΚΙΑ ελαφρά μεταχειρισμένο που γράφει γουάβ!)

(Φρανκ, κάτι περισπωμένες που μου ξέφυγαν τις ακουμπάω όλες μαζί εδώ δα ~~~~~~~~~)

A! Βρήκα φωτό στο κινητό.

Α βρήκα κι εγώ μία χειρότερης ποιότητας αλλά με καλύτερο κάδρο. (ΚΚ τί πίνεις ρε μεγάλε;:wink:

ΥΓ: Πώς να προσέξει κανείς τον κυρ-Θύμιο, που πίνει μέχρι βαλβολίνη, και φουμάρει απ’ όλα και αβέρτα; Να’ να καλά ο άνθρωπος, πάντως το μπουζούκι το μασάει!

ΠΟΥ ΠΑΊΖΕΙ Ο ΣΤΟΥΡΑΙΤΗΣ,ΕΙΠΑΜΕ;

Το μαγαζί λέγεται “Βικτώρια” στην ομώνυμη πλατεία.

Εγώ τι πίνω Ισαάκ ή ο εικονοζόμενος που δε στεκόταν ακίνητος ούτε λεπτό.
(στη φωτογραφία είναι ο μπουζουκιστής Γιώργος Παπαβασιλείου).

O κ. Στουραϊτης που εικονίζεται στην τελευταία φωτογραφία είναι ένας απο τους μεγάλους δασκάλους του μπουζουκιού και συμβουλεύω τους πιο νέους να πάνε να τον ακούσουν και να πάρουν ιδέες. (όχι να τον αντιγράψουν σε όλα του!)

δηλαδη παίζει εκεί που τραγουδάει η Ντάλλη,ή κάνω λάθος;

Δεν κάνεις λάθος …

Τάσο, αν αποφασίσεις να πας Στουραίτη-Ντάλη, ρίξε ένα γερό σφύριγμα, να βγω στη βεράντα μου να δω ποιοί-ες σε συνοδεύουν !!!
Καρσί είμαι, αντίκρυ… Βλέπω ποιος μπαινοβγαίνει στο μαγαζί!
(… Πέρσι, κατέβαζα με σκοινάκι από το μπαλκόνι, κουλουράκια στο Σπύρο Λιόση…)

Ερώτημα για όλους τους <<κλικάτους>>.Με ποιό έκπτωτο μέλος του φόρουμ φιλήθηκαν σταυρωτα και τα είπαν για αρκετή ώρα(σάλτσα) δύο από τους διαχειριστές του φόρουμ σε υπόγειο της Θεσνικης??? Απο ποιούς ήθελαν να κρύψουν την συναντηση τους?Πολυ διαπλοκή στο μαγαζί σας λεω, από δυο ρεμπετικα φόρουμ συνάντηση στο <<Πήρε>>.Γεια σου ρε Φραγκι άρχοντα με τα κοπλιμέντα σου

Πρός Ιωάννα Κλ.

Η ερώτηση με εξένισε λίγο.Δηλαδή,δεν πρέπει να συνοδεύομαι απο κάποια συγκεκριμένα άτομα;
Η ,αντιθέτως, πρέπει να συνοδεύομαι απο άλλα;
Τι εννοείς ακριβώς;

Τάσος

Γεια σου βρε Παπαρτέμη Γιωργομάτσα !!! 'Φτυχώς που 'χουμε και σε και μαθαίνουμε τα παρασκήνια !!! Ποια Τατιάνα και Λαμπίρη, ποιος Χίος και …Πάρος…(πώς τον λεν τον άλλο;;;). Τέτοιες ερωτήσεις, τέτοια ουσία, τέτοια “φωτογράφηση” των θεμάτων δεν μπορούν να κάνουν !!!
Χεχεεεεεε… Πες τα όλα!
Από τον ανταποκριτή μου, όμως, στα μέρη σας, πληροφορήθηκα πως ο έκπτωτος οργάνωσε τη αλλοφορουμική μάζωξη στο μαγαζί σας και πως εσύ το σφύριξες στους ημετέρους, για να “κόψετε φάση” εκπτωτικών μεγαλείων!!! (αυτό ήταν, όχι απλά σάλτσα, αλλά μπεσαμέλ -και κομμένη μάλιστα…).
Όμορφα περάσατε παλιόπαιδα, τα έμαθα!
Φιλιά στο ΜανωλάαααΤΣη…
(κι επειγόντως δίαιτα! Το μπουζούκι δεν θέλει κρασοκοιλίτσα, κάθεται καλά και στο πόδι !!! )
Φιλάκιαααααα Γιώργη μας !

Για τον Τάσο:
Αμάν βρε Τάσο! Τίποτα δεν αφήνεις αμετάφραστο! Εγώ σου έδωσα συντεταγμένες κι εσύ θες τρισδιάστατο και …ανάπτυγμα!!!
Ναι, Τασούλη μου. Μόνο με όμορφες “υπάρξεις” σ’ έχω να κυκλοφορείς !!! (δεν είπα να πάρεις “μπράβους”…)

Οντως απο οτι ειδα και εγω στο αντιστοιχο τοπικ του αλλου φορουμ η συναντηση τους οργανωθηκε ή μαλλον “προκυρηχτηκε” απο το Σακη (γιατι ρε παιδια εκπτωτος, πιστευω οτι ειναι χιουμορ …) και κατοπιν με μεγαλη ευκολια συμφωνησαν κι εγινε !!
Μαλιστα οι απο κει φορουμιτες εχουν την ταση να συναθροιζονται πιο τακτικα απο εμας εδω (και γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε :wink: και οπως θα εχετε δει οι περισσοτεροι, ετοιμαζουν ΡΕΜΠΕΤΟΚΑΜΠΙΓΚ καπου προς τον Ιουλιο σε παραλια δυτικα της Πελοπονησσου !!
Το οτι παρεβρεθηκαν δυο αξιοτιμα μελη του δικου μας φορουμ και μαλιστα διαχειριστες και σε αλλο τραπεζι εγινε και αυτο γνωστο και μαλιστα ιδιοις εξομολογησης και δεν ειναι ασφαλως απαγορευτικο !!
Το καρφωμα του Τσαουσακη τωρα ηταν πραγματικα
μια “ρουφιανια” επιπεδου αν οχι Ματσα (αυτος δεν παιζεται…) τελος παντων λιγο η ουσια της υποθεσης λιγο το παρασκηνιο, μας ιντριγκαρατε παλι βρε ραδιουργοι μοντερεϊτορς, ασε που τα σιροπια και οι μπεσαμελ μας πηραν κι εμας εδω κατω …
Το ερωτημα για μενα ειναι : κατασκοπια ή συναινεση ;; …

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην yiorgosv 14 Απρίλιος, 2006)

Ελα ρε Τσαουσάκη! Εύκολα κουίζ βάζεις.
Μόνο ο ΚΚ και ο ΦΚ θα μπορούσαν. Οι υπόλοιποι θα έδιναν τα φιλιά με την παλάμη τους. Αλλοι με τη μέσα μεριά κι άλλοι με την έξω…

Κουζουλάθηκες μπρε Γιώργηηηη;;; Και βέβαια με χιούμορ τα έγραψα -και ο Τσαουσάκης ομοίως!
Μια χαρά παιδιά είναι και στο άλλο φόρουμ (κι όλοι καλοί είμαστε, μέχρι αποδείξεως του εναντίου…) και κάνουν και εξαιρετική δουλειά.
Και το περί “έκπτωτου” χαριτωμένο είναι και σατιρικό (μη σου πω και…εμπνευσμένο!). Πώς λέμε “ακατονόμαστος”;;;

Φιλιά
(απ’ τη μέσα μεριά της παλάμης…)

ΥΓ: Γιώργη, για τις διακοπές του Πάσχα σου δίνω εργασία, να γράψεις σε 100 σελίδες τη λέξη “Πελοπόννησος”. (παλιο_Μινωίτη…)

Ναι ρε, και φιλιά δίνουμε και ανοιχτοί γενικώς είμαστε, νταξ?

ΥΓ. Γιώργη, ΔΕΝ είναι κοπλιμέντα, αλήθεια λέω…

Χμμμμ! Πρέπει ως Μινωίτης να τον υπερασπισθώ αυτόν τον Παλιο-Μινωίτη!Η Πελοπόννησος ρε Ιωάννα είναι πολύμακριά λέξη.Λυπήσου τον!!! Βάλε του να γράψει σε 100 σελίδες την λέξη Άργος…εννοώ ΞΑΚΟΥΣΤΌ ΑΡΓΟΣ!!Εννοείται με καλά γράμματα και να το παρουσιάσει μετά το Πάσχα στην συγκένρωση του φόρουμ που απο ότι ξέρω ετοιμάζεται να γίνει στην Αθήνα.