Καφετζοπουλικος είς διπλούν

Με χαρά μοιράζομαι μαζί σας κάποιες εικόνες από δυο όργανα του κ Καφετζόπουλου που έχω στην κατοχή μου …

9 «Μου αρέσει»

υπέροχα, όπως όλα τα δημιουργήματα του μάστορα!!! να τα χαίρεσαι και να τα παίζεις όπως τους πρέπει!

3 «Μου αρέσει»

Με μεγάλη μου χαρά θα σου πω ότι το 1ο με τις δυο τρύπες το εχω δοκιμάσει στο μαγαζί του μάστορα και βγαζει τρομερό ήχο. Για το αλλο πολύ θα θέλαμε να το ακουσουμε γιατι αν θυμαμαι καλά ενώ μας είχε διηγηθεί μια πολύ ωραία ιστορία ο κυριος Παναγιώτης δεν μας έδωσε ποτε ένα ηχητικο δείγμα. :smiley:

3 «Μου αρέσει»

Από τα δυο είναι η αλήθεια ότι αυτό π δοκίμασες είναι και το αγαπημένο μ …Για το δεύτερο δεν πρόλαβε να βγάλει ηχητικό γιατί το βράδυ το ολοκληρωσε το επόμενο πρωί μετά από ολονύκτιο ταξίδι οδικώς πήγα και το παρέλαβα …

1 «Μου αρέσει»

Το πρώτο (με τις δυο τρύπες) το έχω δοκιμάσει κι εγώ κι έχει απίστευτο ήχο συμφωνώ…καλόπαιχτα!!!

1 «Μου αρέσει»

Σας ευχαριστώ πολύ !!!

Καλορίζικα φίλε.
Κι εγώ έχω παίξει με το πρώτο, πράγματι κουκλί και καλοηχο.
Να τα χαίρεσαι φίλε!

1 «Μου αρέσει»

Σ ευχαριστώ πολύ Μπαμπη !

4 «Μου αρέσει»

Και η οικογένεια απέκτησε και τρίτο μέλος μ ένα μισομπουζουκο δια χειρός του μάστορα Παναγιώτη Καφετζόπουλου .κλιμακα 65 ηχείο λευκά Αμερικης καπάκι κελεμπεκι ,καβαλάρης που πατάει πάνω σε δέρμα και ήχος που σε ταξιδεύει !Δηλωνω αθεράπευτα και αμετανόητα καφετζοπουλικος .

6 «Μου αρέσει»

καλορίζικο, καλόπαιχτο, καλοτάξιμο! ακριβώς αυτό που λες, ταξιδιάρικο!

2 «Μου αρέσει»

Ευχαριστω πολυ Νικο !:+1:

1 «Μου αρέσει»

Ρίξε καμιά πενιά να το ακούσουμε φίλαράκι.
Καλόπαιχτο να είναι να το χαρείς.

2 «Μου αρέσει»

Σ ευχαριστώ πολύ Λαμπρο!!

1 «Μου αρέσει»

αυτός ο Καφετζόπουλος δεν βγάζει μόνο μουσικά όργανα,βγάζει έργα τέχνης!!

3 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ πολύ το μάστορα Παναγιώτη για το υπέροχο όργανο το οποίο μίλησε με τη φωνούλα του απευθείας στην καρδιά μου με την πρώτη πενιά .

5 «Μου αρέσει»

δεν ξέρω τί να ευχηθώ πια με αυτά που φτιάχνει ο μάστορας… έχω μείνει άφωνος.

2 «Μου αρέσει»

Ξέρουμε ότι ο μάστορας φτιάχνει όμορφα όργανα και με ήχο για τα γούστα το καθενός.
Εγώ θα ευχηθώ καλόπαικτο και “καλοφόρετο” για τη συλλογή σου, που όπως έχω καταλάβει απαριθμεί αρκετά πλέον μέλη :wink:

3 «Μου αρέσει»

Ευχαριστώ πολυυυ…:smiley:

Η αισθητική του οργάνου αυτού, πραγματικά σε αφήνει άφωνο! Μπράβο Παναγιώτη!

1 «Μου αρέσει»