Κατασκευή μπουζουκιού με κιτ

Καλισπερα σε ολους τους θαμωνες.
Τελικα παιδια την αρπαξα και γω την φολα. Με κολλησε η ιωση της οργανοποιιας, ετσι πηρα την μεγαλη αποφαση να κατασκευασω ενα
οργανο σε κιτ. Εχω καποια επικοινωνια με τον Βαμβακα και μαλλον απο βδομαδα θα γινει η παραγγελια.
Οχι τιποτα το σπουδαιο , ενα πολυ φτηνο οργανο για αρχη
και στην συνεχεια βλεπουμε.
Δοξα τον θεο εχω αρκετο ελευθερο χρονο να ασχοληθω και ο βαμβακας μου φανηκε σωστος αφου παρεχει και συμβουλες.
Βεβαια στηριζομαι και στην βοηθεια σας παιδια σε οτι χρειαστω.
Λοιπον καλη μου επιτυχια.
Χαιρετισματα σε ολους απο Σαλονικα (λιγο εξω)

Καλώς όρισες και καλή επιτυχία!:088:
άρπαξα κι εγώ επίσης ένα ανάλογο μικρόβιο λίγο νωρίτερα…
Κύριοι adminορες πολύς κόσμος κολλάει περίεργα νοσήματα εδώ μέσα!!!:112: Μήπως πρέπει να γίνει μια απολύμανση του forum? :108:

Καλώς όρισες και καλή επιτυχία. Να μή τσιγκουνευτείς στο καπάκι, πέσ του
να σου δώσει πολύ καλό. Η διαφορά στην τιμή με ένα φθηνότερο είναι
10 - 15 ευρώ. Επίσης προσπάθησε να μή βάλεις πολύπλοκη διακόσμηση
αλλά απλή (για να μή καταστρέψεις το καπάκι).

Ο Βαμβακάς είναι ίσως ο μοναδικός που έχει καθετοποιημένη παραγωγή.
Αγοράζει ξύλο και πλαστικό και βγάζει όργανα.

Πράγματι είναι καλός γνώστης, τροφοδοτεί σχεδόν όλη την Ελλάδα με σκάφες και δίνει και συμβουλές.

Πολλά από τα όργανά του πωλούνται σε τριπλάσιες τιμές με άλλο όνομα.

ευχαριστω παιδια. Κυριε Κωστα παρακολουθω και το αρθρθο σου στο
φορουμ της κλικας σχετικα με την κατασκευη μπουζουκιου.
Πραγματικα ειμαι εντυπωσιασμενος και περιμενω με ανυπομονυσια το επομενο τευχος.
Μια απο τις αποριες μου ειναι η εξης. Οταν λεμε οτι το σκαφος ειναι απο καρυδια ή σφενδανι εννοουμε οτι ειναι καπλαμας καρυδιας? (κολλημενο λεπτο φυλλο καρυδιας πανω σε κοντρα πλακε)
Ετσι επιμενει το φιλαρακι μου που δουλευει σε ξειλουργειο.
Πολλες παρα πολλες οι αποριες μου. … αλλα καθε αρχη και δυσκολη.

Όχι είναι ξύλο όχι σε καπλαμά αλλά κομένο με πριονοκορδέλα πάχους 2,5 ή 3 mm ή κάπου ενδιάμεσα.

καλως το αρπαξες και εσυ το νοσημα φιλε μου , εγω τελος της βδομαδας ελπιζω να το κουρδισω το οργανακι το σκαφος μου το πηρα απο το βαμβακα , πολυ ωραιος τυπος .

Καλώσόρισες φίλε.
Νόσημα σοβαρό θα έλεγα και εγώ ότι κόλησες που γιατρειά δεν θα υπάρξει απλά θα χειροτερεύεις όλο και περισσότερο. Βρήκες όμως το καλύτερο νοσοκομείο εδώ που ήρθες…με εμάς τους ανίατους.

Θεόδωρε είπαμε να τον <<φροντίσουμε>> τον φίλο όχι να τον καθαρίσουμε με απολύμανση…:019:

Καλησπέρα, αν σας ενδιαφέρει το e shop μας δημιούργησε ένα kit ΜΠΑΓΛΑΜΑ ακολουθήστε το λινκ:
https://sintono.gr/proionta/kit-organon/kit-organon/κιτ-μπαγλαμα-detail