Καραντουζένι (έπρεπε να 'ρχόσουνα)

Καλησπέρα. Μπορεί μήπως κανεις να βοηθήσει με το Καραντουζένι του Μάρκου γιατί νομίζω ότι όσο το ψάχνω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι…
Από ποιό τόνο το παίζει ο Μάρκος και σε τί δρόμο είναι;
Μήπως είναι σε ουσάκ από σι;;:082:

Φιλε μου κατ αρχην το κομματι ειναι σε δρομο Ματζορε οποτε το ουσακ ξεχνα το, τωρα το σι δεν ξερω πως σου προκειπτει εγω στην ηχογραφηση που το χω ο τονος ειναι φα# αυτο βεβαια δεν ειναι απολυτο γιατι μπορει να εχουμε δυο τελειως διαφορετικα αρχεια και εσενα να ειναι οντως σι. Παντως ο δρομος απ οσο θυμαμαι ειναι Πειραιωτικος. Ελπιζω να σε βοηθησα και να μην σε μπερδεψα περισσοτερο.

Ο δρόμος είναι χουζάμ.
Εγώ θυμάμαι Φα την τονικότητα (ξεκινάει από τη νότα λα) και μάλιστα ταιριάζει ωραία τη μουργκάνα να την κάνεις ντο, για να χεις ανοιχτές…

Ναι Μπαμπη μαλλον εχεις δικιο γιατι παιρνει και την Σολ φυσικη το κομματι παιζοντας απο Φα οποτε μαλλον Χουζαμ ειναι το κομματι

Σας ευχαριστώ για την άμεση απόκριση, μου βγήκε πολύ ωραία!! Και μου αποδείχτηκε (ξάνα) ότι αυτό που ακούει το αυτί όταν πρωτοπιάνεις να βγάλεις το τραγούδι είναι πάντα πιο κοντα στη πραγματικότητα:088::088:

Παρ ολα αυτα μπορω να πω οτι αισθητικα πιο πολυ θα μου ταιριαζε ενα ταξιμι Πειραιωτικο πριν το κομματι παρα ενα ταξιμι Χουζαμ

Εγω παιδια νομιζα οτι το κομματι αθτο ειναι σε Ταμπαχανιωτικο…Δρομος που χωραει και Χουζαμ και Πειραιωτικο μεσα…