Καινουργιο υποκαταστημα ΝΙΑΒΕΝΤ Στην Νικαια

Αγαπητοι φιλοι
Θα ηθελα να κανω γνωστο σε ολους οτι εχει ανοιξει το καινουργιο υποκαταστημα μας στην Νικαια.
Η οδος που βρισκεται το μαγαζι ειναι
Αμερ.Κυριων 117 και το τηλ 2130082164
Υπευθυνος του μαγαζιου ειναι ο κος Ανδρεας Καραντινης γυος του Μανωλη Καραντινη.
Το υποκαταστημα διαθετει και εργαστηριο σερβις και μικροεπισκευων.
Προσωπικα θα βρισκομαι στο μαγαζι καθε μηνα σχεδον αρχης γενομενης απο 1 μαιου και για περιπου μια εβδομαδα.
Εκτος απο μπουζουκια,τζουραδες και μπαγλαμαδες ,που ειναι δικης μας παραγωγης, θα μπορει να βρει κανεις χορδες,αναλωσιμα και αλλα μουσικα οργανα .

Καλή αρχή κ καλές δουλειές

Καλη αρχη καλες δουλειες… Θα περασω να σας γνωρισω καποια στιγμη να σας ευχαριστησω και απο κοντα για την επισκευη του οργανου. Το πειραμα με τη βεργα…
Οπως παει η κατασταση θα οργανωνω εκδομη στη νικαια. Πολλοι φιλοι πλεον στην περιοχη :088:

Μπράβο Παναγιώτη !! Ενα κατάστημα και στην Αθήνα ειναι πολυ χρήσιμο

Καλές δουλειές !

Καλές δουλειές .

Καλές δουλειές και από εμένα! Χαίρομαι που πάρθηκε μια τέτοια απόφαση ώστε να βλέπουμε περισσότερες δημιουργίες στην Αθήνα, χωρίς την ύπαρξη μεσαζόντων, κάτι που καλλιεργεί και την αμεσότητα στην επικοινωνία και την εμπιστοσύνη του αγοραστή με τον ίδιο τον κατασκευαστή.

Μια πιο πρακτική ερώτηση: Τι ώρες και τι μέρες δουλεύει το υποκατάστημα; Χθες (ημέρα Τρίτη) έκανα μια βόλτα γύρω στις 6 το απόγευμα και δυστυχώς ήταν κλειστό.

Καλορίζικο το μαγαζί! Καλές δουλειές!

Φίλε Παναγιώτη νομίζω πως το όλο επιχείρημα θα αποδειχτεί μια πάρα πολύ καλή κίνηση!
Είμαι σίγουρος πως θα υπάρξει πολύς κόσμος στην Αθήνα που θα ενδιαφερθεί να δεί και να ακούσει μπουζούκια σου απο κοντά.

Εύχομαι ό,τι καλύτερο!

Θα ηθελα να ενημερωσω τους φιλους που θελουν να επισκεφτουν το καταστημα πρωτα να παιρνουν ενα τηλ.
Ο Ανδρεας εκτος απο υπευθυνος του μαγαζιου ειναι παραλληλα και το μπουζουκι της Ασλανιδου οποτε μπορει να λειπει για καποια συναυλια.
Κανονικα ομως το μαγαζι θα δουλευει τις επισημες ωρες καταστηματων.

Παναγιώτη εύχομαι να πάνε όλα όπως επιθυμείς. Καλές δουλειές!

Μπράβο Παναγιώτη καλές δουλειες

Παναγιώτη καλές δουλειές με πολλά κέρδη.(Γιατί χωρίς κέρδη ,τι να τις κάνεις τις δουλειές.)Να σαι καλά.

εύχομαι ολόψυχα καλές δουλειές

Την Παρασκευή επισκέφτηκα το εν λόγω κατάστημα. Έπαιξα κάποια μπουζούκια από 500 μέχρι και 1500 ευρώ. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι τα μπουζούκια της χαμηλής κατηγορίας τιμής ΕΠΑΙΖΑΝ!!!

Μέχρι τώρα, όποτε είχα πιάσει μπουζούκι του 500άρικου δυστυχώς ακουγόταν σαν τενεκές, ήταν σκληρό και δύσχρηστο και εν τέλει δύσκολα θα το χρησιμοποιούσα για δουλειά.

Αυτό δεν ισχύει στα μπουζούκια του κυρίου Στάμκου (τουλάχιστον σε αυτά που είδα/έπαιξα εγώ). Ωραίος ήχος, δυνατό “σκάσιμο”, “μαλακό” και ευκολόπαιχτο. Έχουν βέργα (σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι) κάτι το οποίο είναι χρήσιμο όταν το όργανο πάει σε νησί (όπου υπάρχουν άλλες κλιματολογικές συνθήκες).

Η ομορφιά/αισθητική των οργάνων είναι υποκειμενικό οπότε περί ορέξεως…

Αν ανοίξουν οι δουλειές (εδώ γελάμε) η αλήθεια είναι ότι δεν θα το πολυσκεφτώ να πάρω ένα. Άλλωστε λίγα λεφτά θα δώσω αναλογικά με άλλους (καλούς και αναγνωρισμένους) κατασκευαστές.