ΙΩΝΕΙΑ 2009

Διοργανωτής: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ “Η ΜΙΚΡΑ ΑΣΙΑ”
Είδος: Μουσική/Τέχνες - Παράσταση
Δίκτυο: Παγκόσμιες
Έναρξη: Παρασκευή, 21 Αυγούστου 2009 στις 9:00 μ.μ.
Λήξη: Δευτέρα, 24 Αυγούστου 2009 στις 4:00 π.μ.
Τοποθεσία: ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
Οδός: ΓΡΑΜΜΟΥ 36
Τηλέφωνο: 2463055113
Email: ma@mikraasia.gr

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 21/8/2009

21.00 Χαιρετισμός Προέδρου Συλλόγου επισήμων
21.15 << Μουσικό σεργιάνι στη ρωμιοθάλασσα της Προποντίδας>> με τη χορωδία του Συλλόγου Μικρασιατών Πτολεμαΐδας
21.45 Μουσικοχορευτική παράσταση αφιερωμένη στο ρεμπέτικο τραγούδι από τα παιδικά τμήματα < Προύσα-Καισάρεια-Ικόνιο του Συλλόγου
22.05 Χοροί από τη νήσο Χίο με το χορευτικό <<Ίωνας>>
22.35 Χοροί από την περιοχή της Λευκοπηγής με τον Εκπολιτιστικό Μορφωτικό Αθλητικό Σύλλογο << Ο Μέγας Αλέξανδρος>>
22.45 Μικρασιάτικη Βραδιά με την ορχήστρα του Συλλόγου

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/8/2009

21:00 Μουσικοχορευτική παράσταση με τίτλο << Η Πόλις εάλω>> απο τα χορευτικά τμήματα του Συλλόγου Μικρασιατών Πτολεμαΐδας < Κύζικος- Φάρασσα & το χορευτικό τμήμα παραστάσεων>
23.30 Λαϊκή βραδιά με την ορχήστρα του Συλλόγου

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/8/09

21.00 Συναυλία με τίτλο << Σμυρναίικο ρεμπέτικο & Tango βίοι παράλληλοι>> με τον σχήμα Σμύρνη Μπουένος Άιρες

-Κώστας Καλαφάτης στο σμυρναίικο ρεμπέτικο και Βruno Dando στο Tango
-Υπεύθυνος ορχήστρας και μπαντονεόν ο Ηρακλής Βαβάτσικας

  • Βιολί ο Τζέιμι Σμίθ
  • Κιθάρα ο Βασίλης Κετεντζόγλου
  • Μπάσο ο Θανάσης Σοφράς

! ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΜΕ ΑΓΙΟΥΣ, ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΕΣ Α’ ΓΕΝΙΑΣ ΚΑΙ ΡΕΜΠΕΤΕΣ, ΣΕ ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΥΛΙΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ!

Για οποιαδήποτε πληροφορία,μπορείτε να επικοινωνήσετε με εμένα και την gplom.

Θα το έχω στα υπόψιν μου να περάσω απο εκεί κατα την διάρκει των διακοπών μου.Παιδιά είναι μια ωραία ευκαιρία πιστεύω, για όσους περάσουν απο εκεί γιατι αφορά το ρεμπέτικο τραγούδι απο τις απαρχές του δηλαδη απο τη Σμύρνη και τη Μικρά Ασία.

Υ.Γ. Μπορέις να μου δώσεις ένα τηλέφωνό σου για να επικοινωνήσουμε αμα είναι?

Τα φετινα ΙΩΝΕΙΑ ηρθαν επιτυχως εις πέρας… Περάσαμε πολύ όμορφα και το ευχαριστηθήκαμε πολύ! Στη μουσικοχορευτική παράσταση “η πόλις εάλω”, πέρα από τα 3 χορευτικά τμήματα του συλλόγου συμμετείχε και ο Ζαχαρίας Καρούνης, ο οποίος με την καταπληκτική φωνή οφείλω να ομολογήσω με μάγεψε…και οχι μονο εμένα όπως αποδείχτηκε…:109::088: Συντομα θα ανεβάσω φωτογραφίες και βιντεο, για όσους ενδιαφέρονται! :102: