ΘΥΜΙΟΣ ΣΤΟΥΡΑΪΤΗΣ στο ΜΑΚΙΒΑ

Γεια χαρά,

χθες πήγα στο ΜΑΚΙΒΑ στην Λ.Πεντέλης 109 στο Χαλάνδρι, να ακούσω τον Θύμιο Στουραϊτη.

Ομολογώ ότι πήγα με κάποιους ενδυασμούς γιατί από τα βιντεάκια που έχω δει στο youtube δεν είχα ξετρελαθεί κιόλας. Πολύ ιδιαίτερο παίξιμο βέβαια αλλά όχι το στυλ που θα γούσταρα…έτσι νόμιζα πριν πάω τουλάχιστον.

Λοιπόν, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!
Έπαθα πλάκα με τον Θύμιο! Καταπληκτικός ο άνθρωπος με πεντακάθαρο παίξιμο και “διαύγεια” στην επικοινωνία του με το κοινό…για όσους καταλαβαίνουν τι εννοώ.
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!!
Εμπειρία να τον ακούς να ερμηνεύει στην αρχή του προγράμματος Χατζιδάκη, Ζαμπέτα και Κουγιουμτζή με τον δικό του τρόπο.
Επίσης οι παραγγελιές του κόσμου ήταν…η χαρά του λίγο αργότερα.
Κρίμα που δεν πήραμε και τις γυναίκες μαζί…αλλά έπεται επόμενη φορά αφού θα παίζει εκεί Παρασκευή & Σάββατο μέχρι το Πάσχα απ’όσο μάθαμε!

Ο χώρος του ΜΑΚΙΒΑ έχει μια πολύ όμορφη αισθητική jazz bar και μας άρεσε πάρα πολύ μιας και κόλαγε τέλεια με τους ήχους του Θύμιου και του συγκροτήματός του.
Ο Βασίλης(ο ιδιοκτήτης) μας έκανε να νιώσουμε σαν στο σπίτι μας και όχι μόνο στην συμπεριφορά αλλά και στις τιμές!!!
10€ το ποτό(και όχι ξεροσφύρι),95€ το μπουκάλι και κάτι ωραία πιάτα τυριών-αλλαντικών στα 22€ για τύπους σαν και εμένα, που δεν την παλεύω με μία δίαιτα και κάνω 3 ταυτοχρόνως:090::112:

Γενικά μια πολύ ωραία ξεχωριστή βραδυά που θα επαναληφθεί!:088:

υγ1. Τίνα πρέπει να με έχεις βγάλει μια φωτο, την οποία θέλω να χρησιμοποιήσω
σε ένα καινούργιο γραφείο μοντέλων που μου ζητάει συνεργασία…περιμένω τα αποτελέσματα!:78:
υγ.2 το τηλέφωνο του μαγαζιού είναι 210 68 40 600 αν και δεν έχει και καμιά “πόρτα” το μαγαζί

Μπορώ να πώ και εγώ ότι στην αρχή είχα ενδοιασμούς αλλά τελικά άλλαξα την γνώμη μου άρδην για το συγκεκριμένο άνθρωπο.

Ξαφνιάστηκα ευχάριστα!

Όποιος δεν ήρθε χτες, έχασε…

Ο Θύμιος έδωσε ρεσιτάλ. Δυστυχώς δεν μπορέσαμε να τραβήξουμε κάποιο βίντεο για την επαλήθευση των λεγομένων, γιατί είχε χαμηλό φωτισμό!:087:

Το μόνο “κακό” στην όλη υπόθεση (για μένα τουλάχιστον) ήταν η ένταση της κιθάρας, που θα έπρεπε να είναι λίγο πιο δυνατά. Ίσα που ακουγόταν.

Για πείτε και τ’όνομα του ήρωα ρε παιδιά… (του κιθαρίστα εννοείται!) :084:

…ζηλεύω που τον ξανάχασα.

ΥΓ: Μήτσο του σχόλιο σου δείχνει πως ξέρεις τον παίχτη καλά!!! Ταλαίπωροι οι κιθαρίστες που κάθονται μαζί του!:slight_smile:

Κιθάρα :Γάκης…έτσι έγραφε στην αφίσα νομίζω.

Aν ειναι ο αριστερίχειρας ,είναι πολύ καλός παίχτης ρε παιδιά!

μα δεν έκρινα την παιχτική του αξία και ταλέντο. Την ένταση της κιθάρας του και του μικροφώνου του (όταν τραγουδούσε) έκρινα…

Έπαιζε τόσο σιγά λες και τον είχανε βάλει τιμωρία. Παιχταράς είναι ο άνθρωπος. Μην τρελαθούμε τώρα…

Ε αφού τη θες τόσο πολύ…ας πρόσεχες!:019:
Και βέβαια υπάρχουν και άλλοι υποψήφιοι για μοντέλα, χορευτές…

…Όπως και κάποιες διασημότητες…:089:

…δεν σε καταλαβαίνω…αλλά διακρίνω μια ειρωνία στην ατμόσφαιρα…!

Καλά μπορεί να κάνω και λάθος αλλά ο κιθαρίστας δεν είναι ο Δημήτρης Μυστακίδης;

Σαράντο αν κρίνω από τις φώτο περάσατε super ε;:088:

Ναι ο ίδιος είναι…σε μια έκτακτη συμμετοχή!:78:

ήταν πολύ καλά φίλε, σκέφτηκα σε μια φάση να σου στείλω μύνημα ν’ανέβεις αφου τελειώσετε το πρόγραμμά σας αλλά είπα να μην σε βάλω στην πρίζα μιας και δεν ξέρω ακόμα πως είναι η “μέδουσα”…θα μάθω όμως συντομα :089:

υγ.πρέπει νά’ναι chat αυτό το μύνημα γαμώτο…σβήστε το αν χρειάζεται