θεε μου μεγαλοδυναμε

θεε μου μεγαλοδυναμε ή η προσευχη του μαγκα.μηπως κανεις καλος κυριος μπορει να με βοηθησει να βρω αυτο το τραγουδι σε ηχο?

Filaret, καλωσόρισες στο φόρουμ. Ως νέο μέλος “δικαιολογείσαι” να μην γνωρίζεις πως το Φόρουμ τούτο δεν υπάρχει γι’ αυτή τη δουλειά -την ανταλλαγή, δηλαδή, mp3. Άλλος είναι ο σκοπός του, ο λόγος ύπαρξής του.

Ρίξε μια ματιά στο σάιτ αυτό.

ΥΓ - Ελπίζω αυτό να μην ανοίξει πάλι την κουβέντα για το εν λόγω τραγούδι… :mad:

Θεός φυλάξοι! :019:

Το 2003 και μετά από δυό χρόνια παίξιμο σε ταβέρνες, εστιατώρια και άλλα μαγαζιά, εδώ στη Γερμανία, κάναμε ένα Τσεντάκι (από το γερμανικό ΤΣΕ ΝΤΕ) με τα κομμάτια που παίζαμε εκείνη την εποχή (ρεμπέτικα και δικά μας). Ανεξάρτητη παραγωγή, 1000 κομμάτια κανονικά δηλωμένα στην Γκέμα (γερμ. ΑΙΠΙ), 500 για πούλημα και 500 για “προμόσιον”, αν θυμάμαι καλά.

[LEFT]1. Aptaliko taxidi (04:13)
2. Dutikos aeras (04:47)
3. Krios (03:53)
4. Mpalanta tou kur-Mentiou (04:34)
5. Desma (04:19)
6. Bale me stin agalia sou (04:22)
7. Misirlou (05:43)
8. Pono den me lupasai (04:20)
9. Mannaki mou (04:20)
10. Nostalgia (03:57)
11. Seuntalis (04:15)[/LEFT]

[LEFT]και Σαν τελευταίο τραγούδι βάλαμε και αυτό, με τίτλο “Προσευχή” για πολλούς λόγους και κυρίως γιατί, όπου και όποτε το παίζαμε γινόταν χαμός.
Η εκτέλεση που έγινε στο “στούντιο” για το Τσεντε είναι κιτς και από ήχο προβληματική, σε σχέση με τα άλλα τραγούδια που είναι καλούτσικα έως καλά.
Όποιος ενδιαφέρεται ας μου γράψει. Τα Τσεντιά (το μερτικό μου) έχουν εξαντληθεί βέβαια, το μπουζούκι είναι τετράχορδο…αλλά για λόγους “προμόσιον”… κάτι γίνεται και κυρίως δεν απαγορεύεται.[/LEFT]