Θανάσης Βέγγος για πάντα

Πριν από λίγο ανακοινωθηκε ότι πέθανε ο Θανάσης Βέγγος
γνήσιος λαικός καλλιτέχνης και Ανθρωπος.
Καλό δρόμο δάσκαλε των παιδικών μας χρόνων και
φίλε μας πολυαγαπημένε.

Καλό ταξίδι στον δικό μας άνθρωπο.

ένα μεγάλο ευχαριστώ για το γέλιο που μας πρόσφερε!
καλό ταξίδι στον σπουδαίο καλλιτέχνη και άνθρωπο.

Τα έχω λίγο χαμένα από τη στιγμή που το άκουσα… Κάθε μέρα γινόμαστε και πιο φτωχοί: Ρασούλης, Παπάζογλου, Σάντας και τώρα η χρεωκοπία…
“Που’σαι Θανάση, ήθελα να σ’ αντάμωνα, η γρουσουζιά να σπάσει…”

Πόσες γενιές ακόμα “άρχοντα” μου θα μεγαλώσουν “πλάι” σου, πόσες άραγε;

Να ναι τα ουράνια ανοιχτά κι οι άγγελοι "κλαρίνο" να πουν το καλωσόρισμα σ αυτόν που ήταν “άγγελος”
σ` αυτόν που ήταν “κρίνο”

στο καλό Δάσκαλε …

Μήνυμα από συντονιστή: μεταφέρθηκε σε αυτή την τοποθεσία όπου εκφραζόμαστε όλοι για τον ΘΒ…

Δεν πέθανε. Μεταφέρθηκε. Αρκετά μας τον άφησαν εμάς να μας χαρίζει το γέλιο τόσο απλόχερα και αβίαστα. Τώρα ήρθε η ώρα να σκορπίσει αυτή τη μαγεία και αλλού…

θα είναι πάντα στην παρέα μας,τέτοιους ανθρώπους τους θέλουμε πάντα δίπλα μας
ΑΘΑΝΑΤΕ ΘΑΝΑΣΗ!!!

Μας δίδαξε Ελλάδα, ήθος και φιλότιμο…
Θα μας συντροφεύει πάντα σαν το άρωμα μιας εποχής που έφυγε (ανεπιστρεπτί;)…

ενταξει παιδια τι να λεμε τωρα,οτι και να πουμε γι’αυτον τον ανθρωπο ειναι λιγο! ο ανθρωπος κουραστηκε πολυ στη ζωη του!οι ταινειες του ηταν δικιας του απαργωγης και δεν εβγαλε φραγκο! ηταν λενε να κανει στο θεατρο ενα δραματικο μονολογο και τον λεει ο σκηνοθετης “θαναση δραματικος μονολογος δεν βγαινει ετσι πρεπει να κατσεις για να σου βγει” τελος παντων καθεται και αρχιζει να λεει το μονολογο και αρχιζει να κλαιει κι ολας και στο τελος τον λεει ο σκηνοθετης “ειδες θαναση πως βγηκε ο μονολογος” και του απανταει ο βεγγος “οχι,δεν ειναι αυτο,σκευτομουν οτι αυριο το πρωι θα ερθει ο κλητηρας να μου παρει το σπιτι και θα μεινει στο δρομο η γυναικα και τα παιδια μου”