Η Γάτα

Ρε παιδια εχει κανεις να μου στειλει την πρςτη εκτελεση της Γατας?εχω μια εκτελεση του χρηστακη αλλα αν μπορουσα να βρω και την πρωτη,…δεν ειναι παντως κομματαρος???

Ωχ, ωχ, ωχ!!!:087:
Καταρχήν, παίρνω την πρωτοβουλία να σε καλωσορίσω στο φόρουμ αυτό, μια και, απ’ ό,τι βλέπω, μόνο εγώ είμαι συνδεδεμένος αυτή την “πίζουλη” (δύσκολη, περίεργη, παράξενη, κ.λ.π.) ώρα, όπως λέμε εδώ στη Σύρα!
Καλώς τονε, λοιπόν! :slight_smile:

Επ’ ευκαιρίας, σου συνιστώ να διαβάσεις και άλλες προηγούμενες δημοσιεύσεις, στις οποίες φαίνεται ότι οι υπεύθυνοι του φόρουμ :093: αναγκάζονται να αποκλείσουν τη δυνατότητα ανταλλαγής μουσικής! Δυστυχώς, βέβαια, αλλά έτσι έχουν τα πράγματα… Καταλαβαίνεις τους λόγους (δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας, όροι εγγραφής στο Ρεμπέτικο Φόρουμ, κ.ά.).
Ετοιμάσου να δεχθείς και τις σχετικές παραινέσεις (:wink: από τους αρμοδίους… Το κάνουν πάντως με φιλικό τρόπο και καλή διάθεση, ώστε να προασπίσουν τη λειτουργία του φόρουμ…:109:

Καλές συζητήσεις!

Υ.Γ. 1: Εκεί στην Ικαριά, δεν κοιμάστε τέτοια ώρα; Κοντεύει 5 το πρωί! Κάτι ξέρω, βέβαια, για καταστήματα που μένουν ανοιχτά το βράδυ για να εξυπηρετηθούν οι κάτοικοι…
Υ.Γ. 2: Με λίγη υπομονή, ψάξιμο και κάποιον καλοθελητή, θα το βρεις το τραγούδι που ψάχνεις. Υπάρχει η πρώτη ηχογράφηση του 1936, σε δίσκο 78 στροφών της His Master’s Voice με αριθμό ΑΟ 2401, σε ερμηνεία του Στελλάκη Περπινιάδη (που άλλωστε έγραψε και το τραγούδι, σε στίχους του Νίκου Μάθεση) με συνοδεία λαϊκής ορχήστρας. Ωραίο γρήγορο χασάπικο…

ok φιλε μητσο ευχαριστω γιασ την γρηγορη απαντηση και τη συμβουλη σου…
απλα εχω κοιταξει σολο το ιντερνετι κα;ι δεν εχω βρει ακομα την 1η εκτελεση που παρολα αυτα την ακουσα προεχθες σε ενα στεκι στο θησειο το οποιο λεγεται Σκαλες και ειναι Ικαριωτικο…
και τρελαθηκα…
λοιπον το βρηκα στο πι-τσι μου και δεν ηταν ομως η εκτελεση που εψαχνα…και ψαχνωψ ολη μερα στο νετ να το βρω αλλα αδικως…αν παντως θες να το παρεις ειναι ενα site που γινεται ελευθερα upload αι το εβαλα εκει ωστε αν υπαρχει αλλος καρμιρης σαν και εμενα νεστω να ακουσει αυτη την εκτελεση…