Ελαφρώς μεταχειρισμένα ακριβά όργανα

Δεν ξέρω αν έπρεπε να ανοίξω καινούριο θέμα αλλά συνεχίζω να ψάχνομαι για μια νέα αγορά ενός δεύτερου μπουζουκιού, όχι ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από αυτό που έχω αλλά ένα ποτέ δεν είναι αρκετό.
Μου γεννήθηκαν απορίες σχετικά με τα μεταχειρισμένα μπουζούκια που μόνο μεταχειρισμένα δεν είναι αλλά ελαφρώς χρησιμοποιημένα από τρεις μήνες μέχρι ένα χρόνο, όργανα που αγοράστηκαν από 1200 ευρώ μέχρι και 2600 ευρώ. Πως είναι δυνατών να υπάρχουν δεκάδες αγγελίες με τόσο ακριβά όργανα και μάλιστα σχεδόν καινούρια;
Too good to be true! Εγώ ένα απλό οικονομικό μπουζούκι πείρα από το artport και δεν το πουλώ γιατί το γουστάρω, όλοι αυτοί που έχουν δώσει ένα κάρο ευρώ για ένα όργανο γιατί το βάζουν σε αγγελία δίχως να το έχουν χαρεί;
Θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας.

@giwrgos_athanasiou Καθώς το θέμα ξεφεύγει από το Artport, άνοιξα αυτό το καινούργιο θέμα :slight_smile:

Ενδιαφέρουσα απορία που αξίζει συζήτησης…

νομίζω πάντα συνέβαινε αυτό, και με όργανα και με αυτοκίνητα κλπ. μπορεί σε κάποιον να μην του άρεσε τελικά, να βρήκε κάποιο που του άρεσε περισσότερο, είναι κάποιοι που αλλάζουν τακτικά όργανα έτσι κι αλλιώς…
εξάλλου κι εσύ κρατάς ένα που σου αρέσει και θες ένα δεύτερο, αν τυχόν θελήσεις ένα ακόμα πιο πιθανόν είναι να πουλήσεις κάποιο παρά να πάρεις και τρίτο. γιατί ως γνωστόν τρώγοντας έρχεται η όρεξη, ειδικά με τα όργανα!
κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή, εξάλλου δεν μιλάμε για τόσες πολλές αγγελίες. συνήθως ένα όργανο από επώνυμο μάστορα (με την ανάλογη τιμή) είναι πιο πιθανό να βγάλει τα λεφτά του μακροπρόθεσμα.

3 «Μου αρέσει»

Το δεύτερο μπουζούκι το θέλω για τον γιο μου, αν κοιτάξεις στο Facebook θα καταλάβεις για τι όργανα σου γράφω δεν θέλω να μπω σε λεπτομέρειες και οι αγγελίες είναι πολλές, δεν μπορεί να είναι τυχαίο . Αν αγοράσεις ένα μπουζούκι δυο χιλιάδες ευρώ και μετά από μερικούς μήνες το ανεβάσεις σε αγγελία η το όργανο είναι κακό η έκανες λάθος επιλογή.