Εκτύπωση παρτιτούρων

γεια σας!

Εχω κανει μια συλλογη (για προσωπικη χρηση φυσικα) απο pdf και παρτιτουρες
και θελω να τις κανω μερικες εκτυπωσεις για να διαβαζονται καλητερα
να μην χρησιμοποιω τον υπολογιστη και να μπορω να τα παρω μαζι μου
χωρις ρευμα…(αντε και για μερικους φιλους!)
Κοιταω στο ιντερνετ και εχω βρει μερικες εταιριες που ασχολουνται
με προσπεκτους αλλα δεν ειμαι σιγουρος γιατι δεν το εχω ξανακανει.

Εχει κανεις να προτεινει κατι?

χρειαζεσαι κατι περισσοτερο απο μια απλη εκτυπωση των αρχειων?

θελω να το κανω σαν βιβλιο και να φαινεται ωραιο!

Θέλεις να συγχωνεύσεις τα αρχεία pdf σε ένα μεγάλο αρχείο με πολλές σελίδες pdf (αν κατάλαβα καλά).
Για κοίτα αυτό: http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/pdfcombine-PDF-Combine.shtml

μπορεις να απευθυνθεις σε ενα φωτοτυπαδικο, ολα μπορουν να κανουν αυτη τη δουλεια. Απο εκει και περα, οτι πληρωνεις παιρνεις. Το πλεον απλο ειναι να σου τα εκτυπωσουν και να σου τα δεσουν με σπιραλ. Μπορεις βεβαια να τα κανεις και κανονικο βιβλιο σε πιο ψηλο κοστος, αν και το σπιραλ μου φαινεται θα ειναι πιο ευχρηστο γι αυτη τη δουλεια καθως θα αλλαζεις σελιδες πολυ συχνα και δε θες να “παιζει” το φυλλο.

δεν ξερω για σπιραλ γιατι απο την εμπειρια μου κολλητε πολυ ευκολα, να το εχω σε τσαντα για πολυ καιρο καταλαβενεις…

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 17:07 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 17:06 —

ωραιο προγραμμα φαινεται!

Ευχαριστω!

Αυτο ειναι το πιο συνηθισμενο, γι αυτο και στο ειπα πρωτο πρωτο. Κ εκει που θα πας, αυτο θα σου προτεινουν αρχικως. Μπορεις να το κανεις και κανονικο βιβλιο, απλα θα ειναι πιο ακριβο. Σε αυτην την περιπτωση να προσεξεις τον τροπο που θα κολλησουν το εξωτερικο και τις σελιδες, για να μη χασεις φυλλα.

σωστα, ευχαριστω πολυ!

Ο Στριλιγκάς στην οδό Αριστείδου,λίγο πιό κάτω απο το χρηματιστήριο,εχει τα πλέων σύγχρονα μηχανήματα. Πας το στικάκι και στο δένει βιβλίο,μπρος πίσω σελίδα. Με μεταλική ράχη να ζητήσεις. Οχι σπιραλ.
Οι 400 σελίδες περίπου 10 Ευρώ.

δεν εχω ξαναδει μεταλικη ραχη αλλα θα το κοιταξω,
Ευχαριστω πολυ.

Εγώ έχω ένα ντοσιέ με διαφάνειες και κατά καιρούς εκτυπώνω τραγούδια με στίχους και συγχορδίες, και τα βάζω με αλφαβητική σειρά. Η πρακτικότητά του είναι κυρίως ότι μπορείς να τα μπαινοβγάζεις, αφού έχεις τις διαφάνειες.