Εκδήλωση του φόρουμ και της ΚΛΙΚΑΣ στις 22 Μαρτίου

Η αλήθεια είναι ότι ένα κοντραμπάσο μας λείπει!!! Εχουμε και πολύ χώρο…
Ευτυχώς είναι υπέρδιπλο το κρεβάτι!!!:019::019::044::044:

Tου χρόνου βρε του χρόνου. Να έρθετε με το φορτηγάκι που κάνατε τη μετακόμιση.
Θα σας το δώσουμε κατευθείαν το πιάνο και το κοντραμπάσο. Δε χρειάζεται να γίνει κλήρωση (άσε που υποψιάζομαι ότι θα πέσει στον Παναγιώτη τον Αστερ.).:019::019::019:

μπράβο ρε παιδια.Περάσαμε φανταστικά. Δοξάζω τον θεό που έγινα μέλος του φόρουμ και μπόρεσα να βρεθώ στην συνάντηση. Ένα πολύ μεγάλο “ευχαριστούμε” νομίζω οφείλουμε στους διοργανωτές και φυσικά σε όλους τους μουσικούς που μας έκαναν να νιώσουμε τόσο υπέροχα. Πάντα τέτοια…

Υ.Γ. Μπάς και ξέρουμε
πότε είναι η επόμενη συνάντηση? :019::019::019:

Να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως και τον Γρηγόρη Βασίλα, που του ζήτησα να παίξει “το ξεκρέμασα κι’ απόψε” και το έπαιξε με έναν ανεπανάληπτο τρόπο !!!:109::109::109::109:

Για σου κατερινα τις εφαγες ολες…!!!

Δημήτρη να χαίρεσαι τη γυναίκα σου τη φωνάρα! Κατερίνα ευχαριστώ για τον “εφιάλτη”.
Γιατί αυτές που πρέπει να τραγουδούν δεν τραγουδούν κι αυτές που δεν πρέπει το κάνουν???:mad:

Κανόνισε να μας ματιάσεις να μην πετυχαίνουμε ούτε την κλωστή στο βελόνι!!!:089:

Μπράβο μάγκες, στις υγείες σας. Έχετε τους θερμούς μου συμφορουμιτικούς χαιρετισμούς από τα βόρεια. Ελπίζω την επόμενη φορά (πόσες φορές το έχω πει αυτό…) να παρευρεθώ.

ΥΓ1 - Κρατήστε μου ρε ένα μίντιουμ. Τσάμπα την έκανα την δίαιτα;
ΥΓ2 - Νικολαΐδη και Παναγιωτακόπουλε, θέλω προφίλ φωτογραφίες με αυτόγραφα. Την διεύθυνσή μου την ξέρετε. :019:

Ρε παιδια κοντευω να σκασω, εσεις απ οτι καταλαβα περασατε πολυ ομορφα και ζηλευτα, κριμα που δεν τα καταφερα. Με κραταει ομως η ελπιδα για την επομενη φορα.

Θα ήθελα να πω πως η συνάντηση που γίνεται κάθε χρόνο,θα ήταν καλύτερα να γίνεται κάθε χρόνο σε διαφορετικά μέρη της Ελλάδας.Έτσι θα μπορούσαμε να δούμε πολλά μέρη της Ελλάδας και να μην μείνει παραπονεμένο κανένα μέλος του φόρουμ.Μοναδικό μειονέκτημα μάλλον ο αριθμός των μελών που θα συναντιούντε.

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι δυνατόν Gilles, σίγουρα πάντως το κάθε “παράρτημα” του forum πρέπει να προσπαθεί να δραστηριοποιείται απο μόνο του. πχ εμείς εδώ στο Ρέθεμνος κάθε φορά που μαζευόμαστε (…και οι δύο…) φροντίζουμε για πολύ όμορφες βραδιές αντάξιες αυτών τις Αθήνας…
Πες τα κι εσύ ρε Καραγιώργο

Πάντα είναι υπέροχα όταν γνωρίζεις ανθρώπους που έχουν κοινά ενδιαφέροντα με εσένα. Όταν αυτοί οι άνθρωποι είναι και ταλαντούχοι, όπως διαπιστώνουμε στις μαζώξεις του φόρουμ, έ, τότε μιλάμε για ευτυχείς συναντήσεις! Μπράβο παιδιά, άντε και στην επόμενη σύναξη!!:slight_smile:

Αυτό το συζητήσαμε κάποια στιγμή και με τα παιδιά…
Στο παρελθόν έχουν γίνει επίσημες συναντήσεις και εκτός Αθηνών όπως στην Πελοπόννησο…
Τώρα θα δούμε.

:102:Eίμαι πολύ τυχερός τελικά, που βρέθηκα την Κυριακή στο γλέντι του φόρουμ
Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς ,τον manosfκαι την παρέα του ,μα πιο πολύ την
Tountaspriestγια την παρέα της , μα περισσότερο για την κατανόηση της ,που ανέχτηκε τόσες ώρες την φάλτσα μου φωνή στις απανωτές απόπειρες που έκανα να συνοδεύσω τους τραγουδιστές. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους ανθρώπους του φόρουμ, που μόχθησαν για όλα αυτά. Η κομπανία του μαγαζιού σπουδαία . Ο Καλαφάτης με άφησε άναυδο.
Ο Χ. Κωσταντίνου , μου επιβεβαίωσε την άποψη ,ότι είναι από τους κορυφαίους σολίστες.
Ο Γ. Βασίλας εκπληκτικός .Με έπεισε να μην πιάσω το μπουζούκι ξανά στα χέρια μου.
Άφησα για το τέλος την τραγουδίστρια Κατερίνα .Δε ξέρω που τραγουδάει η κοπέλα, αλλά θα πήγαινα να την ακούσω , ακόμα και με τα τέσσερα που λένε .

Αααμάν το ξέχασα προσηπογράφω την πρόταση του ΝΙΚΙΤΑ

Θέλω πραγματικά μέσα απο την καρδιά μου να ευχαριστήσω τα παιδιά του Φόρουμ και της Κλίκας, που δούλεψαν για αυτή την φανταστική Κυριακή, που νομίζω πρόσφεραν σε όλους μας.
Ο φίλος Μπάμπης Καπούλας και η συνφορουμίτισσα TountasPriest ήταν καταπληκτικοί οικοδεσπότες, μαζί με τον φίλο τους Πέτρο, αφού μας φιλοξένησαν στο “πρώτο τραπέζι πίστα” που από νωρίς φρόντισαν να καπαρώσουν, ενώ εμείς, μόνιμα καθυστερημένοι! Περάσαμε καταπληκτικά.:127:
Παρά την άμεση και επαγγελματική σχέση μου με τις μεγαλύτερες πίστες της νύχτας της Αθήνας, δεν πατάω πόδι εκεί, παρά το ότι όλα τάχω δωρεάν. Προτιμώ μικρά μαγαζάκια, με μπουζουκάκι, κιθάρες, όλα unpluged, όπου μπορείς να τραγουδήσεις και να γίνουν όλοι μιά παρέα. Βέβαια είναι δύσκολο να γλυτώσεις από τους αλεξιπτωτιστές που έρχονται και νομίζουν ότι είναι σε αμφιθέατρο πανεπιστημίου. Πολλές φορές πρέπει να γίνεις κακός για να σεβαστούν αυτούς που ματώνουν στις χορδές για να βγεί ο φυσικός ήχος.
Τέλος πάντων, την Κυριακή χάρηκα πραγματικούς καλλιτέχνες της Μουσικής, απίστευτους βιρτουόζους του μπουζουκιού και της κιθάρας και ανθρώπους που αγαπούσαν και σέβονταν αυτό που έκαναν. Ήταν όλοι καταπληκτικοί. Και το Κοινό, νομίζω, ΤΟ ιδανικό.
Επίσης, χάρηκα ζεϊμπέκικο και όχι βλακώδεις κινήσεις και κουνήματα, βγαλμένα από χοροδιδασκαλεία. Ακόμα και οι γυναίκες (κάτι που δεν μου πολυκάθεται) χόρευαν σωστά.
Στην επόμενη συνάντηση, και στο Τιμπουκτού να γίνει, θα έρθουμε, τρέχοντας!
Και πάλι σας ευχαριστούμε “εκ βάθους καρδίας”.:110:

manosf, όντως “ήμασταν μια όμορφη ατμόσφαιρα” και ευχαριστούμε τους διοργανωτές, τους συμμετέχοντες καλλιτέχνες και τους συμφορουμίτες φίλους! Και φυσικά συμφωνούμε στον τρόπο ψυχαγωγίας, γι αυτό και τα πρώτα μηνύματα μου στο φόρουμ ήταν σχετικά με στέκια χωρίς μικρόφωνα όπου μπορείς να ακούσεις ρεμπέτικη-παραδοσιακή μουσική από καλούς μουσικούς, σα να είσαι στο σαλόνι του σπιτιού σου! Οφείλουμε λοιπόν να γννωστοποιούμε τέτοια στέκια! (πχ Εφήμερο!)

Έχω να δηλώσω βλέποντας τα βίντεο και τις φωτογραφίες ότι δεν μετάνιωσα καθόλου που δεν ήρθα. Αντιθέτως χάρηκα ιδιαίτερα που η μάζωψη έγινε τη μόνη Κυριακή του χρόνου που είχα ένα κάρο υποχρεώση. Ειλικρίνα χαίρομαι που γλίτωσα όλο αυτό το μαρτύριο…
Βέβαια, ακόμα και δύο χρόνια να γράφω τέτοιες μπούρδες, ποτέ δεν θα πείσω τον εαυτό μου, ότι δεν βγήκε χαμένος που έλειπε μία τέτοια μέρα:019::019::019:

Τι να κάνουμε, έτσι τα φέρνει η ζωή. Μάγκες μου, από ότι βλέπω την καλοπεράσατε για ακόμα μια φορά. Ταξιδεύοντας εκείνη την ώρα που βρισκόσασταν εσείς, στη χιονισμένη Βάλια Κάλντα, το μυαλό μου αντί για το πανέμορφο τοπίο ήταν κοντά σας. Ελπίζω την επόμενη φορά να υπάρχει και καμιά γωνίτσα για εμάς τους ταλαίπωρους.

ΥΓ: Μετά από απουσία λόγω ανηλειμένων υποχρεώσεων εκτός Νομού, επανέρχομαι όλο ζωντάνια και φασαρία!:019:

Άλλο ένα βίντεο από τις κάμερες του Φόρουμ, που κατέγραφαν το γεγονός. Θα ακολουθήσουν κι άλλα.

//youtu.be/_yIH5SqnGa4

Δυστυχώς και γω λόγω ανειλημένων υποχρεώσεων δεν μπόρεσα να ρθω και πραγματικά ζηλεύω!! Δεν πειράζει και του χρόνου εδώ είμαστε.

Πότε θα γίνει ετήσια(Μεγάλη) μάζωξη του Φόρουμ?Θα γινει? Αν γίνει θέλω αντί για μπλουζάκια με καραβάκια του Φόρουμ(για την ενίσχυση του Φόρουμ),θέλω ένα με τον Νταλγκά!Πως άλλοι φοράνε μπλουζάκια με μέταλ συγκροτήματα!!!Έτσι κι εγώ θέλω ένα με τον ΜΕΓΙΣΤΟ Αντώνη Νταλγκά! Φλασιά που έφαγα βραδιάτικα!