Εισαγωγή pdf (2009)

Υπάρχει δυνατότητα να επισυνάπτω αρχεία pdf σαν απάντηση σε ένα θέμα;

Μπορείς να φτιάξεις ένα λογιαριασμό στο google pages (πολύ απλό) να τα ανεβάζεις εκεί και μετά εδώ
να παραθέτεις μόνο το Link

έτσι μπορείς να έχεις τον έλεγχο , δηλαδή να το ανανεώσεις να το διαγράψεις κλπ

πχ μετά απλά θα απαντήσεις έτσι: mistikidis.googlepages.com/myfile.pdf

αν και νομίζω τO googlepages έγινε google sites

Από όσο ξέρω υπάρχει η δυνατότητα επισύναψης και για pdf αρχεία, τα οποία έχουμε αποθηκεύσει στον Η/Υ μας, μόνο που υπάρχει περιορισμός στο ανέβασμα:
δεν πρέπει να υπερβαίνει το αρχείο τα 195,0 KB .

[Με την επιλογή:“Απάντηση” βγαίνει το μενού: “προσθήκη αρχείων”, πατάμε “διαχείριση συνημμένων αρχείων” και με την αναζήτηση το κατεβάζουμε από τον Η/Υ μας].

Φυσικά και έχεις δυνατότητα!!!
Όταν γράφεις ένα νέο μήνυμα, πριν το δημοσιεύσεις, πηγαίνεις λίγο πιο κάτω κάνοντας scroll και βρίσκεις το κουμπί:
“Διαχείριση Συννημένων Αρχείων”
Πατάς το κουμπί και μπορείς να ανεβάσεις το αρχείο σου (σε καθοδηγεί το πρόγραμμα). Για αρχεία τύπου pdf μπορείς να ανεβάσεις μέχρι 195ΚΒ. Αν το αρχείο σου είναι μεγαλύτερο, τότε:
Πηγαίνεις στο http://www.scribd.com/, κάνεις ένα λογαριασμό, ανεβάζεις το αρχείο εκεί και στη συνέχεια δίνεις το link.
Αν έχεις λογαριασμό google, τότε μπορείς να κάνεις το ίδιο στη σελίδα http://docs.google.com/

Oυπσσσ έγραφε και η Ελένη…

hmmmmm

google docs !! better

Για να ρωτάει πάντως κάτι τέτοιο ο … συνονόματός μου, τότε σίγουρα δεν είναι Μυστικίδης!!! Χε χε!!! :slight_smile: Ευτυχώς!

:):slight_smile: γράψε λάθος

Πάντως Γιώργο(admin) νομίζω πως τα 195kb έίναι πολύ λίγα.
Αν υπηρχε η δυνατότητα για περισσότερα νομίζω πως θα ήταν πιό λειτουργικό…

Δίκιο έχεις φίλε Δημήτρη. Αν χρειάζεστε περισσότερα στείλε μου pm για να το αυξήσω. Πάντως η δουλειά μπορεί να γίνει εύκολα και από τα δύο παραπάνω site που έγραψα.

Έτσι όπως είδα τα δικά μου pdf νομίζω πως ένα όριο γυρω στα 600 καλύπτει τις ανάγκες που θα θα προκύψουν και θα είναι πιο λειτουργικό.
Προς το παρόν τα έβαλα στο scribe…

Πιστεύω για τέτοια αρχεία σαν του Δημήτρη μάλλον πρέπει να υπάρχει χώρος για μερικά Gigabyte :088::78: