Διονύση Μανιάτη, Η εκ περάτων δισκογραφία του γραμμοφώνου

Άνοιξα αυτό το θέμα για να διαπιστώσω αν, εκτός από μένα, υπάρχουν και άλλοι φίλοι του φόρουμ που έχουν και χρησιμοποιούν την ηλεκτρονική έκδοση του καταλόγου “Εκ Περάτων” του Δ. Μανιάτη. Με το CD “Εκ Περάτων” δημιουργήθηκε ένα θέμα τελευταία, για όσους έχουν περάσει σε Windows 10: το σιντάκι απλά δεν μπορεί να συνεργαστεί με την έκδοση αυτή. Έχω τηλεφωνήσει αρκετές φορές στην εταιρία, στη Θεσ/κη, που έχει κάνει την ηλεκτρονική έκδοση και μου έχουν υποσχεθεί ότι σύντομα θα γίνει η απαραίτητη προσαρμογή του λογισμικού. Έχουν όμως περάσει κοντά δύο μήνες και ακόμα τίποτα. Χωρίς τη δουλειά αυτή, είναι σαν να έχεις πετάξει τα (καθόλου λίγα) λεφτά που κάποτε έδοσες για να αγοράσεις την έκδοση. Αν, λοιπόν, υπάρχουν “συμπάσχοντες”, ας οργανωθούμε. Η ισχύς εν τη ενώσει!

Καλησπερα .
Δεν εχω το CD για να το δοκιμασω , αλλα ισως παιξεις με το compatibility mode απο τα proporties της εφαρμογης , τρεξεις δηλαδη την εφαρμογη σε mode για π.χ. WINDOWS XP, τοτε να μην εχεις προβλημα στα W10. Αναφερομαι στα properties του shortcut της εφαρμογης (δεξι κλικ πανω στο shortcut) , οπως στην εικονα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ, θα το προσπαθήσω.