Γιουροβίζιον: επιτέλους, καιρός να πούμε τέλος

Εμένα πάντως μου άρεσε η φετινή μας συμμετοχή. Είναι ΤΕΛΕΙΟ τραγούδι για τη Γιουροβύζιον. Εξεφτελίζει το θεσμό. Προσβάλλει με τους επίκαιρους στίχους τους “νοικονυραίους” ευρωπέους:

Βάζω μια φωτιά
σʼόλα τα παλιά
όλα θα τʼαλλάξω
και θα το φωνάξω
περασμένα ξεχασμένα κι όλα απʼτην αρχή ξανά

Έκαψα το χθες, νύχτες μου παλιές,
κι από το μηδέν αρχίζω όσο κι αν δε θες
Δάκρυα καυτά ψέμματα πολλά
πλήρωσα όσο χρωστούσα και τα δανεικά

Ωπα!

Υποβαθμίζει το show, άρα και τις εισπράξεις και συντελεί στην αποτυχία και κατ’ επέκταση στην αυτοκατάργηση του. Πρέπει να πολεμήσουμε το σύστημα με τα ίδια του τα όπλα. Και με το τραγούδι που στείλαμε, κάναμε την καλύτερη κίνηση (και από ότι άκουσα δεν δώσαμε και πολλά χρήματα φέτος ή κάνω λάθος;)

Γιατι τοση αντιδραση ? Αμα ξοδευεται το ελαχιστο δυνατο ποσο ( αεροπορικα-διαμονη εννοειται των τραγουδιστων ) ,γιατι να μην συμμετεχουμε ? Τοσα και τοσα σκουπιδια εχει παιξει η κρατικη τηλεοραση κατα καιρους . Τουλαχιστον αυτο χαρη στο ανταγωνιστικο κομματι με τους ξενους , τις ψηφους κλπ εχει χαβαλε .
Εγω το ειδα με παρεα και ηταν σα να βλεπαμε μπαλα . Εξαλλου εχει και ωραιες γκομενες . Αμε

σα να βλεπεις μπαλα 3ης κατηγοριας … τοπικο με εκφωνητή το Μαυροματη…

Μακαρι με ενα ξορκι να λυνονταν θεματα ζωτικης σημασιας …(για το ζωτικης γελανε)
Και ειδικα με τις καλες θεσεις που κατακτησαμε σχετικα με τα πιο παλια χρονια ,
η Γιουροβιζιον δεν κοβεται . Καθε φορα , μηνες πριν , συζηταμε το θεμα στα καναλια
σε ενδοξα πάνελ , αρα η πλυση εγκεφαλου καλα κρατει …

Και μη ξεχνατε , πως υπαρχουν ανθρωποι που τους λες για ρεμπετικο κι ανατριχιαζουν
η για ν` ακριβολογω , καποιοι δεν γνωριζουν καν την υπαρξη του …

Για παρα πολλους , λαικο τραγουδι σημαινει Ρέμος , Καρράς , Σαφέτης , Κιάμος , κ.λ.π.

Επειτα ξοδευονται και κλεβονται απο αλλου τοσα χρηματα , που η Γιουροβιζιον ειναι πταισμα …:089: (προσωπικα μου ειναι αδιαφορος ο θεσμος) …:088:

Γεια σας φίλες και φίλοι

Πολύ βιαστικά, μια “άποψη” για το θέμα αυτό μπορείτε να βρείτε στο παρακάτω λινκ:

http://www.youtube.com/watch?v=1B87rKLmn2s&feature=player_embedded#!

Χαρείτε για λίγο το κέφι το κέφι του ανθρώπου που έκανε πράξη το “ζω μονάχα για μια στιγμή” …ένας αληθινά παγκόσμιος λαϊκός (:wink: μουσικός

Ελπίζω να βρεθούν κι άλλα τέτοια σύντομα

Θοδωρής Ζέης

1 «Μου αρέσει»

Γειά σου ρε Θοδωρή!!! Φοβερό ντοκουμέντο με τον Ιορδάνη. Σε ευχαριστούμε φίλε μου!!!

είδες βρε Κώστα αυτός ο άνθρωπος…Πόσες φορές τον είδαμε τον φίλο μας να “τη βρίσκει έτσι” και με ελάχιστες πενιές να καλεί όσους τον ακουν σε μια περιπέτεια από την οποία όλοι έβγαιναν κερδισμένοι. Μήπως αυτό δεν είναι το στοίχημα άλλωστε; Πόσες φορές τον θυμάμαι με αυτό το πονηρό χαμόγελο κάτω από τα μουστάκια χωρίς ίχνος εγωισμού να τα δίνει όλα για να είμαστε όλοι ευχισμένοι με αυτό που γινόταν…
Ελπίζω να έχει πάρει χαμπάρι ο Βάρλας αυτό το video, θα το γουστάρει πολύ…δεν είναι τόσο η μουσική όσο το βλέμμα του Ιορδάνη…και φαντάσου τι γινόταν από κάτω… Μου είπε κάποτε η Κατερίνα Ξηρού οτι σε αυτές τις περιπτώσεις τους δίνανε τα κλειδιά του θεάτρου και τους αφήνανε να παίζουν όσο ήθελαν ενώ από κάτω έψηναν μεζέδες και οι κάθε είδους αναθυμιάσεις έδιναν κι έπαιρναν ωστε ο Ιορδάνης κάποια στιγμή φώναξε: εδώ δεν είναι paradiso εδώ είναι ο παράδεισος! …

Καλό καλοκαίρι να έχουμε παιδιά! Και, Ελένη, μην ανησυχείς, η eurovision δεν μπόρεσε να μας αλλάξει…

Θοδωρής Ζέης

Παρατηρηση Νο1 = Θοδωρή αυτο το ντοκουμεντο το ειχες στην κατοχη σου πολυ καιρο ?
Παρατηρηση Νο2 = Να και η Γιουροβιζιον τι καλό μπορει να βγαλει (ως θεμα) , ολοκληρο Τσομιδη !!!

σημ. μαλλον ειναι φρεσκο αποκτημα σου , παντως αλλη φορα
πρεπει να ξερεις που πρωτα να το καταθετεις (Τζορνταν Κλαμπ) !!!:089::088:

εμεις ολοι σ`ευχαριστουμε πολυ …:109:

Μόλις το μεσημέρι έπεσα επάνω του pelagia…και δεν το κατέθεσα στο Τζόρνταν κλάμπ γιατί θεώρησα ακριβώς πως μας ξεπερνούσε…
Μην ευχαριστείτε εμένα αλλά αυτόν που το ανέβασε στο youtube… δεν ξέρω ποιος είναι…αλλά πρέπει να τον γνωρίσουμε! Έτσι δεν είναι;

Υπαρχει η δυνατοτητα γνωριμιας μεσα απο το γιουτουμπ ?
Θα μου πεις ολα γινονται την σημερον ημερα …
Οποιος κι αν ειναι Θοδωρή , ειναι τρελαμενος με τον “τεραστιο” Τζορνταν !!!:109:

σημ. η φαση θα`ναι να ειναι και μελος του φορουμ μας και να κανει την παπια …:019:

Ειλικρινά, δεν θα μπορούσα να φανταστώ καλύτερο τρόπο κλεισίματος του θέματος αυτού, από την παράθεση ενός βίντεο με τον Jordan!

Να ’ σαι καλά, Θοδωρή! :109:

Παιδιά από το όνομα αυτού που ανέβασε το βίντεο, φαίνεται ότι είναι ο ένας από τους άλλους δύο που παίζουν με τον Ιορδάνη. Και μάλλον είναι ο μεσαίος που παίζει Drabuka! :110: