Για το κλείδωμα θεμάτων

Γιατί κλειδώνονται μερικά θέματα, ενώ έχουν μεγάλη αναγνωσιμότητα και ψηφίζονται από τους συζητητές;
Σ΄αυτές τις περιπτώσεις δεν τίθεται θέμα πνευματικών δικαιωμάτων, όπου δικαιολογείται η οποιαδήποτε επιφύλαξη.
Να υποθέσω πως δεν θέλετε στο φόρουμ πολιτικές συζητήσεις;
Μα στην ίδια ενότητα, έχω διαβάσει καταπληκτικές συζητήσεις, παράδειγμα για το Βιβλίο Ιστορίας της ΣΤ΄Δημοτικού που τελικά αποσύρθηκε και πολλές άλλες, πολύ ενδιαφέρουσες.

Θα ήθελα μια απάντηση - εξήγηση, γιατί με παρεξένεψε η απόφασή σας να κλειδώσετε δυο θέματα αξιόλογα.

Φιλικά, Άλκηστη,

Θα ήθελα να ξέρω αγαπητή Άλκηστη ποια είναι τα αξιόλογα θέματα που κλειδώσαμε. Μήπως βιάζεσαι λίγο να κρίνεις εδώ και 4 ημέρες που είσαι μέλος του ρεμπέτικου φόρουμ ή μήπως είσαι κάποιο παλιό μέλος:108:; Αναρωτιέμαι διότι πολύ γρήγορα έβγαλες συμπεράσματα.

Για την αλήθεια, ετοιμαζόμουν να βάλω ένα θέμα που έχει σχέση με την πολιτική:
Ρεμπέτικο και Αριστερά.

Αλλά βλέποντας το κλείδωμα θεμάτων πολιτικών, κομπλάρω…

Δεν κατάλαβα: αν ήμουν παλιό μέλος προφανώς θα γνώριζα κάτι που τώρα αγνοώ;
Ή να διαβάσω παλιότερα μηνύματα και να επανέλθω καλύτερα διαβασμένη;;;
Ή κάτι άλλο;

Φιλικά, Άλκηστη.

Ή όλα αυτά μαζί…

Το θέμα ρεμπέτικο και πολιτική ή ρεμπέτικο και αριστερά ή ρεμπέτικο και δεξιά είναι μέσα στη θεματολογία του φόρουμ. Είπαμε, μιλάμε για ρεμπέτικο και λαϊκό τραγούδι και όχι για γενικά πολιτικά θέματα. Γιατί κομπλάρεις λοιπόν; Τα κλειδωμένα θέματα είναι ελάχιστα και αυτό γίνεται για να προστατευθεί η θεματολογία του φόρουμ και όχι για κανένα άλλο λόγο που σαφέστατα υπονόησες. [b]Δεν μου απάντησες όμως ποια είναι τα αξιόλογα θέματα που κλειδώσαμε.

[/b]

Ως παλιό μέλος πρέπει να γνωρίζεις :080:, ως νέο (δόκιμο) μέλος πρέπει να ψάχνεις για να μαθαίνεις τι συζητήσεις έχουν γίνει. Και στις δύο περιπτώσεις η παρέμβασή σου ήταν άστοχη.

απο ευγενεια σε ευγενεια…

Δλδ αυτο ονομαζεται υποδοχη νέου μέλους;
μηπως θα ήταν καλύτερο να χαλαρώναμε λιγάκι;
απλα μήπως;

“Οσα ξέρει ο νοικοκύρης, δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος”.
Παλιό ρητό του σοφού (ενίοτε) λαού μας.