Γιάννης Αλεξανδρής

ωραίο!
Ευχαριστούμε Ανεστάκο, εμείς οι μακρινοί, για την “ανταπόκριση”

Μπραβο στον μαστορα!Γλυκολαλιτο ειναι,κ δωρικο οπως αρμοζει σε 3χορδο!

Άσε το έπαιξα χτες πριν φύγει λίγο. Πάει μάγκες, κλαψ λυγμ, φεύγει με παρατάει, πάει αυστραλία. :smiley:
Καλόπαιχτο να ναι όπου ναναι. Πάντως σε λίγο καιρό ένα φιλαράκι θα πάρει ένα γόνατο από το κυρ γιάννη, θα το ανεβάζω να βγάλουμε γούστα.

Ένας θείος μου από Αυστραλία θέλει να το πάρει…
Θα πάρει μάλλον από Αλεξανδρη αλλά όχι σίγουρο αυτό…:slight_smile:
Θα λέω στο θείο να στέλνει βίντεο από Σίδνευ… :slight_smile:

Ανεστάκο αυτό είναι με το μικρό σκάφος;;
Έχει και άλλα δύο έτοιμα με πιο μεγάλο σκάφος μου είπε ο μάστορας.

Γεια σου φίλε. Ναι έχει άμα θυμάμαι και άλλα, αλλά καλύτερα μίλα με αυτόν, εγώ δεν έχω ιδέα τι παίζει. Αυτό είναι όντως πιο μικροκαμωμένο γενικά. :smiley: Καλό όργανο και ωραίο για εκμάθηση. Τώρα βέβαια, ο θείος επιλέγει! Σε λίγες μέρες ελπίζω να πάρει το γόνατο το φιλαράκι μου, να ανεβάσω κάνα ντουζένι… <3

Ένα τριχορδάκι που πήρε ένας φίλος από το κύριο Γιάννη, συγνώμη για την κακοφωνή :frowning: :smiley:

4 «Μου αρέσει»


Γεια και χαρα παιδια, ενα τζουραδακι στα σκαρια απο τον κυριο Γιαννη, για καποιον φιλο απο τη Σουηδια. Και ενα πανεμορφο μπουζουκι του κυριου Μητρεντζη, εικοσι χρονων. Απιστευτο χρωμα το καπακι ε?

4 «Μου αρέσει»

μεγάλη μαστοράντζα! να το χαρείτε!

1 «Μου αρέσει»

Καλόπαιχτο το οργανάκι.Σχεδόν έτοιμο.

1 «Μου αρέσει»

Αυριο μεθαυριο θα του δωσω το βιβλιο του κυριου Φρονιμοπουλου. Λογικα θα κανει κανα ταμπουρα, εχει και εναν ωραιο του 1900 στο εργαστηρι. Δεσμευομαι να βγαλω φωτο και αλλα οργανα, αφου ζητησω την αδεια του! Εχει καποια πολυ ενδιαφεροντα.

1 «Μου αρέσει»