Οργανοποιός: Kαλκέψος

μηπως ξερει κανεις τον οργανοποιο καλκεψο εχει απο τι ξερω μαγαζι στι νικαια-κορυδαλλο αν το ξερει κανεις ας μου πει αν ειναι καλος:088:

Ο μάγκας ψάχνει για μπουζουκάκι με 500-600 ευρώ και ψάχνει οργανοποιίο στην Αθήνα.

Και γιατί δεν το λέει ο ίδιος, ντρέπεται? Πάντως, νομίζω ότι βρήκε οργανοποιό, τον καλκέψο γι’ αυτό και ρωτάει…:slight_smile:

Όχι αλλά μου ζήτησε να τον βοηθήσω κύριε Δημήτρη.

Αφού σου το ζήτησε καλά έκανες!!
Όσο για τον φίλο, καλά θα κάνει να πάει επί τόπου σε διάφορους οργανοποιούς και να διαλέξει ότι του ταιριάζει.

o καλκεψoς ειναι απο τα πρωτα ονοματα πάντως .

Δεν λεγεται ουτε καλκεψος ουτε κλακεψος ΚΑΚΛΕΨΟΣ λεγεται ο ανθρωπος!!!

Kαλκέψος λέγεται φίλε λαϊκέ, τώρα πως σου ήρθε αυτό το όνομα… εγώ δεν το έχω συναντήσει ποτέ έτσι όπως το λες. Και ο παλαιολόγου έτσι τον έλεγε που αγόραζε μπουζούκια από κει

Kαλκέψος λέγεται φίλε λαϊκέ, τώρα πως σου ήρθε αυτό το όνομα… εγώ δεν το έχω συναντήσει ποτέ έτσι όπως το λες. Και ο παλαιολόγου έτσι τον έλεγε που αγόραζε μπουζούκια από κει

Tετοιο ονομα δεν υπαρχει. Ας μας πει και καποιος στο φορουμ ποιο μεγαλος γιατι εγω οργανοποιο μονο κακλεψο ξερω

Το θέμα δεν είναι εαν λέγεται κακλέψος η καλκέψος το θέμα είναι να βοηθήσουμε το παιδί να βρεί μπουζούκι στα λεφτά που λέω παραπάνω (500-600).Φτίαχνει αυτός ο οργανοποιός όργανα σε τέτοιες τιμές??

Πάντως δεν μπορώ να καταλάβω την επιμονή ν’ αλλάξει το επώνυμό του ο Γιώργος Καλκέψος (Μιλτ. Μαλακάση 32, Κερατσίνι, τηλ. 2104311913)

mipos kserete an exei selida sto internet?

Από συντονιστή: Ελληνικά, παρακαλώ, φίλε veloujr!

Στον κατάλογο οργανοποιών έτσι γράφει το όνομά του, Καλκέψος και έτσι είναι. Σελίδα δεν έχω βρει μέχρι στιγμής στο νετ και δεν νομίζω να έχει

veloujr,

Για τον Καλκέψο, πάρε τηλέφωνο στο νούμερο που αναφέρει ο Άρης.

Επίσης, κοίτα εδώ ,και εδώ

Πρόκειται για μιά πολύ καλή δουλειά που’χει κάνει ο φίλος και συμφορουμιστής Παναγιώτης Καγιάφας. Θα βρείς τους πάντες, οπότε αρχίζεις τα τηλέφωνα και τις βόλτες…και μόλις δείς κάτι που σ’ αρέσει εδώ είμαστε και το ξανασυζητάμε. Δες και παίξε μ’όσα περισσότερα όργανα μπορείς. Μόνο έτσι θα διαμορφώσεις καλή γνώμη. Α, και μην εξαιρέσεις μεταχειρισμένα όργανα, γιατί υπάρχουν καλές ευκαιρίες.

ΟΚ παιδια παω πασο. Δεν ηξερα οτι υπαρχει αυτο το επιθετο:246::246:

Το θέμα όμως είναι να μην είναι Κα - “κλέψω” - ς όπως, δυστυχώς, είναι αρκετοί συνάδελφοί του…! :092: