Βοήθεια για να μάθω μπουζούκι

  1. Record στο pc με ποιο προγραμμα ;;
    Εννοεις να συνδεσω το βιντεο με την καρτα του pc με καλωδιο ομοαξονικο της κεραιας φανταζομαι. Εχω μια παλια καρτα σε καποιο συρταρι και ισως το κανω …

  2. Μου ειπανε για καποιο προγραμμα video preview νομιζω, που μεταφερεις με καλωδιο dvi-usb απο καμερα ή και βιντεο αναλογικο σημα στον υπολογιστη αλλα ειναι πολυ χρονοβορο μιλαμε real time x 4 κατι τετοιο …

Oταν πήραμε τον υπολογιστή, είχαμε ζητήσει να έχει κάρτα τηλεόρασης που να μπορεί να συνδεθεί video. Tο πρόγραμμα που συνόδευε την κάρτα ήταν το winfast pvr. Βρήκαμε σε ένα κανάλι την εικόνα απο το video, όπως κάνουμε και στην τηλεόραση του σαλονιού δηλαδή, και απο το προγραμματάκι αυτό, κάνουμε record της ταινίας ή μέρος της στον υπολογιστή. Το πρόγραμμα αυτό, μπορείς να το κατεβάσεις απο εδώ http://drivers.softpedia.com/get/TV-Tuner-Co/LEADTEK/LEADTEK-Tv-Tuner-WinFast-PVR-Version-MMCD-33.shtml Με το ίδιο πρόγραμμα, παιρνάς τα τηλεοπτικά κανάλια στη μνήμη και μπορείς ας πούμε να προγραμματίσεις οποιαδήποτε εκπομπή σε ενδιαφέρει για εγγραφή, (όταν λείπεις), κατευθείαν στον υπολογιστή. Αν έχεις κρατήσει τους drivers της κάρτας σου, νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα…

Τωρα μαλιστα Κυριακη, μετρησες !!
Θενκς τα μεγιστα !!!

Τι αλλα νεα ;; Εισαστε στο μαγαζι το γνωστο ακομα ;;
Ρωτω γιατι τελειωνει η σαιζον …
Τι παιζει καλοκαιρι ;;

Μια και ο λόγος για ΕΡΤ, μήπως έχει κανείς την εκπομπή που είχε κάνει πριν 3-4 χρόνια Καθαρή Δευτέρα ο Άρης Σκιαδόπουλος στην ΕΤ1 για τους Μιλαναίους ? Η εκπομπή ονομάζεται “Δρόμοι”.
Πολύ καλή ήταν και εκείνη που έκανε με καλεσμένο τον Τόλη Χάρμα.

Αν κάποιος τις έχει και είναι εύκολο θα τις ήθελα.

Αμ΄…θέλω να σου στείλω μήνυμα κι είσαι φούλ στο γραμματοκιβώτιο…:241:

George επειδή είμαι στη φάση …προμήθειας εξοπλισμού, έχω βρει μία USB tv Card της Pinnacle η οποία με το κατάλληλο βύσμα μεταφέρει αναλογικό σήμα από βίντεο, βιντεοκάμερα, κλπ. Δίνουν και το δικό τους Software μαζί, το οποίο με την κατάλληλη αναβάθμιση (όπως διάβασα σε σχετικό forum) πετάει !

Το μόνο μειονέκτημα έιναι ότι γράφει “real time” οπότε πρέπει να έχεις υπομονή …γαϊδάρου και γιγάντιο σκληρό (δίσκο εννοώ βεβαίως-βεβαίως…)

Θα σε ενημερώσω πάραυτα μετά την αγορά !

Άρη, αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος που άρχισα την έρευνα αγοράς για tv card. Μπας και διασώσω κάτι βιντεοσκοπήσεις που έχω. Δυστυχώς στους Μιλάνους λείπει το τέλος της συνέντευξής τους καθώς οι διαφημίσεις της ΕΡΤ ξεχείλωσαν το χρόνο προβολής και δεν επαρκούσε η βιντεοκασέτα για την εγγραφή (απ’ότι θυμάμαι πριν 7-8 χρόνια που προβλήθηκε). Του Χάρμα είναι πρόσφατο αλλά δυστυχώς δεν το έγραψα.

Με το Πινακλ με εχουνε ψιλοφοβησει και καλα δυσκολο και καλα επαγγελματικο οποτε δεν ξερω …
Εδω ενα καλο πολυκαναλο δεν εχω μαθει ακομα που ειμαι μουσικος …

Γιαυτο σου λεω εκαστος στο ειδος του, ο Λουμιδης στους καφεδες, ο Τσαρτας στις σεντρες ακριβειας και ο Σπυρος στα βιντεο … (ο γνωστος βιντεάς που λεγαμε …)

Απο σκληρο νο προμπλεμ … wd παραγγειλα 200ρη - αντικατασταση τον 80ρη που εχω μεσα στο pc για back up και 320ρη απ’εξω. Στον παλιο τον 80ρη θα βαλω θηκη για φορητο …
Μου ειπανε για σκληρο 1 τερρα αλλα λεω ακομα … και ειναι λεει μεσω ιντερνετ δεν το καταλαβα αυτο …

Περιμενω εντυπωσεις …

Δες αυτόν. Τέρας το terra … και με ασύρματη σύνδεση και ethernet και 50 ευρώπουλα φθηνότερος εάν τον παραγγείλεις μέσω internet…

Χμμμ … πολλα ευρω και που να τα βρω …
αλλα εχουν αρχισει και φρακαρουν οι αλλοι και γινεται χαμος …
ασε που οσο περναει ο καιρος και ανεβαινουν οι ταχυτητες -συντομα θαχουμε 10 Kbps-
θα κατεβαζουμε ολο και πιο πολλα …

Ατιμη τεχνολογια …

και το πινακλακι φαινεται ελκυστικο παντως τωρα που μπηκα και το ειδα …