Βαμβακάρης

Παρά την κακή εικόνα νομίζω ότι αξίζει.

Μα, το έχουμε ξαναδεί αυτό πρόσφατα!

Υπάρχουν άλλα τέτοια διαμάντια!

Αντε στην υγειά μας

Μπάμπη, σε πιάνω αδιάβαστο: την επόμενη φορά με τον κηδεμόνα σου. :019:

(Είναι η τρίτη φορά που ανεβαίνει αυτό το βίντεο στο φόρουμ…)

Το αξιοπερίεργο είναι ότι ο Μάρκος κάθερται στην άκρη της ορχήστρας.
Και κάτι άλλο… Η κάμερα με κάρβουνο δούλευε?

Καλησπέρα σε όλους σας! Είμαι καινούρια στο foroum και έχω μια απορία… μήπως ξέρει κανείς ποιός είπε στον Βαμβακαρη ότι έχει κάνει το μπουζούκι επάγγελμα???

Ο Ζαμπέτας, σε μια τηλεοπτική του εμφάνιση, δείχνοντας το μπουζούκι είπε "Ο Μάρκος το πήρε αυτό και το 'κανε επάγγελμα". Επίσης (αν δεν κάνω λάθος στην ίδια εκπομπή) είχε πει ότι “ο Μάρκος έστρωσε το τραπέζι και καθόμαστε όλοι εμείς οι νεότεροι και τρώμε”.

Σε ευχαριστω Άρη πάρα πολυ!!! Το είχα ακούσει αλλά δεν ήξερα ποίος του το είπε!!! και ψάχνοντας δεν το έβρισκα πουθενά!!!

Να είσαι καλά!

Νομίζω ότι και ο ίδιος ο Μάρκος στο βιβλίο της Κάϊλ πολλές φορές σημείωσε ότι μετά το σφαγείο αποφάσισε να κάνει αυτή τη δουλειά, δηλ. του επαγγελματία μουσικού.

Ευχαριστώ πολύ!

Πιανω συχνα τον εαυτο μου να ειναι εκτος θεματος αλλα βλεποντας το βιντεο θυμιθηκα μια παλιοτερη απορια. Γιατι εχει τεσσαρια κλειδια στο μπουζουκι; Ειναι αδυνατον να μην εβρισκε ο οργανοποιος κλειδια κιθαρας. Γιατι βαζει μαντολινου;
Και επισεις μου εκανε κι εμενα εντυπωση που καθεται στην ακρη.

ναι το εχουμε αλλα αξιξει η προσπαθεια…και η συμετοχη του ειδους :230::109:

Μαρίνα, καλό είναι να μη φορτώνουμε τη βάση του φόρουμ με επαναλήψεις. Αυτή ήταν η έννοια του σχολίου μου. Βεβαιότατα και αξίζει να έχουμε πρόσβαση σε μία από τις ελάχιστες καταγεγραμμένες εμφανίσεις του Μάρκου, αλλά δεν χρειάζεται να το ξαναθυμίζουμε κάθε τρεις και λίγο (δες και το σχετικό σχόλιο του συντονιστή Πάνου Καραγιώργου, λίγο πιο πάνω).

:230:ουπς σορι κυριε Νικο …δεν θα επαναληφθη…απλα ηθελα να τον καλοσορισω …και να επιβραβευσω :109: