Βάση ή πρόκα;

Γεια χαρά.
Έχω έναν τζουρά και επειδή έκανα ήδη την κοτσάνα κ έσπασα το καπάκι αφού προσέφερα στο όργανο 2 τούμπες(φυσικά κατά λάθος) θα ήθελα να μου προτείνετε τον καλύτερο δυνατό τρόπο για να το στηρίζω απο δω και πέρα.Είμαι μεταξύ βάσης πατώματος και πρόκας στον τοίχο.Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή.

(Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/ην huzzam 09 Μάρτιος, 2006)

Μέσα στη θήκη του είναι μακράν το ασφαλέστερο…

Σωστά, απλώς έψαχνα για κάτι πιο πρακτικό.

Καλώς τον Χρήστο.

Τελικά, ποιό είναι το πρόβλημα; Εγώ κατάλαβα πως έσπασες το καπάκι του τζουρά σου.

Χαίρε Πάνο.Καλά το πρόβλημα του σπασίματος το λύσαμε.Το νέο “πρόβλημα” βγαίνει από την φράση

θα ήθελα να μου προτείνετε τον καλύτερο δυνατό τρόπο για να το στηρίζω απο δω και πέρα.

Όχι τίποτ’άλλο,έχω πάθει κ ένα είδος φοβίας τελευταία για να μην ξαναπάθει τίποτα…

Κατάλαβα, Χρήστο.
Εγώ επιμένω σε ότι λέει ο Γιώργος. Προσωπικά δε βγάζω ποτέ όργανο εκτός θήκης παρά μόνο για να το κουρδίσω ή να παίξω. Ούτε σε στηρίγματα ούτε τοίχους…

χρήστο έχουν δικιο τα παιδιά μέσα στη θήκη για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου γιατι η στραβή μπορεί κάλλιστα να ξαναγίνει.Αν δεν έχεις σκληρή θήκη πάρε μια.Είναι φτηνές και ασφαλείς.Στήριγμα μόνο στο μαγαζί που δουλεύεις για τα διαλείματα.Δεν υπάρχει λόγος να εκτίθεται το όργανο στο σπίτι.Φιλικά Γιώργος.