Ας απαντήσουμε σε κάτι καθημερινό που όλοι αντιμετωπίζουμε!

Και πάλι η περίπτωση μου δεν ανήκει σε καμμία κατηγορία της ψηφοφορίας…

Κλαψ! :frowning: :stuck_out_tongue:

'Οποιος παίζει με την δημοσκόπηση (admin εσύ είσαι ρε;), ας βάλει τουλάχιστον και την απάντηση του Ηρακλή γιατί όντως την ξέχασα και είναι καλή.

Προστέθηκε.

Ευχαριστώ πολύ πολύ!

[quote=Dreamlander;171703]Η πάλαι ποτέ σύζυγος μου, σε όρθια στάση, με αρκετή ένταση στο ύφος της και χτυπώντας δυνατά τον δείκτη της πάνω στο τραπέζι, κάποτε μου έκανε σαφές:

  • Λοιπόν, ήρθε η ώρα να αποφασίσεις. Ή εγώ ή το μπουζούκι σου! …(θεωρώ πως όλοι μαντέψατε επιτυχώς τι της αποκρίθηκα)

Απορία-παράπονο: Εμένα γιατί δε μου το λέει??? Γαμώτο…:mad:

ΑΝΤΡΕΣ !!!

εαν θελετε την ησυχια σας , εαν θελετε να σπασετε ΟΛΑ τα γκαλοπ
μια ειναι η συμβουλη …

ΚΟΥΦΗ ΓΥΝΑΙΚΑ !!!
( εαν πετυχετε και μουγγη , πιασατε ΤΖΟΚΕΡ )

η καμμια πορωμενη , σαν την υποφαινομενη !!!
( με το ρεμπετικο , δεν καταλαβαινω Χριστο … ):092:

Αχ ρε γαγωτο. Και ανυπαντρη να εισαι ειμαι εγω παντρεμενος. Και δυστυχως η γυναικα μου δεν ειναι ουτε κουφη ουτε μουγκη. Και οσο για τη δημοσκοπηση δε με καλυπτει καμια απαντηση. Ουτε λογος για οργανα στο σαλονι. Τα πιο πολλα τα τρωει η σκονη στην αποθηκη. Κι εκανα το σκατο μου παξιμαδι για να τα αγοραζω.

Ρε Κώστα ξέρει τον τατασόπουλο:091:? Προχωρημένα πράγματα:109:. Εγώ οταν μίλησα για Τατά
τον πέρασε για ουκρανέζα γκόμενα.:019:

Αγάπη μου τι ωραία που παίζεις!
Συνέχισε έτσι μη σταματάς …και ξαναρθούν τα ποντίκια στον κήπο…αγάπη μου!!!

Παίξε όσο πιο δυνατά μπορείς, φέρε και κανα φίλο σου να παίξει μαζί σου…
Αυτοί οι γείτονες όλο φασαρία κάνουν, μου έχουν σπάσει τα νεύρα:112::112:
Πόλεμο θέλανε, πόλεμο θα έχουν:019::019:

Διαβάζοντας τις απαντήσεις, για πρώτη φορά στη ζωή μου υποψιάστηκα ότι η όλη κατάσταση έχει βαθύτερα και πιο αρχετυπικά αίτια!

Ο αρσενικός έχει τάση να μπαίνει κατευθείαν στο “ψητό”. Βουρ στον πατσά απ’ την αρχή… Ούτε προετοιμασία, ούτε τίποτα!

Κατ’ ευθείαν στο “μαγκαλάκι”:090:

Τα κορίτσια απ’ την άλλη θέλουν προετοιμασία… Κανα λογάκι κλπ για να μην με “σεμνύνει” η ομήγυρις.

Λύση:

Παίρνουμε το μπουζούκι και χορδίζομεν γλυκά κανά δυο ροκ μπαλάντες κοιτώντας γουρλωμένα προς το μέρος της!:039::043:

Μετά το “μαγκαλάκι”:092:

Γρηγόρης
ερασιτέχνης μουσικός (με 2μηνο διάλειμα)
Μαθηματικός
μέλλων “Ασκητής” στη θέση του Ασκητή

Εχετε απόλυτο δίκιο όλοι εσείς οι καημένοι! Συμπάσχω… Αλλά υπάρχει κι άλλος τύπος γυναίκας ( μάλλον άρρωστος) που τρώει και τις αρέσει επί συναπτά έτη καθημερινές πρόβες και καθημερινά μαθήματα!!! ( δε μπορείς να κοιμηθείς ούτε μια ωρίτσα…) και πλένει και τα ποτήρια στο τέλος…!
Ετσι Κώστάκη μου?:089:

Αυτό είναι και το μοναδικό πρόβλημα σε όλη την ιστορία!!!:slight_smile:

Όντως με τα ποτήρια κάτι πρέπει να κάνουμε!!:019::019::019:

Καλά τα πας αγάπη μου, μόνο που στο ρεφρέν γυρίζει σε κιουρντ

OΥΤΕ ΕΝΑΣ;

Είπαμε: Όποιος πάρει τέτοια απάντηση παντρεύεται αμέσως.

…“Μπάρμπα Γιάννη, μπάρμπα Πέτρο,
δε θα παντρευτούμε και φέτο”…:088:

Κι εγώ γιατί είμαι ακόμα “αστεφάνωτη” Άρη μου? Εγώ πότε θα γίνω Κυρία, εεεεε?:016::016::016::039::039::039:
Μπορεί να μην κατάφερα να μάθω να παίζω, αλλά είναι αυτός λόγος???:108:

Θα μπορούσε να ήταν η γυναίκα (:wink: του Μάμμου…

http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?p=171810#post171810

βασικά, δεν απάντησα για μένα αλλά για το σύζυγο που παίζει μπουζούκι και κάνει πρόβα στο σπίτι. πείτε με άρρωστη, ψυχοπαθή, αλλά εμένα μου αρέσει, και επέλεξα την πρώτη απάντηση!!!
το θέμα είναι να τον ψήσω να μου γράψει καμιά μουσική για κανένα στίχο μου, αλλά εκεί θέλουμε άλλο γκάλοπ!!!:slight_smile: