Απόψε είσαι για φιλί

Αγαπητοί φίλοι,
μπορεί κάποιος να μου υποδείξει σε πιο CD μπορώ να βρώ το

“Απόψε είσαι για φιλί”, Γ.Μητσάκη (Ζεϊμπ.) (1955;) [1η εκτέλ.] (Άννα Χρυσάφη - Πάνος Γαβαλάς - Νίκος Τουρκάκης)

η αναζήτηση στο Γκουγκλ με οδηγεί σε κάτι εκτελέσεις που μάλλον είναι από ζωντανό με τη Χρυσάφη…

Ζωντανή ηχογράφηση με την Χρυσάφη, αν υπάρχει, έχω την εντύπωση ότι είναι αρκετά μεταγενέστερη.
Δεν ξέρω σε ποιά συλλογή μπορείς να την βρεις, ούτε αυτήν ούτε την πρώτη (αν και την πρώτη, φαντάζομαι θα την έχουν συλλογές με επιτυχίες του Μητσάκη), όμως η καλλίτερη - μακράν - εκτέλεση είναι με την Σπεράντζα Βρανά, στο “Γλέντι, λεφτά κι αγάπη”. Ο ίδιος ο Μητσάκης στο μπουζούκι με τον Καπλάνη στον μπαγλαμά, αρχίζει με ένα “ρώσικο”, το γυρνάει μαγκιώρα στο ζεϊμπέκικο και κλείνει με ένα ωραιότατο τσιφτετέλι. [b]

Φ ο β ε ρ ή εκτέλεση.[/b]

Αγαπητε Πανο

εσυ το εχεις το τραγουδι, αριστοτεχνικα παιγμενο με προλογο, κυριως θεμα και επιλογο???
και αν το εχεις θα μπορουσαμε με καποιο τροπο να το βρουμε και μεις, ετσι οπως το περιγραφεις?
οχι τιποτ`αλλο, αλλα μας ανοιξες την ορεξη…:110:

Αν αντιληφθώ ότι ο Καραγιώργος συμμετέχει σε παράνομες ανταλλαγές MP3 θα τον βάλω τόσο βαθιά στη φυλακή, που ούτε ο ίδιος ο Ζορμπάς δεν θα μπορεί να τον βρει να τον βγάλει όξω!

Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν ( Δικαστε τον, δικαστε τον βαρια καταδικαστε τον ) !!!:258::080:

Ε Λ Ε Ο Σ κ. Γενικε ( αθωος ο κατηγορουμενος )!!!:026::016:

Δ Ω Ρ Ο Δ Ο Κ Ι Α ( :043::063: )

Γ Λ Υ Ψ Ι Μ Ο ( :085: )

Π Ι Ο Τ Ι (:102: )

Μόνο μια απάντηση υπάρχει για αυτή τη περίπτωση:

TΟ’ ΦΑΓΕΣ ΚΑΚΟΥΡΓΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!
:019: