Απορία

Γειά σας παίδες. Ξέρετε ποιός έχει κατασκευάσει το μπουζόυκι του Νταλάρα. Προσπαθώ να καταλάβω από τη φιγούρα αλλά δεν βγάζω άκρη…

Undying, (αφού έτσι θέλεις να σε λέμε, έτσι σε λέμε), και που θα βγάλεις άκρη τι θα κερδίσεις; Άσε που δεν νομίζω πως ο γυιός του Νταράλα* έχει μόνο ένα μπουζούκι…

*για να λέμε τα πράγματα και με το όνομά τους. Μην ξεχνάμε και τον Ιταλό Τόνυ Νταλάρα, εγώ τον είχα προφτάσει στα γλυκανάλατα άσματά του…

Αυτό είναι το όνομα που έχω σχεδόν σε όλα τα forum αρα αυτό θα έχω κι εδώ. Κυρίως αυτό που έπεζε στο Ηρώδειο το καλοκαίρι ή στο Βύρωνα πρίν λίγες μέρες. Αν ξέρει κάποιος απλά ας πεί. Δεν είπα ότι θα κερδίσω κάτι…

Κοίτα τώρα να δεις. Το Φόρουμ τούτο στήθηκε ακριβώς ως οχυρό απέναντι στην υποκουλτούρα και την παρακμή (πολιτισμική και μη) που μας μαστίζει καθημερνώς, τον πνευματικό νεοπλουτισμό που προσπαθεί να μας βάλει στην γωνία. Κι όμως, ωσάν το ζιζάνιο, από δω σε έχω από κει σε έχω αμέτρητες φορές ξεφυτρώνει κουβέντα για τον γιό του Νταράλα, για χουντοτραγουδιστάρες, “δεξιοτέχνες” σκυλάδες, σκυλούδες, σκύλες και σκυλάκια, Κούλογλους και λοιπούς δημοσιογραφίσκους, ευρωλιγούριδες “αρθρογράφους” και μπλογκατζήδες… :047:

Μην είν σημάδι των καιρών; μην φταιν τ’ αστέρια; μην φταίει η “παγκόσμια οικονομική συγκυρία” - όπως και για την ακρίβεια; μην χρειάζομαι διακοπές και μου φταίνε όλα;

Καλά παληκάρι μου ότι πεις. Σε γράφω στ’******α μου και σένα και τις μαλακίες σου. Διέγραψε με, κάθομαι και σε ρωτάω κιόλας…

Νομίζω ότι το έχει φτιάξει ο Βαρλάς

Του Μάτσικα.

Είχε ζητήσει από τον Βάρλα μπουζούκι και το περιμένει 19 χρόνια!!:090:

Μπροστά στο ενδιαφέρον για τη γνώση, ντροπές δεν χωρούν: george@dalaras.gr
Επίσης, στο GEORGE DALARAS official web site (www.dalaras.gr) είδα section “δελτία τύπου”.

Ά ρε Κώστα, είπα νωρίτερα να μην προσθέσω ένα ακόμα μήνυμα στο θέμα αυτό, έτσι έσβησα ένα μήνυμα που έλεγα περίπου «εσύ με τον Βάρλα επικοινώνησες, με τον γυιό του Νταράλα επικοινώνησες;». Τώρα ο KwstasP (ο όποιος Κώστας) μπορεί πλέον, χωρίς προβλήματα ψαξίματος να επικοινωνήσει. Και ίσως λάβει κάποιαν απάντηση, που βεβαίως θα έχει συντάξει όχι ο ίδιος ο γυιός, που άλλα κυνηγάει 24 ώρες το 24ωρο, αλλά κάποιος πληρωμένος φουκαράς, και που μπορεί να λέει:

Αγαπητέ χψω: Στο Ηρώδειο, αλλά και στο Βύρωνα, το μόνο που με ενδιέφερε ήταν να επικοινωνήσω κατά τον καλύτερο τρόπο με τον Κόσμο, που αυτός με ανέβασε εκεί που βρίσκομαι τώρα. Καταλαβαίνω βέβαια ότι ο Κόσμος δεν έχει τη δυνατότητα να περιμένει 19 χρόνια για ένα καλό μπουζούκι. Ούτε και εγώ. Αλλά μήπως δεν ανήκω και εγώ στον Κόσμο; Τι παραπάνω έχω; Να ξέρεις λοιπόν, αγαπητέ χψω, ότι στο Ηρώδειο αλλά και στο Βύρωνα, το μπουζούκι μου ήταν ένα γύψινο από το Μοναστηράκι, όχι επειδή δεν μπορούσα να διαθέσω περισσότερα χρήματα για κάτι καλύτερο αλλά, σε ένδειξη ταύτισης με τον Κόσμο Μου. Άλλωστε, χψω, αν διαβάσεις τα δελτία τύπου που παραθέτω στο official web site μου, μπορεί να είμαι μία χαρισματική φωνή (σημ. Ν. Πολ.: εσύ, Κώστα μου, είσαι χαρισματική φωνή;) αλλά κάποιοι, του Βάρλα μη εξαιρουμένου, με γράφουν κανονικά και εμένα. Δεν πειράζει… πίσω έχει η αχλάδα την ουρά! Έχω ήδη έρθει σε επαφή με τον Μεγαλοδύναμο, εκμεταλλευόμενος το ύψος Μου, για να πάρω προσφορά από τον Στραντιβάρι. Σε διαβεβαιώ, χψω, ότι όσο και αν κοστίσει, το Στραντιβάριους μπουζούκι μου θα κοσμήσει (Θεού θέλοντος) την οργανοθήκη μου στο προσεχές μέλλον. Και στην προσεχή μου συναυλία, ορκίζομαι να σπάσω το γύψινο και να παίξω με το Στραντιβάριους, αν με ειδοποιήσεις ότι θα είσαι και εσύ στο ακροατήριό Μου.

Ταπεινός υπηρέτης δικός σου, αλλά και ολόκληρου του Κόσμου Μου,

(υπογραφή)

Παίδες, Ο τύπος είναι 'Απαιχτος.
Αν δείτε το site Του, π.χ. στις ανακοινώσεις τύπου, παραπάνω από το μισό της οθόνης καλύπτεται από μια φωτογραφία του, το ένα 10 - 20% είναι για τίτλους και links και το 1/4 για ένα πλαισιάκι που στρίμωξε εκει μέσα τις… ανακοινώσεις τύπου (η καθεαυτό πληροφορία) με μια γραμματοσειρά του μισού χιλιοστού!

Απίστευτα πράγματα.

Άσε που η φωτογραφία είναι διαφήμιση RayBan (που μπορεί όντως να είναι) και Κομμώσεις TEO. Όνειρο! Το [b]Φόρουμ του[/b], δε, είναι άλλο πράμα και το συγκεκριμένο link που παραθέτω οδηγεί σε μια συζήτηση όπου αναφέρεται και η Κλίκα και ειδικά, [b]αυτό το άρθρο του Σώτου[/b]. Εύγε Σώτε, είσαι ο ήρωας του Dalaras Fun Clab! :019:

ΡΕ ΣΕΙΣ, Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΑΪΚΛ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΟΣ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ; :019:
Ωραία άρχισε η βδομάδα.

Μπράβο ρε Πάνο! Περίμενα να δω ποιός θα τον έπαιρνε χαμπάρι πριν το πάρει το ποτάμι… :088::slight_smile:

Καλά… Δεν το πιστεύω.
Δηλαδή αυτό το άτομο υπάρχει όντως;
Δεν ήταν bot;
:019: :019:

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση η όρεξη σας να μου δώσετε απάντηση. Θα ήθελα να προσθέσω όμως, σαν γραμμένος και σε άλλα φόρουμ ότι αν θέλετε να κάνετε τις μεταξύ σας συζητήσεις κάντε τες μεταξύ σας, ΟΧΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ και γράφοντας χίλια δυό άσχετα. Αν θέλετε ν’απαντήσετε απαντήστε όσοι γνωρίζετε το θέμα. Και αν ο Πάνος Καραγιώργος εννούσε απόλαυση αυτό το πράγμα ας το ξανασκεφτεί…

Ποιος είναι, βρε παιδιά, ο “γνωστός Μάικλ”;
Αν και δεν ξέρω για ποιον λέτε, διακινδυνεύω να πω πως τα forum έχουν τα μέλη που τους αξίζουν…:089:

(Ταπεινή μου άποψη: δεν κάνει το οργανάκι τον παίχτη που ξεχωρίζει…)

Θα ήθελα να προσθέσω όμως, ότι στο δικό μας ΦΟΡΟΥΜ γράφουμε ό,τι μας καπνίσει, τόσο στο δικό σου θέμα όσο και στα δικά μας θέματα. Εδώ κάνουμε διάλογο, δεν λύνουμε απορίες, ή τέλος πάντων, αν ξέρουμε κάτι το λέμε άμα θέλουμε. Ποιός σου έδωσε την εντύπωση ότι επειδή ρώτησες για το μπουζούκι του Νταλάρα, θα πάρεις σώνει και ντε απάντηση;
Ασε που σου απάντησαν δύο (Βάρλας ή Μάτσικας). Αυτό δεν είναι απάντηση; Τι είναι; Ρεβανί;

Ασε τις αηδίες για τα άλλα φορουμ καθότι είδα τι έγραψες στο τρίτο όλο κι όλο μήνυμά σου.

Το αντιγράφω λογοκριμένο για να διαβάσουν τα υπόλοιπα μέλη:
Είπε λοιπόν κρυβόμενος πίσω από την ανωνυμία του ο φοβερός και τρομερός τζάμπα-μάγκας Undying στον Πάνο:
Καλά παληκάρι μου ότι πεις. Σε γράφω στ’******α μου και σένα και τις ****** σου.

Τελικά είσαι μαλακούλης. Ο Πάνος ζήτησε συγνώμη γι’αυτό που είπε και τζάμπα μάγκας είσαι εσύ ο φλώρος που θες να έχεις γνώμη σ’όλα. Πάρε το ΦΟΡΟΥΜ και βάλτο εκεί που ξέρεις. Και αν ξέρεις φυσικά να παίζει και τπτ άλλο…

(Προηγείται υβριστικό μήνυμα του Undying που σβήστηκε)

Προς Undying:
Κι όμως, αν ήξερες ανάγνωση θα καταλάβαινες πως δεν ζήτησα συγνώμη. Τράβα όμως τώρα γιόκα μου σε κανένα νταλαροφόρουμ, στο οποίο είμαι σίγουρος πως θα κατέληγες ούτως ή άλλως. Όμοιος τω ομοίω αεί πελάζει…
Άει σιχτίρ μεσημεριάτικα.