Ανοιχτο προσκλητήριο

Χαιρετώ όλη την παρέα του forum.

Αύριο αναχωρώ για 2μηνες καλοκαιρινές διακοπές στη Νικήτη Χαλκιδικής (μαζί με τα όργανα εννοείται). Είναι πολύς ο χρόνος για απομόνωση. Όσοι οργανολάτρες τυγχάνουν να περνάνε από εκεί εκείνο το διάστημα, είναι ευπρόσδεκτοι. Θα φάμε, θα πιούμε και θα ρίξουμε και καμιά πενιά. Για πληροφορίες κινητών κλπ στους tsiotri, anastashos και Δασκαλάκος.

Ε, ρε γλέντια.

Δεν άκουσα; Πώς είπατε; Ορίστε; Συγγνώμη κύριε, ποιός είστε; :112:

Άμα είσαι δάσκαλος ή καθηγητής!!!:slight_smile:

Απ’το στόμα μου το πήρες. Luke σε ζηλεύω ρε φίλε. :088:

ΥΓ: Μ’αρέσει πάντως που γράφεις: “είναι πολύς ο καιρός για απομόνωση”! Μιά χαρά είναι. Μακάρι να μπορούσα να την κάνω για δύο μήνες. Μανούλα!

ή το επάγγελμα που θα ήθελα, (ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΙΑΣ!:085:), αλλά δεν έχω…:106: :019:

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 15:03 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 15:01 —

Είναι για λύπηση ο καημένος!:019::019::019:

Βάλε και 1μηνο χειμώνες-άνοιξες!
Είναι μετά να μην εκτοξεύσουν τις βάσεις στις αντίστοιχες Παιδαγωγικές;
:256: :091:

:016: “Στερνή μου γνώση, να σε είχα πρώτη”.

Βρε παιδιά, όταν λέω απομόνωση εννοώ μακριά από τα μουσικά δρώμενα. Μακριά από τους ανθρώπους που παίζουμε μαζί. Γι΄ αυτό και ψάχνω για παρέα (μουσική και όχι μόνο). Άλλωστε και με το «οργανολάτρες» δεν απευθύνομαι μόνο σε μουσικούς (δεν θα μπορούσα να σταθώ δίπλα τους) αλλά σε όλους τους φίλους που θα τύχει να περάσουν και έχουν τα ίδια μεράκια.

Υ.Γ. Όσον αφορά το διάστημα των διακοπών που είναι μεγάλο. Τι να κάνω; Γιατί να το κρύψομεν άλλωστε; Ούτε κλεμμένος είναι ο χρόνος ούτε δανεικός. Μακάρι όλοι να μπορούσαν να ακολουθήσουν αυτό το πρόγραμμα.
Διευκρίνιση: Δεν πάω διακοπές. Πάω «παραθέριση». Βγάζω δηλαδή το καλοκαίρι. Σημειώστε ότι η διαφορά μας είναι όλο κι όλο ένα φωνήεν. Κάποιοι κυνηγάνε το χρήμα, ενώ εγώ το χρώμα.

Καλό καλοκαίρι σε όλουουουουους!:088:

2 μήνες εεεε?Μπορεί να σας έρθω καμιά βόλτα!Αν με θέλετε φυσικά!

“Το χρήμα πολλοί εμίσησαν, το χρώμα ουδείς”.

Καλή παραθέριση σε όλους.

ζηλεύουμε,το πήρες χαμπάρι!και χαιρόμαστε…για σενα νασαι σίγουρος!
καλό καλοκαίρι σε ολους,να περάσει ο καθενας οπως επιθυμεί.

μονιμος κατοικος νικητης εδω!με χαρα να κανονισουμε καμμια κρασοκατανυξη!και οτι χρειαστειτε απο πληροφοριες η οτιδηποτε μη διστασετε!!

luke δες π.μ

από συντονιστή: Παιδιά, κάθε μέλος ειδοποιείται αυτόματα (εκτός αν ζητήσει να εξαιρεθεί) για κάθε πμ που παίρνει. Επίσης, σχετική ειδοποίηση φαίνεται εύκολα στο portal μας. Μην επιβαρύνουμε λοιπόν τη βάση μας άσκοπα!

Γεια και χαρά σε όλους τους φίλους του forum.

Ναι, επιτέλους γύρισα σπίτι. Στη Νικήτη γνώρισα φίλους του ρεμπέτικου που όμως, λόγω έντασης εργασίας που έχουν το καλοκαίρι, δυσκολεύονταν να αφοσιωθούν στο όργανο. Παρά τον φόρτο όμως κατάφεραν ο Δημήτρης (SAM) Σαμαράς (μπουζούκι) και ο Γιάννης Παπανικόλας (κιθάρα) να οργανώσουν μια βραδιά στην παραλία.

Επίσης (από την πρώτη στιγμή που ανακοινώθηκε το κάλεσμα) δήλωσε παρών και ο proedros. Να ʼναι καλά ο άνθρωπος. Mου έδωσε κουράγιο για τη συνέχεια.

Ο φίλος με το ψευδώνυμο ρεμα παρότι υπήρξε μια πρώτη επαφή, χάθηκε. Δεν τον ξεχνώ όμως και δεν θα μου γλιτώσει.

Μεγάλος στόχος είναι μέσα στο φθινόπωρο να οργανωθεί κάτι και στη Νάουσα. Αναμείνατε στο ακουστικό σας.

A, Καλό χειμώνα σε όλους! :088:

καλησπερα φιλε Λυκε(!) χεχεχε.δυστυχως οπως σου ειπε και ο μητσαρας(ο οποιος ειναι μεγιστος χορευτης) αλλα και ο Αγγελος(ο οποιος ειναι μεγιστος χαβαλετζης γενικοτερα),το καλοκαιρι ειναι ιδιαιτερα δυσκολο.ειδικα φετος εγω ακομα τρεχω με 2 δουλειες.επιφυλασσομαι ομως,εχω και ενα μπουκαλι τσιπουρο κρατημενο!!

(πσ:ο φιλος που ανεφερες στο πμ εχει γυναικα γυμναστρια??)