Αναζητείται νέο Ωδείο

Μετά από τα 2 πρώτα χρόνια που έκανα μπουζούκι στο παράρτημα του Εθνικού ωδείου της περιοχής μου, διαπίστωσα ότι δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος από το δάσκαλό μου…Δυστυχώς…Από το 40λεπτο που πληρώνω στην ουσία κάνει 5 λεπτά να κουρδίσει το όργανο,15 λεπτά παίζουμε σκάλες και 10 λεπτά παίζω καμιά άσκηση ή τραγούδι…40λεπτο σπάνια κάνουμε…Του λέω να μου φέρει καμιά παρτιτούρα να βγάλω…Μου λέει “Ναι ναι…έχω πάρα πολλές” και φέρνει μια το μήνα…

Μην τα πολυλογώ…Θέλω να τον αλλάξω…

Έχετε προτάσεις για ωδεία ή μεμονωμένους δασκάλους που να σας ικανοποίησαν;

Σίγουρα μετράει και το προσωπικό διάβασμα και σας δαβεβαιώ ότι το παλεύω αρκετά…αλλά…ο σοφός λαός…λέει " Μ΄όποιον δάσκαλο θα πας τέτοια γράμματα θα μάθεις…"

Βοήθειααααα!!!

Πήγαινε στον Θέμη Παπαβασιλείου στην οδό Σάμου στον σταθμό Λαρίσης.
Σίγουρα κάποιο απο τα μέλη του forum θα ξέρει και το τηλέφωνο να το γράψει εδώ.

210-5239447
210-2411564

ειμαι ΠΟΛΥ ! ευχαριστημενος (οπως και ολοι που παρακολουθουμε την ταξη του) απο τον Μανωλη ΜΙΧΑΛΑΚΗ, πιστευω πως θα ειναι σε καποιο ωδειο, αλλα εμεις παρακολουθουμε μαθηματα του στο πολιτιστικο κεντρο “ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ” στην Καλιθεα μεσω του Δημου Καλλιθεας (ομαδικο μαθημα , αλλα πολυ αποδοτικο ) . στη διαθεση σου για οποιαδηπουε επιπλεον πληροφορια.
Σημερα τεταρτη 9 ιουνιου θα ειμαστε εκει (οδος Μεγιστης Καλιθεα ) κατα τις 5:00 αν θελεις …

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για την άμεση ανταπόκρισή σας τόσο με posts όσο και με e-mails…Αν μου βρίσκατε και κάτι κοντά στο ΟΑΚΑ όπου μένω δε θα έλεγα όχι…

:slight_smile:

Υ.Γ. Καλλιθέα έμενα παλιά…κρίμα που μετακόμισα τελικά… :frowning:

Ελα ρε συ…!!!
που μενεις κοντα στο ΟΑΚΑ?
Κι εγω κοντα στο ΟΑΚΑ ειμαι…
για ριξε συρμα…2102719535
και θα σου πω και δασκαλο

Φίλε Θανάση σχετικά με το πολιτιστικο στη Καλλιθέα μήπως μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες μια που πηγαίνεις? όπως ποιές ώρες …μέρες…πόσα άτομα…Φαίνεται ενδιαφέρων ειδικά μια που είμαστε κοντά.

πολυ ευχαριστως Αντωνη,
τα μαθηματα ειναι ομαδικα και γινονται καθε τεταρτη, στο τμημα μας ειμαστε δυο με τριχορδα και τρεις με τετραχορδα το μαθημα ειναι καθε τεταρτη γυρω στις 5 και διαρκει περιπου μια ωρα. για ολο τον ιουνιο θα εξακολουθησουν τα μαθηματα και θα ξαναρχισουν τον σεπτεμβριο. κοστιζει 20 ευρω το μηνα. το κλιμα ειναι αριστο και ο δασκαλος ΕΙΝΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΣ, ξερει να μεταδιδει γνωση και δεν την τσιγκουνευεται. στειλε ενα τηλεφωνο σε email να τα πουμε αναλυτικα…

φιλικα Θανασης Β.

Γνωρίζω οτι και ο Γρηγόρης Βασίλας παραδίδει μαθήματα και διάφοροι φίλοι είναι πολύ ευχαριστημένοι. Η ώρα είναι ολόκληρη και όχι πετσοκομμένη και δε φεύγεις αν δε το χεις καταλάβει.το τηλέφωνό του είναι 6944538563

Αναστασία, ο Βασίλας σε ποια περιοχή μένει; Μήπως γνωρίζεις;

admin καλησπέρα.Ο Βασίλας μένει στο Βύρωνα, αλλά ξέρω ότι κάνει και στο σπίτι του, αλλά και σε μαθητών αν υπάρχει κόλημα μετακίνησης.

καλησπερα σε ολους
αναζητω δασκαλο εκμαθησης μπουζουκιου ειτε κατ οικον ειτε σε περιοχεσ Ιωνια,Ηρακλειο, και περιξ.ευχαριστω και υπομονη με το οργανακι…

Καλώς τον φίλο kG.
Ρίξτο ξανά από Δευτέρα μπας και το δει κανένας.


ΥΓ. Στα παλιότερα posting έψαξες καθόλου? Κάνε μια αναζήτηση μπας και είναι ήδη απαντημένο.

Και γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο τον Αρη Κουκο που είναι και “δικός μας” αλλά και “φίρμα”?
Λίγο πιό πάνω έγραψε τηλέφωνα: 210-6130494 6937-385532.

οκ θα τηλεφωνησω στον κ Κουκο,αφου μου τον συστηνετε…ξανα στα θρανια λοιπον…
ευχαριστω πολυ και καλη εξασκηση…

Περιοχη Ηρακλειου, Ν. Ιωνιας τηλεφωνησε στον Θεοδωρο Μακρυδακη 210.2821712, 6976.563326.
Πολυ καλος δασκαλος εγγυημενα…

ευχαριστω για το ενδιαφερον…ειμαστε και πολυ κοντα…