Αναζήτηση δασκάλου μπουζουκιού στην Καλλιθέα

Παιδιά καλημέρα,Έχω ένα φίλο που ψάχνει απεγνωσμένα για δάσκαλο στο μπουζούκι.Με έχει ζαλίσει εδώ και καιρό. Έχουμε παίξει μαζί και αρχικά μου ζήτησε να του κάνω εγώ μαθήματα, αλλά μου είναι πολύ δύσκολο διότι δεν έχω χρόνο στη διάθεσή μου.Είναι λίγο προχωρημένος αλλά χρειάζεται δουλίτσα.Όπως το λέει λοιπόν ο τίτλος, υπάρχει κάποιος διαθέσιμος στις περιοχές Καλλιθέα-Φάληρο-Μοσχάτο-Πειραιάς;Άντε να του βρούμε κάτι γιατί στο τέλος θα του φέρω κανά μπουζούκι στο κεφάλι :slight_smile:

Σχετικά κοντά, αλλά όχι στις περιοχές που ανέφερες είναι ο Γρηγόρης Βασίλας (νομίζω στο Βύρωνα). Προτείνεται ανεπιφύλακτα.

Αρης Κούκος στα Βριλήσια. 6937385532

Ευχαριστώ Aris αλλά δεν ξέρω εάν έρχεται Καλλιθέα ή κάνει μαθήματα σε δικό του χώρο.
Είναι και αυτό το πρόβλημα με την κίνηση στην Αθήνα.!!
Πάντως εάν έχει στοιχεία του στείλε μου ένα pm σε παρακαλώ.

antvl Ευχαριστώ …καταχωρείται και αυτός …άντε να δούμε στο τέλος τι θα γίνει!
Βέβαια η περιοχή δεν είναι και τόσο κοντά…αλλά είδωμεν…:slight_smile:

Στοιχεία για τον Γρηγόρη; Πολλά, δες εδώ.

Λάκης Λαφτσής Καλλιθέα: 6972 623 793. Παίχταρος και καλό παιδί όπως όλοι οι προαναφερόμενοι άλλωστε.:089:

Σπύρος Γκούμας, κατ’εμέ ο ποιό μελετημένος παίχτης και Δάσκαλος με μεγαααάλο Δ. Διδάσκει στον Άγιο Δημήτριο (ιδιαίτερα) και στο κεντρικό κτίριο του Εθνικού Ωδείου κάπου στη Βικτώρια.

Παιδιά τι να σας πω…ένα μεγάλο ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σας …
Βέβαια αρχίζω τώρα να προβληματίζομαι για τον ποιόν να του προτείνω.
Επειδή έχω εμπειρία από δασκάλους όπως και εσείς εξάλλου… μας ενδιαφέρει να έχει σωστό τρόπο εκμάθησης…με άμεσα αποτελέσματα.
Αυτό φυσικά εξαρτάται και από τον μαθητή… το λέω αυτό βέβαια διότι ο φίλος μου είναι σχετικός με το όργανο απλά έχει κολλήσει σε ένα στυλ παιχνιδιού και δεν μπορεί να προχωρήσει παρακάτω. Δεν είναι δηλαδή αρχάριος.
Π.χ από δρόμους δεν έχει ιδέα…παίζει ένα κομμάτι με το αυτί του και μέχρι εκεί.
Ο άνθρωπος έχει θέληση γιαυτό και άνοιξα το post.
Υπόψιν ότι ξεκίνησε μικρός από ωδείο.
Ισαάκ ο Καλλιθεάτης μας βολεύει λόγω περιοχής. Θα δούμε τελικά…

Και πάλι σας ευχαριστώ.

1 «Μου αρέσει»