Ακουστε κι αυτο

Εγώ κοιτάω έξω απ’ το παράθυρό μου και δεν τα βλέπω καθόλου (μα καθόλου) καλά τα πράγματα.

Θα σας πατάξομεν όλους!
Φοιτητάς, εργάτας, ανέργους και εργαζομένους, νεολαίους και συνταξιούχους, ρουκετοβόλους τρομοκράτας και αρνητάς της πατρίδος μας Αμερικής που αποτελεί τη συνέχεια του ενδόξου 3ου Ράιχ.
Η τρομοκρατία δε θα περάσει.
Ζήτω η δημοκρατία της Ζαρντινιέρας.

Εγώ δεν έχω καν παράθυρο…! Μόνο τα windows βλέπω και ζαλίζομαι…

Α! Καλή χρονιά σε όλους (αν και δεν αρχίσαμε καθόλου καλά…):082:

Φταίει η “αντιβίωση” που ξεκινήσαμε να καταναλώνουμε στις γιορτές και που βίαια σταμaτώντας τη, μας ώθησε στην κατανάλωση της άλλης αντιβίωσης…

katsiboxifyouarecatchingmydrift

Όντως ! Αυτό το σιρόπιον, το … Glenkinchie των 500 ml ήταν ιδιαίτερα δραστικό και εθιστικό !

Κι ο “Γιαννάκης που πορπατάει” βέβαια έτρεχε (ή έρρεε :wink: ασθμαίνων να προλάβει…

Κι ύστερα ήρθαν οι …πέρδικες (και ουχί οι μέλισσες).

φταίνε τα πιοτά? μη με γελούν τα μάτια μου?

Πουλά τον εαυτό του!

Tη ζωή του «στο σφυρί» μέσω του e-bay, έναντι του ποσού των 4.400 ευρώ, αποφάσισε να βγάλει ένας νεαρός Aυστραλός. O 24χρονος Nίκεϊλ Xολτ στην αγγελία που δημοσίευσε αναφέρει ότι πωλεί ταυτότητα, όνομα, τηλέφωνο, ρούχα, βιβλία, ακόμα και τα φλερτ του!
O 24χρονος φοιτητής Φιλοσοφίας και σέρφερ από την Aυστραλία δηλώνει ακόμη ότι θα μάθει στο νέο κάτοχο της ζωής του όλα όσα γνωρίζει: σέρφινγκ, ορειβασία, σκέιτμπορντ και ότι θα διδάξει τον τυχερό αγοραστή πώς ακριβώς θα γίνει… εκείνος σε ό,τι αφορά χτένισμα, στιλ, ρούχα, τρόπο ζωής, διατροφή και γενικότερα ενδιαφέροντα.
Προς πώληση διαθέτει επίσης 15 στενούς του φίλους και ακόμη 170 λιγότερο στενούς. Kι ακόμη οκτώ κορίτσια με τα οποία ο ίδιος φλερτάρει Yπενθυμίζει δε ότι ένας φίλος τού χρωστά 20 δολάρια Aυστραλίας και ένας ακόμα φίλος ένα πακέτο με έξι μπίρες. Aκόμη υπόσχεται δίμηνη τηλεφωνική εξυπηρέτηση - στήριξη του αγοραστή.
O 24χρονος δέχθηκε αρκετές προσφορές και δήλωσε έτοιμος να πωλήσει τον εαυτό του, εάν έστω και μια από αυτές αποδειχθεί αληθινή τις επόμενες πέντε μέρες.

Από την “Ημερησία”

:087:
Πολυ Αμερικανιά μου ακουγεται το εγχειρημα του φιλαρακου …
Μερικα ερωτηματα ομως με “βασανιζουν” :

  1. Τη γκομενα τη ρωτησε ; Ποσο θα την πουλησει ; Τη συμφερει ;;
    Τον αγοραστη θα τον επιλεξει η ιδια για οχι ;;
  2. Τους φιλους τους ρωτησε ; Ποσο θα τους πουλησει δεχονται ;;
  3. Τις πρωην επισης …

και αλλα πολλα οπως αν το μετανοιωσει τι θα κανει θα παρει ανθρωποδανειο να την παρει πισω ;
γιατι οσο ναναι απο οικονομικη αναγκη θα το κανει …
:106:

Για την ακρίβεια, δεν είναι Αμερικανιά, αλλά …Αυστραλιά.

ΥΓ. Είδες στην “Αστραλία”, που έλεγε και η συχωρεμένη η Βασιλειάδου;

Δεν είναι άσχημη ιδέα.
Λοιπόν εγώ πουλάω ένα γεμάτο βόθρο (μη στεγανό) και δύο γραμμάτια , ενα επίπλων και ενα αυτοκινήτου.
Δωρεάν παρέχονται κάτι δεκαοχτούρες που μου χέζουν το αυτοκίνητο καθημερινώς και ακατάπαυστα.:063:

Προτείνω το Walther CP99 διαμετρήματος .177 με 6άρι γεμιστήρι και αυτονομία δοχείου CO2 κάπου 100 βολές. Εχει max ταχύτητα βολίδας τα 100 m/s που σου δίνει τουλάχιστον 30 - 35 μέτρα ευθυβολίας.

Για τους εξαιρετικά τσαντισμένους, προτείνω από βάθους καρδίας το FX Black Widow της Airguns διαμετρήματος .22, ακρίβειας ολυμπιακών προδιαγραφών, με 8άρι γεμιστήρι που στις πρώτες βολές παίρνεις 180 m/s ταχύτητα βολίδας και κάπου 50 μέτρα και βάλε ευθυβολίας.

Πέρσι είχα ένα άσπρο suzuki swift. Φέτος είναι γκρι-σκατί με τρυπίτσες στον οροφή και στο καπό λόγω του ότι οι κουραδίτσες των πτηνών έχουν οξέα.

Εδώ και καιρό, οι δεκαοχτούρες του Πανοράματος μόλις βλέπουν εμένα ή κάποιον που μου μοιάζει μεταμφιέζονται σε λιθρίνια και την κάνουν κολυμπώντας.

:092:

Για δύο μέρες δε θα γράψω τίποτα στο Φόρουμ, ως ένδειξη κατωτερότητας απέναντι στα δύο παραπάνω κορυφαία κείμενο. Εδώ πέρα στη δουλειά γελάει ολόκληρος ο όροφος!

Συμφωνώ με τον Άρη και επαυξάνω !!! ΚΟΡΥΦΑΙΑ !!!

Γέλιο μετά δακρύων!

:109::109::109::109::109::109::109::109::109:

Αυτή είναι κοινωνική προσφορά φίλοι μου!!! χιούμορ με ισχυρή αγχολυτική δράση… σε καλός σας μου λύθηκε ο αφαλός!
Θα προτείνω της συμβίας να κάνει μια βόλτα στο forum ειδικά στο παρόν θέμα , για να μην με χλευάζει που έχω πάθει εξάρτηση!

Μιας και το γέλιο ήταν μέχρι δακρύων, προτείνω να συνεχίσετε με αυτό εδώ: http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=15879&page=2
από το μήνυμα 19 και μετά.:090: :019: :019: :019: :019: :019:

:mad:
Οχι ρε παιδια !!!

Δε μας φταναν τα αλλα βασανα τωρα ηρθε και αυτο

Εκτος απο την εκπομπη της Ιωαννας στο κοκκινο,
ενας καινουριος ραδιοσταθμος εκπεμπει απο σημερα δοκιμαστικα στο ιντερνετ υπ’ευθυνη μου.

Μπορειτε να ζητατε τραγουδια και εδω ειμαστε να τον στησουμε καλυτερα :

http://radio.arbula.gr:8000/ntouzenis.ogg

Γιώργο, δεν παίζει!

Κανω δοκιμες Νικο …
αυτη τη στιγμη μου λεει οτι εχει 2 ακροατες.

Αν δε σε βαζει μπες στο http://radio.arbula.gr:8000
και ψαξε ntouzenis και μετα πατας :
Click to Listen

Ψαχνομαι ακομα …

Ο σταθμος ξεκινησε μολις (υπηρχε προβλημα στον server)
και θα εκπεμψει μεχρι αργα το βραδυ ρεμπετικα !!!

Περιμενω σχολια και επιθυμιες τραγουδιων …