Αγορά τζουρά με δόσεις - Προτάσεις οργανοποιών

γεια σας παιδιά…ενδιαφερομαι για την αγορα ενος τζουρα με δοσεις…θα ηθελα αν ειναι ευκολο να μου προτεινετε καποιους οργανοποιους αρχικα ή στη συνεχεια καποια καταστηματα πωλησεις μουσικων οργανων που επιτρεπουν την αγορα με δοσεις (σε οποιοδηποτε μερος της ελλαδας)…ξερετε ειμαι πρωταρης (δεν εχω ασχοληθει ξανα με παραδοσιακα εγχορδα) αλλα θεωρω προτιμοτερο να εκανα εξ αρχης μια καλη επιλογη…αν υπαρχει καποιος που γνωριζει κατι ας ενημερωσει…

Ευχαριστώ εκ των προταίρων

ε στον ματσικα θα πας… κοιτα και δω http://www.matsikas.gr/el/Page-Contact_5 εχει και κοντα στα μερη σου μαγαζι… αυτος εχει βιοτεχνεια δικια του… πουλαει και με δοσεις με πιστωτικη…

Φίλε μου απο αυτά που γνωρίζω και στον Δεκαβάλα στην Θεσσαλονίκη μπορείς να πάρεις όργανο με δόσεις (φίλος μου είχε πάρει απο εκεί τρίχορδο με χρήση πιστωτικής). Πιστεύω όμως οτι και άλλοι θα είναι αυτοί που θα μπορούν να σου δώσουν τέτοια δυνατότητα, αρκεί να ρωτήσεις.

καλησπέρα, μετά απο πολύ ψάξιμο και αρχικη ιδέα η αγορά και εκμαθηση μπαγλαμα κατεληξα στην αγορα ενος τζουρα απο τον Παπαδαμου. Παρήγγειλα σημερα, φλαμουρι σκαφτος. λεφτα στο 500ρικο. Τον περιμενω σε 3-4 μηνες…

2 «Μου αρέσει»

με το καλό να τον δεχτείς!

1 «Μου αρέσει»

Με το καλό να τον πάρεις φίλε, καλόπαιχτος. Να σε ρωτήσω και κάτι; τον τζουρά ΤΖ40 που έχει στη σελίδα του εννοείς;

Στην αρχη αυτον ειχα υποψην να παραγγειλω αλλα μετα απο κανα δυο μερες μου τη βιδωσε και πηρα εναν ετοιμοπαραδοτο που ειχε, σφενδαμι (ΤΖ81)

Α κι αυτός στο βίντεο που έχει ανεβάσει ο οργανοποιός έχει εξαιρετικό ήχο, αλλά εγώ να πω την αλήθεια έχω μια προτίμηση στους σκαφτούς ΤΖ40 και ΤΖ41 που έχουν πιο μικρό σκάφος και ο ήχος τους είναι αρκετά μπαγλαμαδίσιος. Εξαιρετική επιλογή πάντως, καλόπαιχτος να είναι.

1 «Μου αρέσει»

Nαι ο δικος μου εχει πολυ γλυκο ηχο προς μπουζουκι θα λεγα. Ειναι εξαιρετικος

1 «Μου αρέσει»

5 posts were split to a new topic: Κράτημα και τρόπος παιξίματος τζουρά