Αγορά Μπαγλαμά (προτείνετε)

Γεια σας παιδιά, ενδιαφέρομαι να αγοράσω μπαγλαμαδάκι για να μάθω, αλλα δε θέλω να είναι εντελώς για αρχάριους και μαθητικός και είπα να ρωτήσω για να μου προτείνετε εσείς έναν,
εδώ βρηκα κατι λινκ απο ονλινε μαγαζια

Το ΠΑΡΑ πολύ που μπορώ να διαθέσω είναι μεχρι 200ευρο

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Με ενα τετοιο ποσο μπορεις να βρεις πολυ καλους μπαγλαμαδες. Εγω θα σου προτεινα να κανεις μια βολτα στα Εξαρχεια που απο οτι εχω ακουσει υπαρχουν πολλοι οργανοποιοι. Ο Πετρος ο Ζαρανης φτιαχνει μπαγλαμαδες απο 250 ευρω αλλα θα σου προτεινα να του στειλεις κανα μηνυμα. Τελος ο Σπουρδαλακης εμπορευεται κατι καλους μπαγλαμαδες σκαφτους αλλα δεν ξερω ποσο κανουν (οι παρομοιοι τζουραδες κανουν 300 ε οι μπαγλαμαδες ποσο στο καλο να κανουν :)) μπορεις να τον παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις. Μια τελευταια υπενθυμηση, μακρια απο Νακα και αλλα μαγαζια που δεν εχουν ιδεα απο λαικα οργανα.

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλα ξεχασα να διευκρινισω οτι μένω σε επαρχία οπότε θα με βόλεβε παρα πολυ να παραγγειλω απο το ιnternet
αυτό πώς σου φένεται

Μακρια απο Νακα και συναφη μαγαζια για αγορα λαικων οργανων. Εχω παιξει με αρκετα οργανα απο τον Νακα και ολα ηταν σαν τενεκεδες με χορδες. Αν ενδιαφερεσαι για αγορα μεσω internet θα σου προτεινα τον Ματσικα για τον οποιο εχω ακουσει αριστα λογια και με δυο μπουζουκια του που εχω παιξει μπορω να πω οτι ηταν παραπανω απο αξιοπρεπη. Οσον αφορα το θεμα επαρχια οριστε μια λιστα των οργανοποιων ανα την Ελλαδα, ολο και καποιος θα ειναι κοντα σου. http://greekluthiers.wordpress.com/tag/greek-luthiers/

Υ.Γ. Νομιζω οτι ο Σπουρδαλακης μπορει να σε εξυπηρετησει και μεσω internet δεν χανεις να τον παρεις ενα τηλεφωνο

Φτηνος Ματσικας, πιο ακριβος γυρω στα 500 και με πολυ καλη σχεση ποιοτητας-τιμης για μενα Ραπακουσιος (και σχετ. βιντεο του 2ου : www.youtube.com/watch?v=rMRbedyCLcw ) , ο οποιος ισως σου κανει και καποιες δοσεις, δεν ξερω για το ποσό αυτο ομως αν γινεται.

1 «Μου αρέσει»

Πραγματικά θα σου έλεγα κάνε οικονομία άλλα εκατό ευρώ, να πας στα 300 και κοίτα να αγοράσεις όργανο από οργανοποιό. Η διαφορά στην ποιότητα θα είναι τεράστια. Μη βιαστείς! Έχουν δίκιο τα παιδιά που σου λένε μακρυά από “Μουσικούς Οίκους”… την έχουμε πατήσει πολλοί…
Επίσης, όποιος οργανοποιός θες πια θα σου στείλει επαρχία, δε ζούμε στο 1940 νομίζω!
Σου προσθέτω κι άλλα ονόματα να κοιτάξεις: Καρελάς, Θεόφιλος Μπρας, Παπαδάμου και άλλοι πολλοί.

Παιδιά να 'στε καλά, θα κάνω λίγη οικονομία και θα πάρω από οργανοποιό αφού αυτό προτείνετε…
Άντε και καλές πενιές :246:

Μολις ειδα αυτο http://www.rembetiko.gr/forums/showthread.php?t=24664 . Για ριξε ενα μηνυμα στον zabe (Ηλιας) μπορει να σου κανει, και απο οτι εχω ακουσει τα οργανα του καρανδρεα ειναι καλα. Ακομη να πω οτι ΔΕΝ σχετιζομαι με την αγγελια απλα θελω να βοηθησω τον astro, αν οι διαχειριστες νομιζουν οτι κανω διαφημιση παρακαλω να διαγραψουν αυτο το μηνυμα.

Το οργανο αυτο του ζαμπε νομιζω οτι το εχω παιξει κ αν θυμαμαι καλα φυσαει…Ειναι ευκαιρια τοσα λιγα λεφτα!Κ στρωμενο κιολας ε…

4 posts were split to a new topic: Ραπακούσιος