Έτοιμοι ρυθμοί

Καλησπέρα παιδιά. Είχα αναφέρει κάτι παρόμοιο παλαιότερα σχετικά με έτοιμους ρυθμούς .Βρήκα κάποιους που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο άλλα δεν με ικανοποιούν.Θα ήθελα να παίζω εγώ μπουζούκι κ αν μπορώ να επιλέγω ένα ρυθμό στο pc - tempo- και βασική συγχορδία.Με τα προγράμματα είμαι ψιλοάσχετος αλλα έχω κατεβάσει το audacity έχω περάσει εκεί τούς έτοιμους ρυθμούς που βρήκα άλλα από συγχορδίες τίποτα ώστε να ακούγετε λίγο πιο γεμάτος ο ήχος τούς.Βασικά θα ήθελα αν γνωρίζετε κάτι όπως είναι τα αρμόνια που βάζουν ένα ρυθμό πατάνε κ μία συγχορδία και τέλος…
Συγνώμη αν σας κούρασα
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Tις συγχορδίες μπορείς να τις περάσεις μόνος σου στο audacity ανά τραγούδι ώστε να έχεις ότι χρειάζεσαι και όποτε το χρειάζεσαι. Γιατί κανένα πρόγραμμα δε μπορεί να ξέρει από πριν τι συγχορδίες χρειάζεσαι. Ακόμα και τα synth έχουν πρόγραμμα και παίζουν τις συγχορδίες με την σειρά όπως τις έχει αποθηκεύσει ο χρήστης τους.

Εάν πάλι δεν έχει έχεις επαφή με συγχορδίες μπορείς να δοκιμάσεις να βρεις έναν κιθαρίστα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου
Συμφωνώ ότι κανένα πρόγραμμα δεν μπορεί να ξέρει τις συγχορδίες. Ρωτάω μήπως μπορεί να παίζει την βασική έστω σύμφωνα με τον ρυθμό. Δεν θέλω να φτιάξω ένα ένα τα τραγούδια,γιατί και χρονοβόρο είναι ούτε τις γνώσεις έχω (προγραμματιστή).Μόνο 6-7 ελληνικούς βασικούς ρυθμούς που έχουμε να τούς εμπλουτίσω λίγο να μην ακούγετε αυτό το ξερό τύμπανο σαν μετρονόμος
.

Καλησπέρα. Το ίδιο ακριβώς ψαχνω . Βρήκες κάτι;;

Όλοι οι ρυθμοί σε Λα μινόρε, αν θυμάμαι καλά. Μπαίνεις στη σελίδα και πατάς το “ακούστε”. Κατεβαίνει το αρχείο midi ανοίγει με το media player των windows. Ταχύτητα μπορείς να αλλάξεις και με το Media Player.

Σε ευχαριστώ πολύ.