Έπαθα πλάκα!

Γεια χαρα παιδια, προ ολιγων ημερων σας είχα ξαλίσει με ενα τζουραδάκι που έψαχνα, πέρασα απο τον Βάρλα και πήρα ενα αρκετα καλο σκαφτο!

Το θέμα ειναι οτι ανοιξε ενας νεος δρόμος μπροστα μου με το τριχορδο, που κατα την γνώμη μου ο ήχος του είναι εμπειρια…

Εχω μπεί σε πονηρές σκέψης τελευταία, ξηγηθηκε πολυ ομορφα ο Βαρλας, και σκέφτομαι μήπως του έδινα το τετραχορδο μου, για ενα 3-χορδο έτοιμο δικό του…

Το πρόβλημα μου είναι το εξής…τι δυσκολίες θα συναντήσω απο μια τετοια αλλαγή??

Νοτες και κλιμακες δεν είχα ασχοληθεί τελευταία με το 4χορδο οπότε σκέφτομαι οτι ίσως θα είναι και μια καλή αρχή με το τρίχορδο.

Εχει κανει κανεις αλλος καμια παρόμοια κίνηση…?
Αξίζει να κάνω μια τέτοια τράμπα με τον Βάρλα?

Παίζει και το σενάριο βεβαια να παω και να του δώσω για επισκευη το δικό μου τετράχορδο, αλλα πολυ φοβάμαι οτι θα ειναι υποκατάστατο σαν κίνηση.

Να ειστε καλα συγγνωμη που σας ξαλίζω με τις ερωτήσεις μου

Μανώλης

kaneis???

Κοίταξε να δεις, επειδή και εγώ έχω περάσει τη φάση αυτή θα σου έλεγα τα εξής:

  1. Αν όταν λες “Παίζει και το σενάριο βεβαια να παω και να του δώσω για επισκευη το δικό μου τετράχορδο”
    εννοείς να μετατρέψεις το τετράχορδο σε τρίχορδο θα σου έλεγα να μην το κάνεις. Το αποτέλεσμα δεν είναι σίγουρο, θα κοστίσει και είναι και κρίμα να πειράξεις το όργανο. Καλύτερα πούλησε το.
  2. Αν ο Βάρλας κάνει τράμπα (δύσκολο μου φαίνεται) ή σου το πάρει για κάποιο καλό ποσό και είσαι σίγουρος ότι δεν θα θελήσεις να ξαναπιάσεις ποτέ στα χέρια σου τετράχορδο, τότε ΟΚ δώσε το. Όχι τίποτα άλλο μην το μετανιώσεις μετά.

φιλος που ψαχνοταν σαν κι εσενα,κρατησε το τετραχορδο που ειχε,και πειστηκε να παρει κι ενα τριχορδο…ε, απ τη στιγμη που μπηκε σπιτι το τριχορδο,αραχνες επιασε το τετραχορδο,κι οχι μονο αυτο…εκανε και τελειως τραμπα στο ρεπερτοριο που επεζε.
απο κει που προσπαθουσε να μαθει τα γρηγορα περασματα του τετραχορδου,το γυρισε φανατικα στο στακατο ρεμπετικο τροπο παιξιματος του τριχορδου.

αν στο παιρνει…δωσε το δε θα το μετανοιωσεις σιγουρα πραγματα:088:

1 «Μου αρέσει»

κράτα το τετράχορδακι φίλε…

Περί ορέξεως….τρίχορδο!

Γιατί; Η κολοκυθόπιτα, άσχημα θα σου ερχόταν;

Μακάρι να ΄χα κανά κομμάτι, όπως την έφτιαχνε η συχωρεμένη η γιαγιά μου…

Χρόνια πολλά στους Εδουάρδους, είναι η χάρη του σήμερα.

Ναι, όντως, σήμερα είναι του Αγίου Έντυ. Βοήθειά μας!