Ένα μαγαζί

Mian sunboulh saV parakalw ,ton Semptembrh tou 2008 qa paraqerisw sthn Ellada ,pio magazh sta perhx Aqhnon kai PiraioV mporw na empisteutw oti einai auqentiko gia na coreyoume kai na doume ton kosmo na coreuei auqwrmhta ,coriV mpalleta, diladi ena magazh oci gia touristeV xenouV alla gia na ta kopanisoumai ,na tsimphsoume kalouV mezedeV na akousoume kalh zontanh mousikh kai na diaskedasoume me thn oikogenia ; Kai pia einai h dieuqhnsh; creiazetai rezerba ;

Νικολάρα, λείπεις φαίνεται αρκετό καιρό και έχεις ξεχάσει την ελληνική πραγματικότητα. Μέχρι το Σεπτέμβριο 08, ποιος ζεί και ποιος πεθαίνει… αν μας ρωτήσεις τον Αύγουστο, θα σου πούμε πως ακόμα δεν είναι γνωστά τα μαγαζιά και τα σχήματα που θα έχουν…

Με αυτά τα γκρήκλις όμως, αδερφέ μου, είδα κιʼ έπαθα να καταλάβω τι λές!

Αυτά δεν είναι καν greeklilsh…
Είναι ελληνικά χωρίς να έχει “γυρίσει” το πληκτρολόγιο. Nicolaras, το internet βρίθει ελληνικών γραμματοσειρών.

Νικολάρα, μόλις με το καλό έρθεις, θα γλεντήσεις μαζί μας στην παρέα. Μετά βλέπουμε για μαγαζιά.

…κάποιες σκόρπιες κορυφαίες ταβερνούλες όπως πχ το περσινό σχήμα Αστεριάδη-Καλαφάτη στην Άλλη Σκάλα, που μου θύμησε ο συνφορουμίστας Μέρτζανος σήμερα. Κατα τα άλλα όπως λέει ο Άρης…

ΥΓ: Μιά και πολλοί φίλοι από επαρχία αυτές τις μέρες έρχονται στην Αθήνα για ψώνια και για να δούνε συγγενείς και φίλους (…τα άλλα ψώνια που μένουμε σ’αυτή τη χαβούζα) δεν είναι ώρα να κανονίσουμε μιά νέα φορουμορεμπετοσύναξη. Άντε γιατί οι προβατίνες έχουνε παχύνει πολύ τελευταία!:019:

Δηλαδή, αυτό είναι απειλή;
Άντε, γιατί δε θέλω και πολύ να κλείσω εισητήριο… :slight_smile: