Άηχο μπουζούκι ΑΕΚ

καλησπέρα
Δεν ήμουν σίγουρος αν πρέπει να το παρουσιάσω καθώς μόνο μπουζούκι δεν είναι αλλα τέλος πάντων… :112:

Φτιάχτηκε μαζί με ενα φίλο απο την Κόρινθο που ήθελε ένα άηχο
Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το σνομπαρα μέχρι χθες, που επαιξα δίπλα στη γυναίκα μου.
Με το “κανονικό” όργανο θα μου γκρίνιαζε και με αυτό δε μου είπε τίποτα. Οποτε περασε το τεστ…

Φτιαχτηκε όπως καταλαβαίνετε για να μην “ενοχλεί” όταν προπονούμαστε τις ώρες κοινης ησυχίας… Βεβαια αλλο πράγμα το μπουζούκι που σκαει και μας φτιαχνει αλλα απο το τίποτα…

Μιας που οπως έγραψα μόνο μπουζούκι δεν είναι, είπα να το προχωρήσω λιγάκι παραπάνω και έτσι βγήκε ο καρναβαλος που βλεπετε… :092:

Είμαι και λιγάκι ΑΕΚτζής :slight_smile:
σκάφος: Αφρικανική καρυδιά, βέγγε και φλαμούρι
Ταστιερα έβενος.
Μάνικο Φλαμουρι, βέγγε
Καβαλάρης: Μεταβλητου ύψους μιας και δεν μας νοιαζει αν επιρρεάζεται ο ήχος. Βοηθάει στις μεταβολες υγρασίας. Δε χρειαζεται καπλαμαδες για το ταστάρισμα.
Τωρα για ήχο… δε θα ακουσετε. Είναι άηχο… :112:

Σκάφος αφρικανική καρυδια ε!!!:slight_smile:

Ε οτι και να εγραφα…
Καπακι; [emoji16]

Ομορφο μπραβο!

Το αηχο ειναι μια καλη λυση.

Ολο το βραδυ μπορεις να μελετας και οταν γινεται να παιζεις οτι εβγαλες στο αλλο!

Εχω αντικαταστησει με μεγαλη επιτυχια το αηχο παιζοντας μονο με τον αντιχειρα

Γιώργο, μπορείς να του πάρεις μια πόζα λίγο πιο μακρινή από τις πρώτες, λίγο πιο κοντινή από την τελευταία, μπροστά από κάτι (τοίχο, καναπέ…) για να το καμαρώσουμε φουλ;

Ντάξει, αυτή η ιδέα να σχηματίσεις μια εικόνα με κενά μέσα στο υλικό που γίνεται φόντο είναι τρομερή! Για λόγους εντελώς ανεπηρέαστους από την ομάδα (ποδοσφαιρικά είμαι ασεξουαλικός), έχω ενθουσιαστεί αισθητικά. Κοιτάς μπουζούκι και βλέπεις έναν δικέφαλο που …δεν υπάρχει! Έως και σχόλιο το λες, για το γεγονός ότι βλέπεις πενιές και πενιές δεν ακούς…

Με τα κυριολεκτικά καρναβάλια (τους μεταμφιεσμένους) γελάς αν είναι πετυχημένα, γιατί αυτός ακριβώς είναι ο σκοπός, να γελάσεις. Μ’ αυτούς που χαρακτηρίζουμε καρναβάλια γελάς για τον αντίθετο λόγο. Εδώ είμαστε (κατά τη γνώμη μου) στην πρώτη περίπτωση.

Μπράβο για την κατασκευή, πόσο μάλλον που είναι τρίχορδη.
Από την άλλη, εμένα δεν μου αρέσει το σχέδιο, γιατί κάνει το μπουζούκι λίγο “χουλιγκάνικο”, έπρεπε να κάνεις τη φάτσα του Μελισσανίδη ή του Τάκη Τσουκαλά για να είναι πιο ποιητικό :019: :044: (πλάκα κάνω, ό,τι αρέσει στον καθένα, σεβαστό!)