Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2016

Μέσα κι εγώ!

Εκτός απροόπτου θα έρθω

Κι εγώ μέσα!

είναι κανένας που να τον βολεύει καλύτερα κάποια άλλη μέρα; αν είναι κανένας εκτός αθηνών, ακόμα καλύτερα!

παιδιά λέω να το κλείσω αύριο μεσημέρι, για να υπάρχει μια βδομάδα να οργανωθεί καλά από όλους. αν κάποιος έχει διαφωνία για το μέρος ή την ημερομηνία, ας το πει μέχρι αύριο το πρωί ή αλλιώς ας σωπάσει για πάντα. ή έστω μέχρι την άλλη τετάρτη που είναι η μάζωξη.

Με πρόλαβες Νικόλα, ήθελα μόνο να περάσει ένα 24άωρο (χοντρικά) για τυχόν ενστάσεις. Η επόμενη συνάντησή μας: Ταβέρνα ο Λελούδας, Τετάρτη 28 του μήνα, κατά τις 9 μμ. Δηλώσεις συμμετοχής με πμ σε μένα, παρακαλώ. Θερμή παράκληση, όσοι δηλώσουν να τηρήσουν τη δέσμευσή τους (εκτός απροόπτου, φυσικά!) και κυρίως, όσοι το αφήσουν για την τελευταία στιγμή, χωρίς τη δέσμευση της δήλωσης, να προσπαθήσουν να αλλάξουν τακτική και να αποφασίσουν νωρίτερα.:slight_smile:

οκ, έλεγα να περμένω λίγο ακόμα για όσους δεν μπαίνουν καθημερινά στο φόρουμ.
τί θα λέγατε να μαζευόμασταν πιο νωρίς, όπως την άλλη φορά στην νέα ιωνία; αν κι εγώ θα είμαι στις 9 το νωρίτερο, ήταν ωραία την άλλη φορά που κάποιοι είχαν ξεκινήσει το φαγοπότι από τις 7, και στις 9 έβγαιναν ήδη όργανα!
το μαγαζί θα μας χωράει σίγουρα, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα για απροσδόκητες παρουσίες. από την άλλη, επειδή θα ανοίξουν βράδυ για χάρη μας, καλό είναι να μην υπάρξουν ακυρώσεις (τουλάχιστον όχι της τελευταίας στιγμής).

Βεβαίως, όσοι θέλουμε (και βεβαίως μπορούμε…) να μαζευτούμε από τις 7, ωραία θα είναι!

Καλημέρα στην παρέα.

Για εμάς τους “εσωτερικούς πρόσφυγες” οι μέρες αυτές είναι μέρες επιστροφής στα πάτρια εδάφη που τόσο μας έχουν λείψει. Ως εκ τούτου προσωπικά δεν θα μπορέσω να παραστώ σε αυτή την συνάντηση αν και πιστέψτε με θα το ήθελα σαν τρελός. Θα περιμένω όμως να δω σε βίντεο που θα ανεβάσετε όλα όσα ωραία συμβούν την συγκεκριμένη βραδιά.

Με αυτά τα λίγα εύχομαι χρόνια καλά και πολλά σε όλα τα μέλη και τους επισκέπτες του Φόρουμ. Χαρούμενες και ξένοιαστες γιορτές σε όλους.

φώτη δεν πειράζει, κάθε μήνα μαζευόμαστε οπότε τα λέμε σύντομα. καλά να περάσεις!
μόλις μίλησα με το μαγαζί, θα είναι ανοιχτό σερί από το μεσημέρι, οπότε ας μαζευτούν από νωρίς όσοι θέλουν και μπορούν. θα κάνει και μια καλύτερη τιμή στο φόρουμ.

για να μαζευόμαστε σιγά-σιγά για την τετάρτη 28/12…
θα έχουμε ειδική συμμετοχή από βόρεια! εγώ θα έρθω με καμιά τετράδα, όχι και τόσο ξακουστή.

Στο δικό σας χέρι είναι να ξακουστήτε αρκούντως:)!!

να ξεκουμπιστούμε; (το βαρήκοο τζίνι)

Α, όχι, σας θέλουμε!

(το τζίνι είχε λόγους…)

Μην ξεχνάτε να δηλώσετε συμμετοχή, παρακαλώ, αν θέλετε να έρθετε στου Λελούδα την Τετάρτη. Αυτή τη στιγμή έχω 13 δηλώσεις.

Κύριε Νίκο σας έστειλα πμ αλλά επειδή είμαι σκράπας στα του υπολογιστή δεν ξέρω αν το κατάφερα .Υπολογίστε ακόμα δυο άτομα .Ευχαριστώ.

Μιά χαρά τα κατάφερες, ευχαριστούμε εμείς!

είναι και κάποιοι φίλοι που δεν είναι στο φόρουμ. καμιά εικοσαριά θα είμαστε σίγουρα, χώρια της τελευταίας στιγμής.

Εκεί περίπου το βλέπω κι εγώ, ίσως και λίγοι παραπάνω. Και μιά που το μαγαζί θα είναι ανοιχτό από το μεσημέρι, κάποιοι σκοπεύουμε να πάμε σχετικά νωρίς, 7.30 – 8 μμ, ώστε και να ξεκινήσουμε να παίζουμε νωρίς και να ξεπαρκάρουμε και νωρίς.

(λέμε τώρα…)

ωραία, πιθανόν να είμαστε και άλλοι στην παρέα των 7μμ!

Επειδή το βλέπω σχεδόν αδύνατο να κατέβω για όποιον ενδιαφέρεται να κατέβει στη μάζωξη, υπάρχει ένα δωρεάν εισιτήριο με το τρένο από Κατερίνη προς Αθήνα με επιστροφή την Παρασκευή το πρωί. Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει π.μ.