Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2016

πωπω, φαίνεται σαν εγώ να σας πέταξα έξω!!!

Νικόλα, μην αγχώνεσαι! Όλοι μας ξέρουμε ότι, όσο και να προσπαθήσουμε, πάντα θα συμβεί κάποιος να χρειαστεί να μείνει απ’ έξω. Έτσι είναι. Σαν τον στρατηγό που σχεδιάζει μία μάχη, προσπαθούμε οι (δικές μας) απώλειες να είναι όσο γίνεται λιγότερες αλλά μηδέν, δεν γίνεται! Επίσης, δεν γίνεται να γλυτώσουμε τον γυιό κάποιας συγκεκριμένης μάνας, αλλά άντε εξήγησέ της το…

ε, άμα ο κανακάρης της είναι στρατηγός ή συνταγματάρχης ας μην ανησυχεί τόσο… άλλοι θα γίνουν κιμάς στα χαρακώματα για χάρη του.

λοιπόν, να αρχίσουμε να μαζεύουμε συμμετοχές για τη μάζωξη; δημόσια ή με πμ σε μένα;
κι αν κάποιος έχει προτίμηση σε παρασκευή ή σάββατο, ας το δηλώσει (προσπαθώ να το σώσω για γιώργο-λαμπρινή). μιλήστε όμως…

Πμ στον liga rosa παρακαλώ.

παιδια, τι να κανουμε… θελαμε πολυ να ερθουμε.Αλλα δυστυχως πρεπει να παιξουμε(εκτος αν γινει κατι τελειως απροοπτο!)

να περασετε τελεια και ελπιζω τον επομενο μηνα να μπορουμε!

για να μαζευόμαστε σιγά-σιγά…

Άντε μπράβο! Την Παρασκευή είναι!!!

Παρασκευή τί ώρα ρέ παιδιά ?

ε, κλασικά κατά τις 9μμ. μην ξεχάσεις τα οργανάκια!

μαζευόμαστε σιγά-σιγά! για δηλώστε και οι υπόλοιποι!

Νίκο , λέω νά φέρω τήν κιθάρα γιά σένα καί ένα τζουρά , νά κάνω καί γώ πώς γρατζουνάω . Αλήθεια , γιά τή διεύθυνση θά ανεβάσει κανείς χάρτη ;

Δες # 20 ή 11 ή 6.

τί έγινε ρε παιδιά; σας παρακαλώ δηλώστε συμμετοχή (ή και μη συμμετοχή), γιατί έτσι όπως πάει θα την ακυρώσουμε την μάζωξη… δεν είναι και υποχρεωτικό δα. μήπως προτιμάτε σάββατο;
επανάληψη: παρασκευή 9μμ στον νταλγκά στο αιγάλεω! πμ σε μένα.

Γιατί αγχώνεσαι? Κράτα για καμιά 15αριά άτομα τραπέζι και όποιος θέλεις έρχεται χωρίς δηλώσεις. Ούτως ή άλλως πάνω κάτω τόσοι είμαστε κάθε φορά. Μόνο λόγω Παρασκευής μη γεμίσει το μαγαζί. (χλωμό)

Εγώ θα έρθω κατά 99%, αλλά ψιλο-δέκα και μισή.
Λίγκα αν είμαστε οι δυό μας κάνουμε και προβίτσα χαχα.

κι εγώ έτσι το σκέφομαι, αλλά είναι κόπος ρε παιδιά να στείλετε ένα πμ; σας βάζω το γραμματόσημο!

Μιας και βρίσκομαι Ελλάδα θα κάνω και γω τη παρθενική μου εμφάνιση στη μάζωξη, ενδεχομένως με συν 1 με 2 φιλαράκια. Θα φέρω και το μισομπούζουκο και το μπαγλαμά, να κάνω πως γρατζουνάω μαζί σας :slight_smile:

όμορφα πράγματα!!! στείλε πμ με άτομα, όταν ξέρεις.

Εγώ δε σου στέλνω. Έχω διαρκείας.

Εγώ έστειλα, κι ας έχω διαρκείας.