Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2016

Η καντίνα στο πέραμα,έχει κλείσει,και στο χώρο υπάρχει μόνο αυτόματος πωλητής καφέδων,και αναψυκτικών.Μπορεί όμως άνετα να μας φιλοξενήση λίγο παρακάτω ο “Γλάρος” στην δροσερή βεράντα του πάνω απ το καρνάγιο.

Υ.γ. Δεν θα μπορέσω να σας κάνω παρέα,θα βρίσκομαι στην όμορφη Λευκάδα για εργασία.

Λοιπόν, οριστικά: Παρασκευή 24 του Ιούνη και όποιος έρθει. Πού θα πάμε; Κάτι ψιλοθυμάμαι για Χαϊδάρι, ο Νίκος Νικολάου το είχε προτείνει νομίζω, και έχει χώρο έξω. Άλλες προτάσεις;

εμεις 99% θα ειμαστε εκει…

Χμμμ … Γλάρος ;

Και στο Γλάρο μπορούμε να πάμε, όπως είπε και ο Νίκος Ν. παραπάνω, έχει ωραία βεράντα. Να το κλείσουμε; Ακούω τυχόν αντιπροτάσεις.

Η επόμενή μας (και τελευταία, πριν το καλοκαίρι) συνάντηση θα γίνει στο Γλάρο, στο Πέραμα, την επόμενη Παρασκευή, 24 του μήνα, 09.00 μμ. Δηλώσεις συμμετοχής σε εμένα με πμ, παρακαλώ.

Αν παίξετε κιόλας και θέλετε έναν “νέο” στην παρέα σας προσφέρω τις χορδές της κιθάρας μου (αν και στραβάδι στο ρεμπέτικο)

Elrich, θα σε δούμε με μεγάλη μας χαρά, με χορδές ή όχι, το μόνο που σίγουρα χρειάζεται είναι κέφι!

Δυστυχως δεν θα μπορεσουμε να ερθουμε.Λυπαμαι που υο λεω τωρα.Αλλα ηταν αδυνατον

Καλό μήνα σε όλους/ες!!!
Μήπως να υποδεχόμασταν το φθινόπωρο με καμιά μάζωξη μέσα στον Σεπτέμβριο;

Βεβαιότατα! Προτείνω Παρασκευή 23 του μήνα. Άντε να δούμε πόσοι θα μαζευτούμε. Ακούω και προτάσεις για χώρο!

χαχα παίζει να έχω μόλις γυρίσει!!! θα ενημερώσω όταν βγάλω πρόγραμμα.

Γεια σας παιδια!Εμεις μαλλον μπορουμε!Θελετε στη Ν.Ιωνια που ειχαμε ξαναπαει που ειναι διπλα στην ψαραγορα;Βεβαια αν ερθεις πολυς κοσμος δεν θα χωραμε.Δυστυχως δεν ξερω το μαγαζατορα…

Αχ,ελαθεψα!23 γυριζουμε απο επαγγελματικο ταξιδι.Κριμας…

Παιδιά, έχουμε καιρό ακόμα. Μπορούμε να το βάλουμε και Σάββατο ή Κυριακή, 24 ή 25. Μπορούμε να πάμε και για Παρασκευή 30, είναι νομίζω καλύτερα τα ΠΣΚ αυτή την εποχή, που δεν έχουν ακόμα στρωθεί για τα καλά οι επαγελματίες.

Για Σαββατο 24 μεσα:)

Κι εγώ μέσα για 24/9 :slight_smile:

Οπότε, η πρόταση τροποποιείται: Σάββατο 24 του Σεπτέμβρη (προσοχή, όχι Σεμτέβρη!). Να πούμε για Νέα Ιωνία; Λαμπρινή, πόσοι χωράνε δηλαδή; (εγώ δεν είχα έρθει)

Νομιζω μεχρι 20.Αν θυμαμαι καλα λεγεται ρακογυαλι.Μπορω να βρω το τηλ και να τους παρω να τους ρωτησω για την ημερομηνοα και τα ατομα

Γεια σας και από εμένα! Εγώ θα προτιμούσα Παρασκευή 30/9. Όσο για το μέρος, πάρτε το πάνω σας. Να πω βέβαια πως το “ρακογυάλι” είναι αρκετά ζεστό για μήνα Σεπτέμβριο και αρκετά μικρό. Τη τελευταία φορά που ήμασταν εκεί ήταν κάπως στριμωχτά. Παρόλα αυτά οι αποφάσεις δικές σας …