Tακτικές μαζώξεις Ρεμπέτικου Φόρουμ 2015

Έχουμε όμως πει ότι η Παρασκευή συγκαταλέγεται στις “σαββατοκύριακες” μαζώξεις. Να το κάνουμε Τρίτη;

Προσωπικά για μένα η Τρίτη δεν είναι πρόβλημα! Δεν ξέρω βέβαια τι θα πουν και οι υπόλοιποι!

γουάι νοτ! μια χαρά είναι η τρίτη, μιλάμε για τις 24/11 δηλαδή;
θα είμαι πιο γραφικός κι από ηλιοβασίλεμα στη σαντορίνη αν πω ότι ψάχνω για μαγαζί…

Μέσα και εγω μετα απο πολυ καιρο επιστρεφω πρωτευουσα
Διαλεξτε κανα μορτικο μαγαζι…

Καταλήγουμε λοιπόν για Τρίτη 24 του Νοέμβρη. Για μαγαζί, ας προταθεί κάτι πάνω απ’ τη διαχωριστική γραμμή Βορράς Νότος του λεκανοπεδίου, με χώρο για τα αυτοκίνητα και με καλή πρόσβαση από μεγάλες αρτηρίες, ει δυνατόν.

Για το “όπως παλιά”,το καφεμεζεδοπωλείο πουν τραγουδάει και παίζει ο Άλκης Μαύρος,τί λέτε;

άλλος νίκος το σκέφτηκε και άλλος νίκος το πρότεινε! λέω να μαζευτούμε μόνο νίκοι στην επόμενη μάζωξη, μια χαρά τα πάμε.

Ξέρει κάποιος αν Τρίτες έχουν πρόγραμμα στο “όπως παλιά”;

τις Τρίτες όπως και όλες τις καθημερινές το μαγαζί είναι “δικό μας”…

Μ΄αρέσει αυτό το “δικό μας”,Άλκη.

Πραγματικά, όσες φορές έχουμε πάει, το μαγαζί ήταν “δικό μας”! Λοιπόν, κλείνουμε για Τρίτη 24 Νοεμβρίου, στο “Όπως παλιά”, στους Αγ. Αναργύρους.

Μέσα και εγώ, αλλά επειδή τελειώνω κατά τις 21:00 με βλέπω να έρχομαι κατά τις 22:00 :slight_smile:

Παιδια για να μη λεω μεγαλα λογια,πιστευω πως και εμεις θα μπορουμε να ειμαστε εκει κατα τις 10.30!!τελειωνω ωδειο 9.40 απο Πευκη και πρεπει να παω μα παρω τον Γιωργο με τη μπουζουκα:)

Πολύ ωραία Λαμπρινή, ελπίζω να τα καταφέρετε!

Παιδιά, δεν είναι ανάγκη αύριο κιόλας, αλλά σιγά σιγά στείλτε μου και ένα πμ με δηλώσεις συμμετοχής! Ένας μίνιμουμ προγραμματισμός ε, χρειάζεται…

καλά που ήρθαν φίλοι χτες στη δουλειά, και μου θύμησαν ότι η μάζωξη είναι αυτήν την τρίτη (και όχι τετάρτη όπως νόμιζα)…
από συμμετοχές πώς πάμε; όπως το βλέπω θα έρθω αργοπορημένος και μόνος -ελπίζω να μην φύγω δυστυχής και πλάνος!
σημείωση για όσους βόρειους έρχονται από εθνική: η έξοδος προς πειραιά που έβγαζε στο μαγαζί (μετά την αχαρνών) έχει κλείσει λόγω έργων. βγαίνετε από αχαρνών και μετά τον σκλαβενίτη κάνετε δεξιά στο φανάρι. περνάτε την γέφυρα πάνω από την εθνική και κάνετε αμέσως αριστερά στο φανάρι (να πω την αμαρτία μου δεν θυμάμαι αν επιτρέπεται, το κάνω με τη μηχανή). αυτή είναι η πλαστήρα όπου βρίσκεται το μαγαζί.

Αμ’ κι εγώ το ΄χα ξεχάσει! Στείλτε μου πμ, παρακαλώ! Τρίτη 24/11, “Όπως παλιά”, στους Αγ. Αναργύρους.

κι εγώ, 21.30 τελειώνω…

Η διεύθυνση στο φ/β είναι

— Νέο μήνυμα προστέθηκε στις 18:01 ::: Το προηγούμενο μήνυμα δημοσιεύθηκε στις 17:58 —

Και σε blog

Όμορφη βραδιά, όμορφη παρέα, πάντα τέτοια και τα πρώτα ντοκουμέντα. Τα υπόλοιπα με την ησυχία μας…

χαλαρά και ζεστά ήτανε, πέρασε η ώρα χωρίς να το καταλάβουμε!

Περασαμε υπεροχα και οπως λεει και ο Νικος δε. Καταλαβαμε για ποτε περασε η ωρα!